Matíz nestartuje prosím poraďte

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Robert08 »

jo podle toho by se to dalo otestovat.
Máš multimetr ?

Jinak fungovat by to snad mělo tak, že jak máš na tý cívce ty vývody - a + tak + by měl být pod prodem 12V při otočených klíčkách, ale (to už nemusí být pravda vycházím ze zvyklostí starších systémů) ovšem při běhu motoru tam bude.
Ten - to vede do řídící jednotky asi a ta dostává signál z rozdělovače.
Když se - ukostří tak přeskočí jiskra. Ovšem může tam už dnes být nějaký spínací prvek přímo v cívce a už to může být zase všechno trochu jinak. jak to má přímo mates sem nikdy řešit nemusel tak to přímo nevím.
nicméně ty odpory by tam měli být pokud je tam píšou tedy jí odmontuj a poznač si který drát kam patří.
pak změř odpor mezi - a + potom mezi - a vývodem na VN kabel případně + a vývodem na VN kabel ty odpory by tam měly být tak jak je uvedeno +/- něco. mezi + a - by měl být ten menší odpor.
pokud je rozdělovač dražší o 500 tak to asi můžeš případně vyměnit celý ale aby to nebyl nějaký šmějd buhví odkud.
Ovšem riziko je že to zas nepojede.
Imobilizer ti funguje ?

čau Robert.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Reklama
 

vilem
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 03, 2012 21:20
Bydliště: KOUŘIM

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od vilem »

JAK MÁŠ DVA KLÍČE VYSKUŠ JE OBA .
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Marek007 »

Obadva klíče jsem vyzkoušel a bez uspěchu,nakonec si auto odvezl servisák který mám před rokem spravoval řídící jednotku....a to tak,že se nám vysypala spínací skříňka,auto furt jelo ale klíčkém to nešlo vypnout místo toho,abych auto zdecht přes kvalt jsem ho vypl vyndání relé z pojistkové skříně,p a podle servisáka jsem to neměl dělat prý jsem tim poškodil řídicí jednotku ...po výměně zámku i s imobilízérem nám oznámil že je potřeba nový imobil.nainstalovat tak aby si rozuměl s řídicí jednotkou po všech těchto ukonech matez nastartoval,ale po cca.par min zdechlo a to se furt opakovalo ...chyba byla zjištěna právě na řídicí jednotce prý tim jak jsem vydělal to relé..takže celé auto jelo do opravny kde se zabívají opravou řídicích jednotek ,,,tak nějak jsem to pochopil....celá táto sranda nás vyšla na 9.000 tedˇ se nám matez pokazil znovu tak jak jsem napsad dříve.....tak věřím že to nebude nic vážného to jak to dopadne dám vědět......jinak by mě zajímalo jestli se matiz muže roztláčet nebo ne....díky za vaše názory na tento článek...
Jinak Robert008 multimetren jsem měříl vstup té cívky to ukazovalo 1.8ohmu to by tak odpovídalo ale na vystupu mi to neukazovalo nic uplně mrtvé jinak než mi auto odvezli jsem zkoušel jiskření kabelu který vede od startovací cívky a jiskřílo to nádherně,s kamarádem jsem to před týdnem zkoušel a jiskry to nedávalo skoro vůbež tak nevim kde je zakopaný pes....
vilem
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 03, 2012 21:20
Bydliště: KOUŘIM

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od vilem »

jeto benzín tak mužeš rostlačit, na dvojku,(samo že je tu určité ryziko) ta řídicí jednotka se nechá sehnat i imobizerem tak za lytr, nedávno sem ji měnil klukovi ve Škvorci.pochybuji že je to tím relátkem.(sluštice u říčan tam se dostane naty auta vše. jo musíš ktomu mít klíče tojest i spínací skřínku.takže asy na dva tisíce.vtěch kíčích sou takové válečky,čipi někdy to jde přendat aby se nemusela měnit skřínka.spíš neměl správný kod a zablokoval ti ji,to
rele nato nemá vliv.
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Robert08 »

Tak uvidíme.
Každopádně přeji hodně zdaru. Celkově mě zajímá co to bude škoda že sem to auto nemohl vidět na vlastní oči.
Snad ti teda řekne čím to bylo a snad i po pravdě.

Ahoj Robert.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Marek007 »

vilem píše:jeto benzín tak mužeš rostlačit, na dvojku,(samo že je tu určité ryziko) ta řídicí jednotka se nechá sehnat i imobizerem tak za lytr, nedávno sem ji měnil klukovi ve Škvorci.pochybuji že je to tím relátkem.(sluštice u říčan tam se dostane naty auta vše. jo musíš ktomu mít klíče tojest i spínací skřínku.takže asy na dva tisíce.vtěch kíčích sou takové válečky,čipi někdy to jde přendat aby se nemusela měnit skřínka.spíš neměl správný kod a zablokoval ti ji,to
rele nato nemá vliv.
Vilem Děkuji ti za rady,jde o to,že já jako laik do toho nevidím a může nás oblbnout kde jaký sersis...ale myslím si,že v tom nejsem sám...jinak jsem rád za každou radu co mi napíšete přece jste hodně zkušený a dokážete se o rady podělit i s ostatníma pánové klobou dolů :lol: veškéré problemy bych rád s vámi prodiskutoval,aby mě zas někdo netáhal za nos a netahal ze mě peníze :o) Vilem prosim nemáš nějaký kontakt na ty sluštice u říčan?jsem z Moravy obvolával jsem tu hodně vrakáčů ,ale na matizka nikdo díly nemají...rád bych věděl o místě kde seženu díly...jinak prosim tě jaké jsou kroky pří výměně řídíci jednotky?ten servisák mi řek,že je velmi složité to vyměnit,ptal jsem se ho jestli jednotka imobilizéru a řidíci jednotka je zvláštˇ a on mi řek že ne,že je to v jednom,jinak připomínám že mám matízka rok 2000...Díval jsem se na jiné matízky na netu a tam mají jednotku imob. a řídicí jed.zvláštˇ tak nevim :(
Nejspíše mi tam nahrál špatný kod,protože kod na plíšku nám zůstal doma,tak jsme mu tehdá volali a on řekl že už je pozdě.
no co budu povídát je to opravdu zamotané :( Vilem děkuji a ahoj
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Marek007 »

Robert08 píše:Tak uvidíme.
Každopádně přeji hodně zdaru. Celkově mě zajímá co to bude škoda že sem to auto nemohl vidět na vlastní oči.
Snad ti teda řekne čím to bylo a snad i po pravdě.

Ahoj Robert.
Robert ahoj a ty jseš od kud??Je opravdu těžké příjít na to co tomu je nebo bylo nejsem automechanik tudiž mi může nakecat cokoliv :( a tudiž mě může kdokoliv napálit,ale chci to trochu eliminovat a radit se s vámi...tak zatim čau Marek :o)
vilem
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 03, 2012 21:20
Bydliště: KOUŘIM

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od vilem »

Řiídící jednotka je vzlášt a imobilizer je hnet pod volantem pod palubkou,menší krabička dva dráty ke kíči a odní čtyřy k jednotce,nemám fotku ale bilo to na aukru.možná na bazoši tet nevím,mkni tam.( ¨kontak na ty sluštice stačí zadat,atovrakoviště Sluštice.)
Naposledy upravil(a) vilem dne úte říj 09, 2012 18:10, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Robert08 »

Jak mám v profilu Praha 4
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
vilem
Příspěvky: 84
Registrován: úte dub 03, 2012 21:20
Bydliště: KOUŘIM

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od vilem »

hele tet sem se díval je to na bazoši,
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Marek007 »

Ahoj pánová tak mám nové info.matizek byl na giagnostice a diagnostika hlási nějakoů chybu v řídící jednotce podle pána co to opravuje říká,že vyměnoval zapalovací cívku a jiskru to dávalo furt nepravidelně a prý i čerpadlo od paliva furt blbne pepravidelně...další postup je vyměna řídící jednotky,ale jde o to že máme matizka r.v.2000 a prý máme řídíci jednotku skombinovanou s jednotkou imobilizéru je to prý v jedné krabici....
Od známého jsem sehnal kontakt na bouraného mátizka 8km.od nás pry r.v.2001 vše nám vypujčí na zkoušku...tak věřím,že vše bude dobře sedět a bude to tím... :D co si myslíte vy?dík za vaše názory ahoj Marek
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Robert08 »

vyzkoušej a uvidíš.
každopádně držíme palce.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Marek007 »

Zdravim vás tak už matiz je doma chyba byla PRÝ :cry: v řídicí jednotce tak že PRÝ se přeinstolovávál Software v řídicí jednotce......tak opravdu nevim ....jinak mám takové ponětí že tam není původní rozdělovač jsem si na 90%jistý že je vyměněný,samozřejmě za použitý :x myslím si že mě pěkně přechcali......oprava 5.200Kč.....Jinak máme dálší problém v lispopadu máme technickou tak že matez je opět v servisu výměna ramena nápravy,čepy řízení,destičky předních brzd,manžety poloos a poslední věc je silenblok převodovky všechny díly jsme nakoupily a jeden místní opravář mi to tam přehodí...jinak prosim vás máme problém se silenblok převodovky ten nemůžu nikde sehnat nevíte kde ho koupit? Děkuji vám za odpovědi.....
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Robert08 »

Ahoj,
zkus zavolat do drafelu měli by to umět objednat.
Jinak přehrávání firmware ? Já teda nevím možná v autorizovaném servisu ? Tohle by věděl Palix.
Tak hlavně že to jede.

Čau Robert
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“