Matíz nestartuje prosím poraďte

Moderátor: Blue Lanos

Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Marek007 »

Dobrý den všem majitelum tohotu malého prdídka :o) jsem majitelem matízka R.V.2000 mám ho už osum let čtyry roky mi fungoval bez problému,ale poslední čtyry roky kolem něj furt lítam a vřážím peníze.Je fakt že každé auto které má nelítáno 130.000Km nebude už 100%..jinak co se týče mého problému proč zde píší....toto vlákno tu bylo už hodně diskutováno,ale rád bych,aby jste mi prosím vás poradili..před cca 1.rokem se mi matizek při jízdě cukal a při každém cuknutí(vynechání) se mi rozsvítila kontrolka motoru která po chvilí zhasla...tento problém se mi stával i 5x během jízdy....ale nikdy to nezdechlo(jen cukalo).
Po cca.čtyrech měsících to už i během jízdy na neutrál zdechlo a při opětovném nastartování to nechtělo nastočít,naskočilo to až po cca.desátem pokusu.Po koupí a výměně palivového filtru,vyčerpání starého benzínu a nalití nového(kvalitního)výměna svíček,ale kabely jsem neměnil...
problem byl furt stejný....V servisu nám tedy vyčistily rozdělovač uhliky,kontakty atd..a problém byl vyřešený tak na 5.měsícu.....až do tedˇ,problém uplně stejný začátek cukání,tak jsem opět vyčistil rozdělovač,vyčistil svíčky(byly cca 4 měsíce nové tak jsem je přejel jen drátěným kartáčem..poté jel dva dny bez problému a pak opět cukání a tedˇ už jejde ani nastartovat(po otočení klíčkem se starter točí a dokonce se chytne i motor,ale furt to zdechá a nedrží volnoběh a z výfuku prská benzín)při bližším prozkoumání jsem zjistil že na víčku rozdělovače je vypálená díra u jednoho kontaktu která je zalitá tavnou pistolí a i ty kabely od svíček nejsou nejnovější :( ......Prosím vás múžete mi poradit kroky které mám udělat abych matízka rozjel...všem kdo mi napíší děkuji...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Robert08 »

Ahoj,

vždyť si vlastně dopovídáš sám.
Vyměň kabely víčko a palec rozdělovače, ještě by mohl být problém v modulu rozdělovače to by byl dražší komponent ale to bych zatím nechal. Každopádně u matesa jsou kabely a víro rozdělovače nejvíc háklivé.
Pozor na dva typy rozdělovače nejlépe si vzít víčko sebou do obchodu.
Všechno to mají v DRAFELU originál dohromady za míň než 1000.
Vcelku mě, ale překvapuje že rv. 2000 má ještě rozdělovač.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Marek007 »

Ahoj všem tak jsem dnes zkoušel jestli mi svíčky hází jiskry a jen jedna z těch třech a to ta prostřední občas hodí jiskru ale nepravidelně...a další dvě vubec nejiskří,ale od benzínu jsou mokré tak benzín tam je :roll: ...budu rád za každý názor a odpovědˇ jinak obědnávám náhradní víčko,palec,kalely sice jen po internetu pač všechny kamenné obchody jsou odemě daleko,tak věřím že vyberu dobře:( ..věřím že můj problem pomůže i ostatním matizákum :o)
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Robert08 »

Jiskra ti tam skáče jen občas protože na víku máš svod,
mohré sou všechny právě pro to, že ve válci při stlačení jsou horší podmínky pro přeskočení než při atmosférickém tlaku.
pokud máš tyhle základní součásti ve špatném stavu (jako například propálené víko rozdělovače nikdy to nebude dobře jezdit)
Ještě bych chtěl že tímhle startováním si prasíš katalyzátor protože se do něho dostává nespálená směs.
Pokud chceš pokusovat tak sundej to víko oškrab ten svod pokud ho najdeš a zapakuj to lakem zkontroluj kabely případně je pokrať a hlavně to všechno očisti. Možná ti to chytne.
Jo nevím jestli seš si vědom že to víko má mít uhlík.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Marek007 »

ahoj ROBERT08 Děkuji ti za rady moc to pro nás znamená jinak vim že víčko rozdělovače obsahuje i uhlík který mi cca přer rokem v servisu měnili ale víčko nikoliv ....díval jsem se na něho a vyčuhuje a pruží.....jinak nepochopil jsem to co jsi napsal mám najít tedy ten svod(to propálené)a zalit to lakem??Počítam že ve středu mi přijdou nové díly tak věřím že to bude tim pokud ne tak mě trafí a pujdu se :PP: jinak to propálené je na víčku kontaktu kde vede kabel z startovací civky.......
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Robert08 »

Když dojde k proražení víčka tak, že si proud najde jinou cestičku vypadá to jako zúhelnatělá cestička všem né vždy to je vidět. Můžeš to vyškrabat a zalakovat nějakým lakem aby to nevodilo u kabelů je to ještě horší můžeš zkusit jestli tě to pokope když se za něj chytneš ale to by musel motor alespoň běžet taky to někdy je vidět potmě že světélkuje.
Investice do těchto dílů nelituj oplatí se ti aby tě mates někde nenechal viset.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Marek007 »

Ahoj ještě bych potřeboval poradit s těma víčkama na rozdělovač tady na tomto odkazu http://www.czdrafel.cz/matiz-m1001998-2000-c4?page=76 jsou vika vysoka a nízká podle obrázku a porovnání s víkem co mam před sebou mám to vysoké jenže vysoké v tom obchodu jsou dvě a to za 200Kč.Korea a druhé za 442Kč...jaký je mezi nima rozdíl???Též problem je i u palcích......nechci hledět na peníze když to je potřeba pro maťu koupit koupím....Děkuji za odpovědˇ
Uživatelský avatar
Mikeš
Příspěvky: 329
Registrován: stř srp 29, 2007 08:37
Bydliště: B.n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Mikeš »

Jedno je originál a druhé druhovýroba.Upozorňují na to hned na úvodní stránce e-shopu.

Dovolím si citovat:
Zboží bez označení nebo označené (GM) jsou originální díly, díly označené (OEM) jsou z druhovýroby převážně korejských výrobců.
Matýsek z roku 99", odjeto 160 tkm, zrecyklováno :-(
Land Rover Discovery 3 2.7 - vé šestka v dechtu :-)
2x Land Rover Freelander Td4
Fábia HTP
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Robert08 »

Hele jakej máš máš rozdělovač poznáš podle palce jsou dost rozdílné.
Víčka mají stejná jména jinak já bych šel do originálu, ale asi to je jedno.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Marek007 »

Ahoj tek palec mát takový http://www.autodilykrc.cz/cz-detail-548 ... e-dac.html
nakonec jsem si to obědnával u Krče jinak uvažuji i koupi knížky (jak na to)abych se o matizkovi dozvěděl více...jsem domácí kutil a nerad mám doma věci kterým nezozumím...ele jde spíše jen o orientaci :? hned jak dojdou díly dám vědět...... :PP:
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Robert08 »

když slyším autodíly krč a vzpomenu si na ochotnou obsluhu tak po mě lezou slimáci.
Přestal sem tam kupovat věci už na škodovku mám to 15 min od baráku a radši jedu na Prahu 3 MHD.
Navíc tam většinu dílů prodávají značky DODO = Dodělej Doma.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Marek007 »

Ahoj tak píši jak jsem říkal kabele vyměněné,palec také i víčko,ale furt ro nejde nastartovat jen to jen chrčí to vše.....mužete prosím vás poradit více?co říkáte na zapalovací modul do rozdělovače a nebo zapalovací cívku...děkuji za všechny názory a odpovědí... :o)
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Robert08 »

Ahoj,
pokud to stále nehází jiskru tak jak píšeš oba díly jsou hlavní podezřelí.
Modul stojí nějaké 3000 a teda nenapadá mě jak ho vyzkoušet - jedině že by Palix přes diagnostiku kouknul co z toho leze při startování jestli to ukáže reálné otáčky.
Nejlíp kdyby ti někdo půjčil díly cívku můžeš změřit kdyby ti někdo změřil dobrou tak můžeš porovnat.

PS. když ti někdo podrží kabel přímo z cívky tak 3 mm od kostry při startování skáčou z něho pravidelně modrofialové jiskry nebo ne ?

Ahoj Robret
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Marek007 »

ahoj tak jiskry ze startovací cívky nejdou pravidelně z pěti pokusu to hodilo jen jednou,já si osobně myslím že je to tou cívkou...to kam to vede před cívkou to nevim...ty to víš robert008?o palixovi jsem tu čet hudně chvály jenže já bydlím na moravě a do a Praha je hodně daleko.....myslíš si zě je potřeba koupit ten rozdělovač celý a nebo jen ten modul co je ve vnitř...mezi oběma položkama jsou jen cca.500Kč rozdíl...tak pokud dojde na vyměnu rozdělovače tak si myslím,že by bylo lepší ho vyměnit celý....tak zatim....
Marek007
Příspěvky: 21
Registrován: čtv zář 27, 2012 20:35

Re: Matíz nestartuje prosím poraďte

Příspěvek od Marek007 »

jinak tady jsen našel hodnoty té cívky myslíš si,že se z toho dá něco vyčíst?? http://www.autodilycz.cz/zbozi/zapalova ... 82/204201/
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“