Závady

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: Závady

Příspěvek od Barri »

privat: tak do tohto sa nepustim; ja by som si netrufol vybrat ani klucky z dveri ... nie som vobec zrucny, urcite by to nedopadlo dobre :oops: :D ... ale budem pocitat s tym, ze aj to je moznost, dik

micho, dik, vyskusam ... aj ked som akurat robil minuly tyzden poriadok a vsetok polystyren povyhadzoval :D snad nieco najdem
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Reklama
 

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

Ahoj kucí, dlouho jsem tu nebyl, vubec nic nestiham. Nicmene - v tomto tydnu jsem zjistil dve nestandartni veci, konkretne:
Pri vyssich rychlostech mi vibruje volant, predbezne jsem se koukal na net a ve vetsine pripadu to je spatne vyvazeni kol, zajedu si k mechanikovi at ty kola predela a uvidim,

Druha vec bude asi trosku osemetnejsi, kdyz dojedu a nevypnu motor, ozyva se piskani z motoru, takze v lepsim pripade remen, ale takovy zvuk to neni, v horsim pripade pry lozisko spojky mozna i se spojkou (nejhorsi pripad). V pondeli to hodim do servisu a uvidim, pak se ozvu.

Pokud mate nekdo jine domnenky o obou vecech, rad si je poslechnu, dik
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Závady

Příspěvek od tomask »

Kolik máš už najeto ?
Fakt dlouho jsi tu nebyl :PP:
Carthell Prg
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Závady

Příspěvek od honza72 »

To pískání může Chrudoši dělat jakákoliv řemenice, či napínací kladka a že jich tam máme! Včetně rozvodů....
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

48 tis., auto ma dva a pul roku, no uz je to veteran :D Honzo ja doufam, ze to je ten remen, co jsem videl jinde (pravda byla to 2,5 V6 Mazda), bylo to jakesik lozisko spojky a musela se menit cela spojka :| Aspon bych otestoval "5 let zaruku". Ted s tim jezdi pritelkyne, da se rict, ze pri startu nejde nic slyset, kdyz se cca do 10 km zastavi, auto jemne piska, kdyz se jede dal, tak to pak prestane, no v pondeli se objednam a uvidim. A kola vyresim potom, doufam, ze to bude tim (ne)vyvazenim.

Hergot musim tu toho precit tak tunu, at se tu do toho zas dostanu, vubec jsem nestihal :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady

Příspěvek od VIP »

S vibrací volantu mám zkušenosti z Feldy, bylo to vždycky rozhozený vyvážení gum. Vyváženo a bylo vše v pohodě. To druhý netuším.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Závady

Příspěvek od 18lukin18 »

VIP píše:S vibrací volantu mám zkušenosti z Feldy, bylo to vždycky rozhozený vyvážení gum. Vyváženo a bylo vše v pohodě. To druhý netuším.
to mám tetka taky a musím na vyvážení letos po 3tí a už mě to nebaví :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
brnco3
Příspěvky: 24
Registrován: pát říj 14, 2011 21:58
Bydliště: Viničné pri Pezinku

Re: Závady

Příspěvek od brnco3 »

Potrebujem poradiť. Včera som naštartoval auto a zaznela rana. Proste ako kaby niečo vystrelilo do výfuku. Počítač nič neukazuje. Čo to je? Mám si robiť starosti? Ďakujem za rady.Branislav
Chevrolet Cruze 1,6l 16V 91,2Kw
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: Závady

Příspěvek od denny »

Žeby ořech ve výfuku, či kuna se lekla, když jsi nastartoval a praštila se hlavou o kapotu? :lol: :PP:

A při nastartování a už jsi aj popojížděl či hned jak jsi nastartoval? Při popojíždění by to mohla být ruční brzda, pokud jsi dlouho stál, tak ony se destičky přilepí ke kotouči a pak to někdy pukne :lol:
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Závady

Příspěvek od Kjub »

brnco3 píše:Potrebujem poradiť. Včera som naštartoval auto a zaznela rana. Proste ako kaby niečo vystrelilo do výfuku. Počítač nič neukazuje. Čo to je? Mám si robiť starosti? Ďakujem za rady.Branislav
Podla mna ked ti to urobi niekedy druhy krat, tak to daj checknut do servisu...Ak ne, tak to asi nic nebude...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Závady

Příspěvek od Kjub »

chrudoš píše:48 tis., auto ma dva a pul roku, no uz je to veteran :D Honzo ja doufam, ze to je ten remen, co jsem videl jinde (pravda byla to 2,5 V6 Mazda), bylo to jakesik lozisko spojky a musela se menit cela spojka :| Aspon bych otestoval "5 let zaruku". Ted s tim jezdi pritelkyne, da se rict, ze pri startu nejde nic slyset, kdyz se cca do 10 km zastavi, auto jemne piska, kdyz se jede dal, tak to pak prestane, no v pondeli se objednam a uvidim. A kola vyresim potom, doufam, ze to bude tim (ne)vyvazenim.

Hergot musim tu toho precit tak tunu, at se tu do toho zas dostanu, vubec jsem nestihal :)
Chrudosi, nazdar zpatky, dlho si tu teda nebol! Si sa sem vratil hned s dvoma zavadami, no pekne! :mrgreen:
Ja tiez moc nestiham, tak to riesim cez mobil net, ide to v poho len pisanie je horsie... :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
brnco3
Příspěvky: 24
Registrován: pát říj 14, 2011 21:58
Bydliště: Viničné pri Pezinku

Re: Závady

Příspěvek od brnco3 »

denny píše:Žeby ořech ve výfuku, či kuna se lekla, když jsi nastartoval a praštila se hlavou o kapotu? :lol: :PP:

A při nastartování a už jsi aj popojížděl či hned jak jsi nastartoval? Při popojíždění by to mohla být ruční brzda, pokud jsi dlouho stál, tak ony se destičky přilepí ke kotouči a pak to někdy pukne :lol:
Tá rana bola hneť ako som naštartoval. Ako som otočil kľúčikom. Kunda /kuna/ to nebola. Teda apoň myslím. :PP:
Chevrolet Cruze 1,6l 16V 91,2Kw
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

Hele puknuti jsem taky onehda slysel a bylo to stoprocentne od rucni brzdy, nezabyval bych se tim.

No popisu sve peripétije s autem - takze piskani se uz vicekrat neozvalo, nechavam to az do dalsiho pazvuku byt. Trepani volantu jsem nechtene vyresil rychleji nez jsem cekal, protoze jsem najel rychle na obrubnik a vyfouklo se kolo. Dal jsem si pri 32 stupnich trosku aerobiku, nahodil rezervu a auto odvezl k mechanikovi, ten kolo dofoukl a nic nenasel, preavil mi ostatni a nevyvazeni bylo zpusobeno predeslym defektem, kdy se kolo lepislo zevnitr a pak se nevyvazilo, takze problem (nejspis) odstranen, s kolama nic neni a ted v patek odzkousim, jestli se jeste trepe, do te doby nemam v planu zadnou tu eRZetu :)

No co se ale nestalo, kola byly vsechny vyvazene a cestou zpatky jsem ztratil tri (!) krytky sroubu - mozna ani nevite (mozna jsem jediny, kdo nevi:) ). Jsou to takove kovove hajzliky, ktere zabranuji podle me necistotam a rzi dostat se primo k zavitu. Je to tedy zavada, kterou bych mel opravit, nebo je to tam jen na ozdobu? Docela me udivuje, ze najednou odletely 3 (dva jsem nahodou nasel), kolo drzi, asi to je jen krytka
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Barri
Příspěvky: 68
Registrován: ned dub 01, 2012 18:02
Bydliště: Revúca (ML)

Re: Závady

Příspěvek od Barri »

zdravim po dlhsej dobe,
vcera som sa vratil z dovolenky a musim sa priznat, ze som cestou na nu prezival v aute poriadny horor; v jednej chvili som citil z auta nejaky smrad a mal som pocit, ze pri zaradeni prveho prevodoveho stupna spojka "chyta" velmi slabo; zdalo sa mi, ze sa zmenil aj zvuk motora, ale to uz mohlo byt zo stresu; kazdopadne ten zapach, ako keby sa nieco prehrialo som si urcite nevymyslel

auto postalo par dni a vcera sa chovalo ako nove; nic nebolo poznat; keby to bolo na mne tak ho uz tam niekde skusim odniest, no spolucestujuci mi to zatrhli, podla nich je to vraj v pohode, skusali ho ...

neviem co teraz; som si isty, ze na tom aute chodim setrne, nepretacam ho do extremne vysokych otacok ... bojim sa, ze to bola predzvest vacsich problemov a ze napr dopadnem ako kolega, ktoremu sa uplne rozpadla spojka ...

neviete co by to mohlo byt? a ako postupovat? odniest to do servisu, nech sa na to pozru?
Chevrolet Cruze 1.8, LT+, smokey
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6265
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Závady

Příspěvek od Scorpion.11 »

Osobně, když nevíš tak nic nepokazíš, když dáš do servisu na prohlídku a aspoň budeš pak snad i lépe spát, že jsi něci udělal :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“