Oprava paraboly světla

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od Franta P. »

Tak mračítka dnes přišla poštou. takže kdobyste chtěl jsou na výše uvedené adrese k sehnání.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

Dnes mi dorazili minireflektory, zajtra alebo mozno uz aj dnes ich skusim otestovat.
tomxxxxx
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 26, 2011 18:22

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od tomxxxxx »

Takový šikovný kluk, nemá na nové světlo a vymýšlí ptákoviny. Ty jsi buď v invalidním důchodu. A nebo se nudíš, protože nemáš ženskou.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

"nove" pouzite svetla od jedneho zo spolukonferencnikov som dnes opravoval (dva utrhnute uchyty) a cistil a pred chvilou som ich otestoval ako to svieti v porovnani s tymi mini reflektormi a teraz nechapem ako s tymto mohol/moze niekto jazdit a ako to niekto dokaze nastavit na regloskope. Na stene po originalnom tlmenom reflektore z espera bolo vidno par slabych svetelnych machul, nic co by stalo za rec a tykalo sa svetla pre krajnice a okolie cesty a jedna mala svetelna machula, ktora asi osvetlovala cestu aby vodic zvladol zaregistrovat aspon tank stojaci napriec cez cestu. A predel svetlo/tma som proste nevidel, iba ak by som nakreslil priblizne obrysy troch machul, tak by sa dalo podla nich nacmarat nieco ako trojuholnik, ale nech mi nik nevravi ze toto niekto dokaze nastavit na regloskope. Zajtra musim zletovat nejaku kabelaz aby sa dali porovnat oba reflektory nad sebou svietiace naraz a dam sem fotky. Myslim ze ked toto dokoncim tak nad vybojkami uz ani nevzdychnem. Neviem ako svietia tie reflektory co mam na aute, ale ak podobne ako tie co som kupil v piatok na tieto pokusy tak sa nedivim ze mi to vadi. Este by ma zaujimalo ako svietia nove ale to uz zistovat nebudem, na to sa mi peniaze vyhadzovat nechce.
No a dialkove svetla na esperackom reflektore neboli o moc lepsie nez tlmene, akurat boli machule svetla inak usporiadane ale zeby to svietilo dostatocne tak to sa povedat neda.
Mimochodom odraziva vrstva na minireflektoroch mi pripada ako vyliata alebo vystriekana hlinikom, je dost hruba a rozhodne sa neda zosuchat ani prstom ani handrickou. Poskriabat mozno ide, ale to som neskusal. A dost rychlo ak sa od H1 55W ohrievaju. Za 10sekund ich neviem udrzat v ruke. Sjkusam ich len na 7Ah akumulator z upsky takze v aute pri vyssom napati z alternatoru budu zhavit este viac. Snad su na to stavane, lebo drziak sosovky je z plastu a sosovka tiez. Ale ked preziju 35 aj 55W vybojky tak 55W ziarovku snad tiez.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

Fotka zaital nic moc, nemam spraveny drziak, a hlavne este nie je dokoncena uprava drziaku ziarovky v minireflektore, takze ma ziarovku mimo vhodneho ohniska, cize maximum svetla je na fotke trochu vpravo a prilis vysoko, vacsina je zatienena clonou, a este je to prepalene z mobilu ale na prve porovnanie ako svieti relektor z espera a ako minireflektor.
Zatisie na spodku fotky som zaretusoval do cierna :).
Přílohy
porovnanie.jpg
porovnanie.jpg (35.77 KiB) Zobrazeno 3307 x
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od Franta P. »

super!
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

Zatial dalsie fotky nie su ale rad by som sa poradil, cim odporucate prilepit sklo na reflektor? Hmlovku som prilepil silikonom ale tam som si to mohol dovolit, tu uz rozoberat nebudem, ale toto by som chcel aby bolo rozoberatelne aspon tak ako povodne lepidlo, ktore asi nikdy nestuhne. Pouzit nieco ako bolo medvedie hovno (nejaky butylkaucukovy tmel, nieco ako sa pouzivalo na okna na gitovanie) alebo mate lepsi napad? Pripadne kde vobec taky tmel zohnat? Snad vo farby laky budu mat nieco na okna na gitovanie. Povodne lepidlo sa samozrejme pouzit neda, jednak ho tam vela nezostalo a hlavne by som nemal istotu tesnosti.

Dva zo svetlometov co som si zohnal som uz rozobral a ocistil ako sa dalo. Akurat jeden ma parabolu zaliatu hrdzou a rozpraskanu asi vdaka tej hrdzi, do svetlometu totiz tieklo. Mne to ani tak nevadi, aj tak ta parabola bude len na okrasu a ako nosna. Druhy svetlomet bol celkom v poriadku ale bolo na nom vidno preco espera nesvietia, parabola nad ziarovkou zajdena od pripeceneho prachu, ani mechanicky sa to neda vycistit. Co sa tyka pokovenia tak to je celkom odolne, mechanicke namahanie ani po namoceni tomu nijako neublizi, mozno na odrazovej ploche ostane par skrabancov ale to je podla mna v nejakom laku co je na odrazivej vrstve.

A este jedna rada, necistite skla plastovych reflektorov espera (nexia ma asi este sklenene, neviem) C6000. Vrakacisti totiz na skla napisali kraviny bielou fixou asi na pneu, ta po zaschnuti fakt nejde dolu ani technickym benzinom. Takze som skusil C6000 a to sice bielu fixu rozpustilo ale aj s ochrannym lakom reflektoru, o ktorom som nevedel (aj ked tusit som to mohol). Take mam o robotu postarane a nieco s tym este musim vymysliet. Nakoniec som z druheho reflektora dostal fixu S6005 ta ochranny lak nastastei nerozpustila. To druhe synteticke riedidlo S6000 alebo S6006 uz neviem si ani neskrtlo. Takze ak chcete napisat na auto alebo pneu fakt natrvalo odporucam tu bielu fixu na pneu, skutocne drzi ako fras.
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od kesko »

Nebolo by dobré prilepiť to tým lepidlom ktorým sa lepia sklá na karosériu ? To zostáva aspon trochu pružné. Ale neviem ako ba sa správalo pri výkyve teplôt. A silikon keď nahreješ tak nezmekne? Veď tie čo sa používajú na tesnenia zostávajú pružné.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

Ja by som chcel lepidlo alebo skor tmel, ktore sa da neskor aj rozobrat. Silikon aj butylove lepidla sice ostavaju pruzne ale po nahriati silikon urcite nezmakne a butyole lepy asi tiez nie, ked tym lepia okna. Asi skusim to medvedie hovno, uz len dufam ze ho niekde zozeniem, ani netusim ako sa vola ale google pomoze :). Teda uz pomohol, nieco taketo:
http://www.gumex.sk/lepidla/tmel-pro-ex ... butylplast
cize budem vo farby laky zhanat tmel na WC :)

Ozaj a pre tych co spekuluju nad 100W ziarovkami. Tak dva reflektory mali v sebe 100W ziarovky a hadajte co maju s parabolami. Najprv som si myslel ze popraskanie bolo vdaka hrdzi, lenze do druheho reflektoru netieklo a je bez spiny a hrdze, takze v nom tiez bola 100W ziarovka a ta musela plast aj kov natolko zahriat, ze sa sice plast neroztiekol ale pokovenie popraskalo do jemnej pavuciny. Takze 100W odporucam vyhnut sa.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

Par dni som nestihal akurat som upravil kabelaz vo svetle na moje potreby a pokusy a spravil testovaciu kabelaz, ale uz idem na mechanicke poskladanie. Treba mi uz len na tej prednej originalnej okrase, ktora ma zakryvat bezutesne sive vnutro svetlometu , vyrezat prislusnu polobluk, aby mohlo ist svetlo nadol a nesvietilo do oblohy a overit ako to bud svietit z reflektoru. A chcel by som sa poradit, ci zakryt projektor tym lasklym deklom, co je na fotke so sklom reflektoru alebo nie. Ak zakryjem, tak tu bude viac kricat ale bude to vyzerat profesionalnejsie, ale zase bude menej vidno obrysovku. Ak nezakryjem, obrysovku bude este vidno celkom slusne, je to trosku menej napadne, aj ked to velmi nepomoze :), a uz mam vlastne takmer hotovo, pretoze upravovat ten dekel tak aby sa vosiel a este nieco bolo vidno z obrysovky to je aj na par hodin krat 2.
Přílohy
sosklom.JPG
sosklom.JPG (92.75 KiB) Zobrazeno 3274 x
bezskla.jpg
bezskla.jpg (101.24 KiB) Zobrazeno 3274 x
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od Franta P. »

zaujímavé. ještě vyleštit sklo světla a bude to OK.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Oprava paraboly světla

Příspěvek od ppp »

Ked pozeram na datum svojho predosleho prispevku, tak je to uz vyse pol roka, ale az teraz som sa odhodlal namontovat takto upravene svetla do auta. Predtym som ich este spravne nasmeroval podla povodnych svetiel a vyrobil nejaku tu rele logiku vo svetle, takze mam teraz z interieru moznost ovladat dvoma nenapadnymi spinacmi:
1. svieti stretavacka a dialkove ako origo, len stretavacka je uz ten mini projektor
2. stretavacka aj dialka svieti len mini projektor, dialkove je relativne slabe, pretoz vacsinu svetla som sustredil do oblasti stretavaciek
3. stretavacka projektor a dialkove obe, vtedy to svieti ako cez den :)
Ale hlavne je, ze na stretavacky uz konecne nieco vidim. A s novymi reflektormi by som videl akurat tak velkeho oneho bacovho. Pretoze z tych reflektorov co mam par malo parabolu uplne v poriadku a vyskusal som na nich sklo so zbrusenou popraskanou vrstvou a svietilo to aj tak nadraka. Ale s miniprojektormi vidim aj ludi na chodniku pd domami 10m od cesty, zajaca na poli 20m od cesty a cestu bezpecne vidim cca 100m pred sebou, potom uz nastava tma, mohol by som si to dvihnut vyssie, ale mam strach z oslnovania. Ale pri tych 100m nemam sancu oslnit, kym nie je prilis hupava cesta. Dokonca som u nas v obci na krizovatke zastal cumakom do kopca, aby som videl ci sa daco neblizi po hlavnej, blizilo sa sprava a napriek tomu, ze som bol kvoli ceste cumakom nahor, hranica svetlo tma bola tomu vanu presne po skla, takze som ho vobec neoslnil. Takze toto uz z auta nevymontujem, pretoze vidim fakt velmi dobre, este mozno lepsie nez na otcovej nubire co ma H4 a takmer nove svetla (z nejakej garazovanej vikendovej nubiry) a pritom oslnujem minimalne, proste tak ako sa oslnuje (skor neoslnuje) s projektormi. Ak som to napisal nejako zmatene, tak proste teraz uz neoslnujem, zatial co s original svetlami som oslnoval tak, ako vsetci co maju obycajne paraboly a chcu aspon nieco v noci vidiet. A dolezite je, ze to svieti tak dobre, ze mi uz nevadia ani protiiduce auta, pri starych originalnych a vylestenych svetlometoch som pri minani aut v protismere nemal sancu nic vidiet okrem ich svetiel. Akurat na prilis rozhupanej ceste mam obavy z toho ako budem blikat protiiducim, lebo pri skakani auta je prechod medzi svetlom a tmou v luci asi ako ked zapnete dialkace. Asi tak ako ked ide proti vam auto s vybojkami (tovarenskymi, teda v projektoroch) a skoci na nejakom hrbe.
Este som sa bal ako bude vidno znacky, ale je to uplne bez problemov, aj stare nereflexne znacky vidno uz zdialky. A chodcov vidim omnoho skor, aj ked len ich nohy :).

Jedina nevyhoda je, ze tie projektory dost vidno, takze som zvedavy kedy sa mi do nich zacne nejaky dolezity clen starat. Dufam ze zvitazia rozumne argumenty, ze toto je kvalitensie a bezpecnejsie osvetlenie pre mna aj ostatnych nez povodne. Mozno som mal cierne opbjimky sosoviek polepit hlinikovou paskou, aby boli hlinikove ako zvysok vnutra relfektoru.

A ozaj a sklo som na reflektor prilepil butylovym tmelom, snad som ho dal dost aby to tesnilo pred vodou. Teda on ten tmel to ani tak velmi nelepi, on hlavne tesni pred vodou, sklo drzi hlavne tymi 5timi plechovymi poistkami.

A pre tych co obrazky nespoznali, rec je o espere. :)

Uz mi ostava len spravit svietiace rucicky v pristrojovke a nieco s oslnovanim cez vonkajsie spatne zrkadla a budem na zimne jazdy za tmy pripraveny.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“