El. stahování oken

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

kitt2002
Příspěvky: 209
Registrován: pon dub 18, 2005 23:42
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kitt2002 »

Pred mesicem sem delal ty okna tim silikonakem, ocistil sem vodici gumy, nastrikal je silikonakem a povolil vodici listu, aby si jakoby dle drahy okna sedla a zatim okna fungujou na 100 procent.

Sem zvedav, jak jeste dlouho fungovat budou
Daewoo Nubira I 97 2.0 16V sedan , 2-litru zdar !!!
Reklama
 

barticz
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 25, 2009 12:54

Re: El. stahování oken

Příspěvek od barticz »

Zdravím všechny.....chtěl bych se zeptat mám Nubi 1999 1.6 16v kombi a otázka je zda je od výroby připraven na zadních dveřích příprava na el.stahování oken(štekr na elektriku).Mám i Nubi sedan (potkaný motor) a tam mám všechny v elektrice tak jsem to chtěl přehodit.Děkuji za odpověd .Pepa
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: El. stahování oken

Příspěvek od ppp »

to som ani netusil ze boli nubiry bez elektrickeho stahovania okien, to bude asi nejaka dovlecena rarita ako moje espero bez nastavovania sklonu svetlometov z miesta vodica, takze je mozne ze budes musiet tahat kabelaz a uz vobec netusim ako teda u tvojho auta vyzeraju tapaciry s kluckami.
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Vlasta »

Oni těch variant dělali tolik, že asi ani sami nevěděli která má co mít. :D Já mám v elektrice jen přední dvěře, zadní mají švihadla. Ale zase mám ten nouzový spínač paliva, který má málokdo. A mám seřizování sklonu světel, ale nemám klimatizaci. :( Těch kombinací je fakt hodně. Podle mě to bylo podle i podle toho, kam to dováželi.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
barticz
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 25, 2009 12:54

Re: El. stahování oken

Příspěvek od barticz »

no mam tam kličky....tady to kupovala jedna firma přímo nové od dealera tak zřejmě to bylo na český trh.....mám tam mlhovky přední dveře jsou v elektrice ale zadní ne...proto jsem to chtěl přehodit .....chlapy jak se sundavá na pátých dveřích tapecirung ?vyndal jsem šroubky ale nak ještě mi to drží ten plast.tak se bojím abych tam něco neulámal nejde mi zámek na central na pátých centrál na dálku je náky dodělaný...mám na obouch seřiz.světel klima taky nemám
co je ten nouzový spínač paliva??
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Richard »

ten nouzový spínač je spíš nouzový zapínač ;-) po nárazu se ti automaticky vypne benzínové čerpadlo...... no a tím tlačítkem co je na držáku sedadla řidiče ho zas zapneš......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Vlasta »

Ten spínač je nazván sice elektrikářsky dobře, ale Richard to pojmenoval srozumitelněji. Tady jsem dával fotku zapínání benzínového čerpadla.

Tapecírunk je ještě zacvakaný, bude to stejný jako na jiných dveřích. Vem si něco plochého a pevného, třeba příborový nůž. Zastrč mezi dveře a tepícurunk a objížděj. Tam kde narazíš, tak musíš zapáčit a ono to odskočí. Ničeho se neboj, co nejde silou, jde větší silou. :lol:
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: El. stahování oken

Příspěvek od ppp »

U nubiry by som sa trosku bal, ze niektore kvacky budu jednorazove a to najma tie, tore su sucastou vacsich plastovych list. Aspon a strednom stlpiku a na 5tych dverach take su. Mam pocit ze od espera usli nielen v daewoo poriadny kus smerom k ludskej blbosti. Ale nepomozes si, proste to treba odtrhnut. Sice je potrebne pouzit silu ale ak si na niektoru skrutku zabudol tak radsej netrhaj na velku vzdialenost, napriklad pouzi ten priborovy noz, ktory odporuca Vlasta. Len si ho podloz alebo obal handrou nech neposkriabes lak.
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Vlasta »

Na dveřích jednorázové nejsou. Ty jsou třeba v kufru, kde drží čalounění. Koukni se na Autodíly Krč. Ta první je právě v kufru a jde hodně špatně vytahnout. Když je konečně venku a chceš jí dát zpátky, tak už nedrží. Ty další dvě jsou pružné a jdAutodíly Krčou zacvaknout zpátky.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
barticz
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 25, 2009 12:54

Re: El. stahování oken

Příspěvek od barticz »

Vlasto prosím tě jak se sundavají na zadních dveřích klikčky na okna??rval jsem to a zdálo se mi že jsou snad slepení....
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Vlasta »

Já jí ještě sundavat nemusel, tak nevím. A teď si nějak nedokážu ani vybavit jak vypadá. Asi to bude tím, že jezdím vepředu. :lol:
Ale vážně, jestli to nezjistíš do zítra a já nezapomenu, tak se kouknu. ;)
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
barticz
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 25, 2009 12:54

Re: El. stahování oken

Příspěvek od barticz »

nepodařilo se normálně jsou jen nasunuté ty kličky ale tohle jsem rval a nešla .... musím jí sundat nejde mi na nich centrál tak snad nezapomeneš a koukal jsem jestly je tam připravena elektrika na el.stahování a není tam ,je tam jen kabel doděláváný na central tak to mě docela trošku štve jsem myslel že dám jen moturek a pojede to a takhle musím k elektrikáři
Uživatelský avatar
Ryder
Příspěvky: 13
Registrován: ned kvě 22, 2011 12:09
Bydliště: Bratislava

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Ryder »

Z oknami so mal problem aj ja, skus to vycistit a skontroluj stav motorceku.
Daewoo Lanos 1.6l 16V SX 1999, 3 dver. hatchback
el. predne okna, el. prave zrkadlo, el. antena, klima , predne-zadne hmlovky
barticz
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 25, 2009 12:54

Re: El. stahování oken

Příspěvek od barticz »

barticz píše:nepodařilo se normálně jsou jen nasunuté ty kličky ale tohle jsem rval a nešla .... musím jí sundat nejde mi na nich centrál tak snad nezapomeneš a koukal jsem jestly je tam připravena elektrika na el.stahování a není tam ,je tam jen kabel doděláváný na central tak to mě docela trošku štve jsem myslel že dám jen moturek a pojede to a takhle musím k elektrikáři
Ahoj tak změna příprava tam je je ve sloupku štekr ale problém je že tam nejde elektrika.Nevíte jak se to dělá když tam je příprava??Kde a jak se to zprovozní??dík\ za odpověd
barticz
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 25, 2009 12:54

Re: El. stahování oken

Příspěvek od barticz »

barticz píše:
barticz píše:nepodařilo se normálně jsou jen nasunuté ty kličky ale tohle jsem rval a nešla .... musím jí sundat nejde mi na nich centrál tak snad nezapomeneš a koukal jsem jestly je tam připravena elektrika na el.stahování a není tam ,je tam jen kabel doděláváný na central tak to mě docela trošku štve jsem myslel že dám jen moturek a pojede to a takhle musím k elektrikáři
Ahoj tak změna příprava tam je je ve sloupku štekr ale problém je že tam nejde elektrika.Nevíte jak se to dělá když tam je příprava??Kde a jak se to zprovozní??dík\ za odpověd

to fakt nikdo neví??
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“