co ma dnes potešilo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od HusarJan »

A prezrad aké :D daewoo si už radšej nekupuj :D ale na foré možeš byt stále no a na zraz možeš príst aj na novom aspon si ho pozreme :PP: ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od V.Brousek »

Jestli se stydíš napsat co jsi si koupil,(chceš koupit) tak to nějak nechápu. Každé auto je dobré a nedej na řeči ostatních. Když jsem kupoval před 11 lety Matíze, byl jsem na své auto pyšný a po 11 letech ještě víc. Nedám na Matíze dopustit, ani jednou nezklamal a při mé pečlivé údržbě byly náklady na náhradní díly minimální. Totéž očekávám i od mé nové značky Hyundai.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od feejay »

Ja sa nehambim, ja som presvedceny, ze kazde auto ma nieco do seba. Ale stretol som sa s vela nazormi od ludi, ktori maju 12 rocne auto a od kupy noveho ma odhovarali a klepali si na celo. A mna toto trocha mrzi, lebo osobne by som nevedel nikomu povedat, ze je blazon, ze si kupuje citroen, ford, seat alebo nieco podobne. Jednoducho asi ma na to nejaky dovod a ja mu budem zelat, nech z toho auta nie je sklamany. Mne osobne sa velmi paci chevrolet Cruze, bohuzial Aveo ma vobec neoslovuje co sa tyka dizajnu. Lenze Cruze vo vybave uz stoji trocha viac ako si mozem dovolit (pred necelym rokom som kupil pre rodinu byt a doteraz to na stave mojho uctu citit :? ) Volba padla na novu Fabiu 2, zene sa paci, mne sa paci, nevidim v tom ziadny problem. Kupujem ju vo vyssej vybave s niekolkymi balikmi, takze za 9 tisic eur ma potesi nielen klimou,ale komplet elektrikou (okna aj zrkadla), chromovymi doplnkami, hmlovkami s dennym svietenim, palubnym pocitacom, 2 dinovym autoradiom..je toho samozrejme este viac. Porovnatelny cruze mi vysiel v chevrolete na nejakych 14 tisic, co je fakt dost. Okrem toho najviac ma presvedcila moznost financovania na tretiny, pretoze jednak auto nepreplatim a jednak by ma netesila dalsia 200 eurova mesacna splatka odchadzajuca z mojho uctu. Takze asi tolko :) A co sa tyka motora, 1,2 zozerie polovicu z toho co Leganza a kedze robim mesacne 300 kilometrov, neznicim ten ubohy trojvalec ani za 15 rokov.
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od HusarJan »

Nové je nové záleží hlavne na tom na aký kus natrafíš :D Tak hodne štastia :PP: ;)
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od chrudoš »

Tak toto s tou Fabkou jsi napsal hezky a myslim, ze nikdo tu s tim problem nema. Problem je vetsinou s lidmi, co nechapou, ze si nekdo muze koupit neco jineho nez oktavku v dieselu, to je pro ne modla a vsem ostatnim se smejou, tohle me stve. V mych ocich je fabia pri dovybaveni docela draha, ale pokud pises takovou cenu, je to paradicka, i ten legendary HTP je na mesto v klidku, vetsine by bohate stacil, co si budem povidat :) Tak sa nehambi a uzivej si noveho auta, gratulace! :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od feejay »

Dakujem. Uz teraz mi je trocha luto za Leganzou, fakt s takymto velkym peknym autom sa luci tazko :roll: Je pravda, ze fabia je troska draha na to, co ponuka co do velkosti atd., ale prebehol som vela autosalonov roznych znaciek a v podstate mi neslo ani tak o typ auta ako o to, co mi v mojej situacii pride najviac vyhodne. A nejak tak mi z toho vyplynula ta fabia. Je mozne ze sa jej o rok zbavim ako uplne strasneho auta, a kupim si Cruze, ktovie ;)
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od alvin »

Ja mám asi tiež teraz prvý vlastný,ale najskôr posledný opel,ale šKOMdu za nič na svete,neviem kedy to bude,ale s najväčšou pravdepodobnosťou určite sa vrátim ku korejcom,ja nevravím,že by ASTRA nebola dobré auto,ale z normálnych aut,ma žiadne tak nenatrápilo,to iba škodovky a jedna kamošova šKOMda (za komunistickú nomenklatúrnu firmu to pokladám od r.1992) keď sa začali chovať už v trhovom prostredí uzurpátorsky na našom trhu),tiež ako komunisti,nesúťažiť,ale vynútiť si predpismi dominanntné postavenie,preto nikdy neprestane pohrdať vozidlami s okrídlenym šípom na kapote,patrili by do neho ešte kosák (srp) a kladivo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Najskôr sa vrátim k autám nižšej triedy ako ASTRA a najskôr s logom Made in Korea, na 90% Daewrolet,ale úplne nevylučujem ani Hyundai,ale je to hudba budúcnosti,teraz riešim úplne iné veci :P
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od Scorpion.11 »

Já nemám proti žádné značce, ale když jsme uvažovali o koupi nového auta tak též jsme objížděli autosalóny jak Renault, Citroen, Ford, Škoda a nakone jsme viděli u kauflandu stát chevrolet a hned se nám zalíbil. Ještě jsme se stavovali podívat na Thálii a Fabiu, ale fabka bez výbavy drahá a taková nemastná či slaná, takže volba byla jasná a raděj pěkné velké autíčko neboli pěknýho bouráka s bohatou výbavou nežli českého mrňousa holého neboli úplně oškubaného :lol: :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od alvin »

ja som sa tak kedysi bol zaľúbil do GETZa,mal som ibizu,ktorú som si nevedel vynachvaliť,aj som sa s ňou ťažko lúčil,ale na autosalóne v NR ,r.2003,keď som sa posadil,čiste so zvedavosti do GETZa,tak som nadšením zajasal,že veď to je úplne ako ibiza,typ 6K,čo som mala, 5 dverák vo výbave za cenu štandardnej 3.dv. Ibizy,tak bolo rozhodnuté ,viacmenej. Ja vravím,že GETZ je korejsky križenec Ibizy a diaľkový variant Matizka,niečo ako predlžená,HD verzia od linkovo.diaľkového autobusu :lol: :lol: :lol: :lol: ,dosť zvažujem,že sa ešte vrátim k môjmu pôvodnemu,čo som kupoval ako fungláča,ak by otec v dohľadnej dobe menil auto,ten je neuročne spoľahlivý má len niečo cez 60 000 km pri rovnakom veku,ako moja ASTRA
Přílohy
IMG_0014.JPG
IMG_0014.JPG (231.52 KiB) Zobrazeno 2236 x
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od palikx »

no fabie neni nic spatnyho ale vzhledem k cene a cene dilu to zadna slava neni.
trochu me mrzi ze spousta lidi nadava na octavii a konkretne naftovou.nevim co komu to auto udelalo a nevim co je na nem tak spatneho.
kazi se vsecky auta a na kazdem se driv nebo pozdeji objevi neco.
tady na foru je dost lidi ktery do daewa sypou prachy a porad to nema konce az to nakonec vyhodi.
pak si prectu ze nejaky kamarad mel skodovku a ze se to cele rozsypalo a ze uz to nechce.
je to tak u vseho co neni nove
jen bych chtel jednou nejaky rozumny argument co je na oktavii spatneho krome toho ze je draha.
slysim to v praci a vetsinou jsou to spis zavistive reci lidi co na takove auto nemaji.a je jen nepatrny zlomek lidi co reknou ze se jim v tom spatne sedi nebo ze je mala.
a kazda firma se snazi prodat svoje produkty takze tezko jim jde vycitat ze se snazi auta prodat jakymkoli zpusobem
kdyz porovnam KIU tak je skodovka zlata -aspon dela kvalitni auta ktera chvili vydrzi a da se na ne vetsinou spolehnout.
no ale abych se taky drzel tematu tak dnes jsem pomohl dalsimu z vas vytahnout auto z kopriv po 2 letech kdy mu zadny servis nebyl schopen pomoci.ja to dokazal za 10 minut.
a pak druha vec ze jsem si zprovoznil sveho peugeota 206 sw 1,4HDI nejak to nechtelo jezdit ale uz se to povedlo.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od FoXo »

Fabia sa mne osobne nelubi ale oktavia 1 dnotkova kombi to by som si dal povedat:D
Podotykam nezatekajuca :lol:
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od feejay »

No na dovazok ma potesilo aj to, ze mi dnes volal novy majitel a s Leganzou je mimoriadne spokojny, nevie si ju vynachvalit.. asi som mal na to auto zly vplyv :lol: Dufam len, ze mu ta radost vydrzi co najdlhsie :PP:
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od Serpico »

....to Pavle jde o to kdo chce být v reálu a kdo je jenom fanda a to, že jsem na daewoo - servru neznemená, že nedokážu objektivně hodnotit. Kokta alias Octavia má jenom smůlu, že je v koncernu VW a ten na ni nepustí to co má pro pasáty apropo soused co odjezdil druhou koktu na drožce ( v Praze na " lunární " krajině...) a to při běžným servisu 280tisíc km si zase teď koupil mírně jetou koktu ale bez filtru pevných částic, takže už né novou...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od alvin »

počul som,že šKOMda sa pomaly možno zas stane škodou,prestanú vydávať hrable za kombajn,viď motory FUCKbie,ale začnú konečne vyrábať cenovo dostupnejšie modely,,VW ich chcee mať,to čo Renault daciu,no možno sa dočkáme aj modernej reinkarnácie legendárnych 105/120,
http://automix.atlas.sk/revue/741925/vw ... ncia-dacia
ako v podstate vstal z popola R12/Dacia,Opel vraj uvažoval o obnovení značky wartburg,ale pomohol trošku na nohy ruskej lade,aspoň designom karosérie a pohonnými jednotkami,ten istý motor,čo mám ja v astre poháňa aj túto vzhľadovoo príbuznu s prvými Vectrami,či astrami,alebo SEAT CORDOBAmi
http://www.lada-auto.sk/?menuID=1118-0
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: co ma dnes potešilo

Příspěvek od Serpico »

...jo jasně alvin, prostě Škoda je už dlouho " v majetku " VW a tedy je pochopitelně marketingově řízená vepřem a ten určuje, jenom jsem zvědavý na vašeho slováka Kabana, šéf desingu u Škody, je moc dobrej viz. poslední Bugatti je jeho práce

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „POKEC“