úpravy motora

Moderátor: Blue Lanos

Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Leit píše:Nechcel som ním zdvihnúť výkon o 50%, ale iba kompenzovať straty v sacom trakte...
A proto jsi ho pečlivě ucpal větrníčkem. To nebylo to úplně nejlepší jak kompenzace dosíci...
Leit píše:...Jeho prietočné prierezy sú omnoho večšie, ako originálny otvor vo vzduchovej komore.
Hovoříš o součtu průřezů jednotlivých větví sacích svodů versus pružezu škrtící klapky? Kolik válců ti saje v jeden okamžik společně?

Leit píše:Keď píšem o ladenom výfuku, tak píšem o ladenom výfuku navrhnutom podľa určitých zásad a nie o nejakej výfukovej koncovke.
Aha, a ty jsi ho ladil? Jaké máš např. svody? 4-1, 4-2-1? Jaký je průřez a délka větví? Jaký je průřez potrubí za svodama. Jaký jsi použil katalyzátor, jaké tlumče? A teď to hlavní - kolik hodin na brzdě tvůj motor odvrčel než jsi ten výfuk naladil?
Leit píše:Potreboval by som poradiť, resp. urobiť rozbor činnosti riadiacej jednotky pri roznych podmienkach v sacom a výfukovom potrubí motora.
ŘJ je jednoduchý počítač, který z několika základních údajů vyplivne několik málo výstupů. Dva jsou zásadní - délka vstřiku a příp. předstih zápalu. Jak to pracuje je na delší povídání. Doporučuji samostudium. Krásně je to popsáno např. na webu megasquirtu ( http://megamanual.com/ ).
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

výkon

Příspěvek od Serpico »

....to Ondras dostatečně výmluvný a přehledný, pochopitelný i laikovi....pokud Leite chceš ladit můžeš, je to koneckonců tvoje auto, to co popisuješ vrtulky a podobný nesmysly o tom nemá cenu diskutovat, to není ladění....tak snadný to není...pro tvou informaci podívej se na www.amrevue.cz - poslední vysílání v neděli za naladění a upravení Mazdy mx 8 dal zákazník 600 tisíc - ale je krásná žlutá s patřičným výkonem a vzhledem....


měj se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: úpravy motora

Příspěvek od Pajin »

Ahoj kluci.. nevíte někdo.. kdo by vypočetl delku svodu? nebo mi stím někdo pomohl mám člověka co by mi je byl schopen vyrobit. ale potřebuje k tomu míry která ja nevím.. podle mně bych měl zvolit trubku nerezovou ze silou stěny cca3mm průměrem vetším o cca 30% než originály.. co tam jsou včil.. co nevím ale je delka jednotlivých větví.. mám spojit asi 1 a 4 větev a 2a3 .. mohu vyhodit katalizator? nebo ho mám nahradit jiným? neboví tady někdo kde by se dali sehnat tyto udaje nebo samotné svody na 1,4 16V tuším že opel ma ten sám.. ale nevím jakej typ děkuji..
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
Uživatelský avatar
KakosWRC
Příspěvky: 497
Registrován: pon srp 10, 2009 22:56
Bydliště: Zlate Moravce Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: úpravy motora

Příspěvek od KakosWRC »

ja mam konkretne cele potrubie dlzky takej aka bola original....od katalizatora mam holy zvod z trubky pouzitej z naftovej laguny...je to vacsi preirez a taktiez nemusleo sa vela upravovat ..aj potrubie je tenkostennejsie....v najblizsej dobe sa chystam vymenit katalizator za sportovy....co sa tyka koncoveho tlmica mal som ulter sport...su to vyfuky urcene pre tych ktory chcu vyzerat a mat pocit ze mam vacsi vykon...dal som tam duplex nieco podobne ako sa dava na motorky a je ktomu aj tlmiaca vkozka ked sa ide na dlhsiu vzdialenost....vnutro ma spiralu takze vyfukove plyny su tahane smerom von a je to citit na akcelerke a pocut aj na zvuku...
DAEWOO KALOS 1.2 8V..5dr-80PS -195/50 R15 BF Goodrich, podvozok Weitec -35mm, priame sanie v hmlovke, hole zvody od katalizatora, koncovy tlmic ULter Sport, 2x cipnuty + vymena riad.jednotky
CHEVROLET KALOS 1.4 16V..3dr-95PS - to iste okrem cipu
CHEVROLET KALOS 1.2 8V..3dr-72PS - na rodine ucely
Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: úpravy motora

Příspěvek od Pajin »

prosimtě hod jsem fotku.. jak to máš.. neumím si představit tak kratké svody.. laděné.. děkuji...
tady jsem našel něco hodně zajimavého ale nevím s toho nic moc. když si to přeložim tak s toho nejsem moc chytrej mohl by někdo s tím pomoct? prosím vás.. -i je to asi u prostřed..
http://blogs.myspace.com/kinkymotorsports
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: úpravy motora

Příspěvek od JRD McLAREN »

No tak uplne zjednodusene..

Priemer ci lepsie povedane PLOCHA na vetvach by mala byt rovnaka ako je plocha sedla vyfukoveho/vyfukovych ventilov.
Najlepsie by bolo aby aj kanal v hlave nal taku istu plochu(rezu) ako maju sedla ventilov.
Polomer ohybania oblukovby mal byt 2xPriemer trubky (v pripade 45mm trubky- ohyb 90mm)
..aby to bolo co najidealnejsie
a dlzka vetiev sa odvija od vykonu..cca 40-90cm pre "bezne motory"

No a ja ked som sa zacal o toto secko zaujimat,....
taq som si ten vyfuk racej dal vyrobit niekomu, kto ich uz par spravil..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: úpravy motora

Příspěvek od Pajin »

a kdo ti jej dělal?a kolik tě to stálo?
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: úpravy motora

Příspěvek od JRD McLAREN »

AMA

Obrázek

..popriiipade ...

Obrázek
Naposledy upravil(a) JRD McLAREN dne čtv dub 07, 2011 09:33, celkem upraveno 1 x.
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: úpravy motora

Příspěvek od Pajin »

jaka byla ta druha firma?? prosímtě pořad to zvažuju zda do toho jít.. :o jinak asi mě začína zlobit katalyzator když ho vy kuchám projdu a technické? nebo mě vyhodí..
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: úpravy motora

Příspěvek od JRD McLAREN »

jaka druha firma ..??
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: úpravy motora

Příspěvek od Pajin »

už nic... jsem myslel že jsi uvaděl 2 firmy místo obrázku jsem měl jen ikony... teď vidím že to jsou fotky :D jinak pěkné...
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
Odpovědět

Zpět na „KALOS“