Výfuk

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Výfuk

Příspěvek od Serpico »

...jasně Starline mluví za vše a ty original manžety poloosy jsou opravdu kvalitní u mé káry jsou 13 let / r.výr. 97 akorát o ně trochu pečuji nastříkávám občas pokud to mám na stojanovým heveru na ně takovou tu bílou pěnu co je na ošetření pneu, prostě gumy...jinak jsem měnil asi před 5lety z prezíru prachovky včetně těsního břitu předních brzdičů zn. Frankit ( tuším španělská značka ) a taky gumové díly pojezdu brzd a ty už jsou u ucpávky popraskaný, tak dávám zpět původní!
Obecně vím, že původní díly jsou kvalitní a proto nenahrazovat druhovýrobou.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Výfuk

Příspěvek od ppp »

Serpico píše:...jo jasně laclosak na to bych nesahal to se rozpadne ale ucpanej ho nejspíš nemáš to by to nejelo a emise mluví o tom, že je OK, teď jsem se dočetl, že BOSAL dělá výfuky z oboustraně pohliníkovaného plechu no to by podstatně prodlužovalo jeho životnost, budu dále informovat, musím to řešit mám před STK a mám abartha, tedy děravý poslední díl tzv. laděný a už ho nechci...
Z obojstranne pohlinikovaneho plechu robi aj polmostrow. AKurat kvoli co najnizsej cene nekopiruje uplne originaly (aj to priznavaju), takze obcas nieco nesedi uplne idealne. Ale oroginal prehrdzavel po 2 rokoch, takze uz len polmostrow. Mam ho pohlinikovaneho este dodatocne ziarovo a natreteho zakladovkou (zatial drzi aj ked je miestami zacerneta) diel s vlnovcom mam namiesto zakladovky (ta by tam neprezila) nastriekany fabrou na vyfuky. V ohybe, kde don narazaju kamienky uz zacina po roku (alebo dvoch uz si nepamatam) cervenat ale inak je ako novy. Mozno konecne vyfuk, ktory mi prehrdzavie zvnutra. Zatial furt len zvonku a to pekne rychlo.
Laclosak píše:Tak jsem se rozhodl ,že vykuchám KAT zdá se mi ,že je přicpaný .....sice na emisích jsem měl velice dobré hodnoty :!: Ale nemůže to být tím ,že je už částečně přicpaný :?: Je tam nejspíš od výroby,tudiž má najeto kolem 200tis km....navíc jsem jednou chvilku jezdil na 3 válce takže to ho také mohlo docela zasáhnout.... :mrgreen:

Jenže když jsem vlezl pod auto našel jsem tohle: :arrow:

Tudiž jsem rozdělání vzdal protože byla příruba mezi katem a svody tak prorezlá ,že tam už ani nejsou hlavičky matek a šroubů....ba dokonce boční stěna je tak ztenčená ,že půlka tech šroubů leze ven.....nejspíš to upadne samo ...nebo taky ne, páč to do sebe bude už asi pěkně prorezlé......
Dalo by se to ještě uříznout před katem :arrow: příruba co vede to středního dílu je ok ta by se dala povolit....jenže nemám COčko a elektrikou se obávám,že to nesvařím.....takže auti asi nepomůžu..... :( :(
Tiez som na nieco podobne narazil pod otcovou nubirou, takze som to neriesil a vybral som to cele od parohov az po koniec, kedze mam uz prichystane komplet nove diely. Tiez dodatocne ziarovo pohlinikovane, pomostrow, aj ked tusim vlnovcova cast je od inej firmy. A to co je vystavene vysokym tepotam je nastriekane ciernou fabou na vyfuky, zvysok syntetikou. Zakladovka u mna tak nejak prezila tak uvidime ci prezije aj vrchna :).

Ale mam otazky v suvislosti s vyfukom. CIm spojit parohy s prvym vlnovcovym dielom?
1. Pouzit stefty (mam lenjeden ale kupil by som dalsie).
2. Pouzit skrutky s jemnym zavitom (mam) zatocene zhora, takze pri utahovani budem musiet drzat klucom hlavu zhora.
3. Pouzit 2 ale zdola.
4. Pouzit skrutky nerez A4-70 s tym, ze vyvrtam/vypilujem zavit v parohoch, pretoze maju 2cm bez zavitu a zvysok je normalne stupanie, teda menej jemne ako steft.

Najviac sa mi pozdava 2 alebo 3, pretoze tento spoj uz pravdepodobne nikdy nebude treba rozoberat. Ale pre pripad ze by sa kvoli prednej naprave musel tento spoj povolovat, tak je najlepsie reisenie 4.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Výfuk

Příspěvek od Serpico »

...to ppp především děkuji za velmi obsažný přehled, o polmostrow-u, jsem se taky dočet na nettu ale poláci nemají zrovna moji důvěru...na fáčku mi v 90letech polský výfuk nepřežil jednu zimu, byl levný...jasně rozhoduje oboustranně pohliníkovaný plech jeho síla a technologie další výroby tedy sváry jejich prvotní ošetření a samozřejmě zachování přesnosti pro pasování montáž na auto...
ale na druhou stranu jsem zvědavý na tvou zkušenost s polmostrow-em, hlavně nechci ti kazit radost z koupi, vše se nakonec mění...a například Toyota má v Polsku továrnu na výrobu motorů pro evropu, tak kdo ví ...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Výfuk

Příspěvek od Dark69 »

Ja mam komplet celu vyfukovu sustavu okrem katalyzatora znacky Polmostrow... Zatial som nadmieru spokojny...... Kedze na Slovensku chceli za 2 a 3 diel vyfuku znacky Polmostrow 110 Eur, v Polsku som to iste kupil za 45 Eur... Usetril som okolo 60% a to uz je riadny rozdiel...
Tie vyfuky su normalne schvalene na prevadzku vo vozidle.....A ku tomu ked mi dosli, uz aj vsetky zvary mali nastriekane ochrannou vrstvou a dokonca tam kde najcastejsie nase vyfuky od vyroby praskali pri spone spajania 2 a 3 dielu vyfuku, tak tam to bolo zosilene navarenim ohnutej gulatiny........

Obrázek
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Výfuk

Příspěvek od ppp »

ja som kupil polmosrova ,ktory mal zvary sice osetrene ale len nastetkovane nejakou asi ziaruvzdornou striebrenkou, ale ako som pisal, dal som to opieskovat a nahlinikovat. Ak to vydrzi o rok dlhsie tak sa tie peniaze vratia, hlavne to, ze nemusim vyfuk tak casto menit, ten cas a robota s tym mi za to stoji. na skodovke mi vyfuk vydrzal cca 4 roky ale len preto, lebo som z toho 2 roky jazdil s deravym :lol: . Ale nejaky cesky ktory bol prave pri prirube zosilneny dalsimi rurkami praskol prave pri prirube za par tyzdnov. Nakoneic som si ho zavaril a potom uz vydrzal nez nezhnil obal. Radsej mam vyfuky, ktore su zvarene zvnutra z priruby nez zvonku.

Len ma stve, ze aj ked som v strednom aj zadnom diele vyvrtal odvodnovacie dierky, vpredu aj vzadu na spodku, tak stale v nom mam kopu vody a netusim kde. Kde je tam este nejaka dutina, kde sa moze drzat. Ked po 36km pridem z prace domov, tak z vyfuku ide stale para a nakyslasty zapach. V zime je to o to zabavnejsie, pretoze si pred zacuvanim do brany kompletne "zadymujem" branu a ulicku medzi domami, takze nevidim kam cuvam :? .
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Výfuk

Příspěvek od Dark69 »

S tou vodou vo vyfuku to neries...Ja ked nastartujem tak mi vyfuk hned pluje vodu z vyfuku...
A dost vody, nechapem odkial sa tolko vody naberie za taku kratku chvilku po starte..nikde mi nic neubuda...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Výfuk

Příspěvek od mikikoti »

Tak za 14 rokov prevádzky som menil výfuk len raz a to po 8 rokoch. A zas som dal len origo GM. A vyzerá to tak že by mohol vydržať aj do tých 16rokov. Inak je ok len na prirubach trochu hrdzavie a z vnútra sa rosipa.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Výfuk

Příspěvek od Serpico »

...jo tak jsem po montáži výfukového potrubí 2 a 3 dílu vyrobeného z oboustraně pohliníkovaného plechu zn. MTS " italy" pasoval perfekto, celkem jsem platil 3 040 Kč včetně montážních dílů závěsů a gum, perfektní jednání a pro pražáky a střední čechy adresa Praha 9 - Hostavice Českobrodská 367 nelze přehlédnout po pravý straně, když se jede od pragolaktosu, na nettu stačí zadat tyll...mají i koncovky a laděné výfuky ale ten jsem už nechtěl...

mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Výfuk

Příspěvek od Dark69 »

Vcera som mal taky gumovy den :) Menil som gumy na pedaloch a aj komplet na vyfuku....
Na gume na ktorej vysi posledni treti diel vyfuku, bola nakreslena sipka...Neviete na ktoru stranu ma ta sipka ukazovat??? Smerom k autu alebo k zemi?
Kedze som bol taky sikovny a nevsimol som si ako bola stara guma... Ale podla mna je to aj tak len banalita, ale zaujimalo by ma ako to ma byt presne :D
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Výfuk

Příspěvek od ppp »

predpokladam ze pises o tomto:
Obrázek
Takze ked ho das zlym smerom, tak sa roztrhne, nie hned ale vtedy ked to budes najmenej cakat, niekde na priecesti alebo inom hrbole. Alebo na prechode na novu asfaltovu pokryvku v povazskej bystrici, ked ju kladli a este z cesty trcali kanaly.
Ked ho das spravne tak prezije. A teraz skus hadat ako ma byt spravne, dal som ti dostatocnu indiciu na uhadnutie ;).
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Výfuk

Příspěvek od Franta P. »

šipkou nahoru že? a jí ho dal blbec obráceně. :D
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Výfuk

Příspěvek od Dark69 »

Ja som ho dal sipkou nahor... A aj napisem preco som sa tak rozhodol... Vlozil som do toho gumeneho drziaka prst a tahal nadol, a vtedy ak bola ta sipka nahor, tak sa ten drziak najmenej roztahoval.Skor sa stahol, ten vrch zovrel tu dieru dokonca kusok.. A ak bola sipka nadol a som tahal prstom, tak sa drziak moc roztiahol...
Takze dal som to spravne? Sipka nahor? :o :o :mrgreen:
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Výfuk

Příspěvek od foker »

Nema nahodou niekto nejaky nakres vyfuku?Myslim ako vyzera zvnutra.Rozmyslam ze si urobim nerezovy,mozno to vydrzi dlhsie.
(dnes som kupil zadny diel,polmostrow,30€)
Kvety a bonboniery nepijem
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Výfuk

Příspěvek od Serpico »

...to ppp zase máš pravdu, tak jsem byl u dnes u kamarádů v Meliccaro servizione no a mě to taky dali v TYYL - u obraceně gumový držák výfuku, je potrhaný v pondělí jdu koupit nový, jinak výfuk 2 a 3 díl byl trochu pozink po jedný zimě drží sváry jsem opravil ...no po jedný zimě je to trochu předčasné hodnocení, ...no nicméně jeden výfuk z polska mi odešel na služebním fávu v minulém století po jediné zimě

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Barow1
Příspěvky: 2
Registrován: úte srp 09, 2011 11:45

Re: Výfuk

Příspěvek od Barow1 »

Ahoj-mám pro Tebe možná nabídku-vlastním Daewoo Racer protože ho už neprovozuju chci ho dát do sběru.Výfuk má stejný jako Tvoje Nexie ne?Já jej mám krom pár cm.od motoru-které jsou ze silnostěnné trubky celý nerezový-spotřeby se nemusíš bát-i když jsem jej dělal sám míval jsem spotřebu kolem 6 litrů.Máš li zájem nabízím za cenu 2000kč celé až od motoru-to je myslím slušná nabídka a máš navždy pokoj jsem z Vysokého mýta a mám 731847547
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“