Výfuk

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Výfuk

Příspěvek od Franta P. »

Kolegové potřebuji vaši radu nebo názor. po osmi letech se mi začíná rozpadat výfuk. je tam třeba udělat výměnu. A já od vás budu potřebovat radu. teď tam mám vykuchaný katalizátor, místo stř. tlumiče rezonátor a vzadu lazený koncový díl. Doma mám ze zelené nexie komplet výfukové potrubí v super stavu. A teď otázka. jestli mám udělat úpravu jako je stávající. takže přehodit na nový výfuk vykuchaný katal, vyříznout stř. tlumič a dát tam rezonátor atd. Má to u nessí nějaký smysl? Já mám osobně pocit že s touto úpravou Nessí jede lépe a spotřeba je pořád stejná. v létě průměr 6.8l/100km a když tak nevíte o nějakých lazených koncovkách za super cenu?
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Reklama
 

Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Výfuk

Příspěvek od mikikoti »

Môj názor je asi taký že to nemá moc veľký zmysel pretože naše Nesinky by sa mali už šetriť. A osobne mám radšej tichí chod motora nez brucanie. To sa hodí na 8 valec.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk

Příspěvek od Ivan »

Já osobně, po tom všem, čím jsem si prošel, bych navrhoval přehodit na auto originální potrubí a dát na konec buď decentní koncovku, nebo laděný tlumič (jestli chceš, aby to mělo zvuk). Samotná koncovka Ti zvuk nezmění. Tlumičů jsou na výběr desítky, stačí se podívat do libovolného tuning shopu.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Výfuk

Příspěvek od Franta P. »

Jé já myslel lazený koncový díl výfuku. ne koncovku. blbě jsem to napsal. Takže dát origo potrubí i s katalem jo?
mě by se líbil tenhle. ale nevim jestli se mi vejde koncovka do nárazníku
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk

Příspěvek od Ivan »

pojmem "lazený" asi myslíš "laděný", že? :D koncovým dílem tedy myslíš zadní tlumič, jo? Do nárazníku dáš cokoli, je to laminát - dá se to řezat, brousit a tvarovat... Katalyzátor tam dej, ze sériového motoru stejně závodničku neuděláš...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Výfuk

Příspěvek od Franta P. »

tenhle je zajímavý
http://www.tuningshop.cz/vyfuky-a-konco ... -95-65-mm/
Sedan i 3DV a 5DV mají stejný zadní díl????
protože tam píšou HTB
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
daredriver
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 18, 2009 11:33
Bydliště: Rovensko pod Troskami

Re: Výfuk

Příspěvek od daredriver »

3DV a 5DV je stejný, akorát u sedanu je delší koncovka ale myslím že když na autě není tažné mělo by to jít celé posunout dozadu ja měl problém s tažným mám výfuk utopený a už nejde posunout (hatchback)
DAEWOO TICO
DAEWOO NEXIA 1,5 16V
ŠKODA 120
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=57&t=13482 nahradní díly na Nexii
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Výfuk

Příspěvek od Serpico »

...to Franto P u uvedeného sportovního výfuku je zajímavé, že je schválený pro silniční provoz v EU ( to má málokterý...) a má kvalitní nerez ocel, potom je cena velmi příznivá, já mám neschválený polský a o kvalitě oceli pochybuji kdysi jsem ho kupoval v Tempo servisu jenom proto, že jsem ho slyšel na druhým tam opravovaným autě v akci za 1 800 Kč
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Výfuk

Příspěvek od Damek »

Dovolim si pouzit tuto temu na svoj, pre niekoho mozno stupidny dotaz. Pred casom mi menili tesnenie pod hlavou a pri tej prilezitosti mi bolo povedane, ze mam praskly vyfuk hned pri motore v podstate este na zvode pod takym plechovym krytom. Vtedy som to neriesil, ale teraz idem na STK a tak nastal cas to spravit. Pozrel som zbezne pod kapotu a hned za tym krycim plechom sa napaja dalsia cast vyfuku. Otazka znie - prva cast je len ten kratky usek a hned zacina stredova cast, alebo ma vyfuk celkovo 4 casti. Ak su 4, tak ako sa ta prva vola? lebo v shopoch su len 3. Vdaka :D
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Výfuk

Příspěvek od Serpico »

...to Cernygepard pořadí je následující - výfukový svod ( parohy ) - 1 díl výfuku - 2 díl výfuku s katalyzátorem a tlumičem - 3 díl výfuku a tlumič anebo tzv. sportovní - otevřený tlumič...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: Výfuk

Příspěvek od Damek »

Dik za odpoved, ja mam problem prave na zvode vyfuku, ale ako tak pozeram tak ta cast v ponuke nie je, alebo som ju zatial nenasiel :cry:

http://www.aaavyfuky.cz/index.php?vyfuk ... ck-1-5i-8v
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Výfuk

Příspěvek od Serpico »

...to www.czdrafel.cz nebo www.autodilykrc.cz anebo náš palikx, problém je dovoz na SK a na slováči není prodejce?, je to běžná věc parohy - kupujou se pro zkurvený závit pro lambda sondu, pozor proto na vrakoviště, podmínka je vyšroubovat lambda sondu, je to nutnost....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk

Příspěvek od Petr S. »

Franto sedan má delší zadní část,jinak je to stejné. Jestli ti můžu doporučit,tak si zajed na Prosek do Spey servisu. Já mám od nich zadní díl ulter a je v pohodě. Před 3 roky mi to tam dělali i se středovou rourou(nemám prostr.tlumič) a vyšlo to dohromady na 4300kč.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Výfuk

Příspěvek od Dark69 »

Ja som si objednal vyfuky znacky Hurt-Detal, konkretne 2. a 3. diel vyfuku a vyslo ma to aj s postovnym na 60Eur cize 1800sk ;) Sice je to z Polska, ale aspon minimalne 2 roky to musi vydrzat... Na Slovensku som nasiel najlacnejsi 2. a 3. diel vyfuku, Polsky znacky Polmostrow za 110eur cize 3100sk... Si myslim ze sa mi to oplati tak to skusim... Povodny vyfuk je povodny ;)
Ak dojdu tak potom po vymene napisem do svojej temy Tlaky vo Valcoch ako to dopadlo....Ci sa chyba odstranila vymenou alebo nie.
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Výfuk

Příspěvek od Franta P. »

to petr S. je vidět jak si všímáš mého auta :D :D :D . už mám dávno nový výfuk. i na srazu jsem ho měl.
DSC01377ffff.JPG
(242.44 KiB) Staženo 1342 x
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“