Spálená páčka na svetlá

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od ppp »

Tak to netusim naco su niekomu pri dialkacoch aj hmlovky. Ved dialkace svietia uplne vsade, takze hmlovky uz velmi neprispeju. Ani neviem preco sa dialkovym hovori dialkove, ked su to proste len netlmene svetla, zatial co tzv. stretavacie su tlmene roznymi clonkami aby velmi neoslnovali.
Reklama
 

Uživatelský avatar
bastet
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 26, 2007 23:23
Bydliště: Řepiště(FM)

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od bastet »

bastet -> ano tie navody su pekne, autor si dal s nim zalezat, skoda ze vacsina ludi skoci rovno na tu cast, kde sa strihaju kable a schemy preskocia, potom vznikaju otazky kde nieco zapojit. Keby si pozreli schemy, tak prave tu cast s fotkami mozu preskocit.[/quote]

Je dobré, že tam jsou ty fotky, hlavně pro lidi pro které jsou všechna schémata španělská dědina :D
DAEWOO Nubira II SE(social edition) hatchback, 1.6 16v , 76kW, zlatá metalíza, LPG ELPIGAS Stella Nord, r.v.2001, rádio JVC KD-G631,160tis. km, dovoz z Holandska.
boy
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2007 23:14

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od boy »

Ďakujem všetkým za odpovede, dali sme tam dvoje relé bez diódy, zatiaľ to v pohode šlape, dúfam, že to tak aj ostane.
Ostávam s pozdravom
Nubira 1,6 SX červená,predtým Nexia 1,5 GLE tm.zelená
durii
Příspěvky: 29
Registrován: úte zář 28, 2010 16:02

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od durii »

Takze k uprave s relatkami mozem asi tolko: odporucam, neporovnatelne lepsie to svieti. Ja som mal 1,8V ubytok a teraz uz len zanedbatelny 0,3V co je 1,5V zlepsenie :)
Tesi ma to neskutocne, len som zvedavy na zivotnost ziaroviek, ale to by nemalo mat nejaky negativny vplyv.
Este by som ich mal trochu nastavit (teda vysku ) a bude to -i
Nubira I 172000km :) olej MaxLife 10W-40
Uživatelský avatar
bastet
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 26, 2007 23:23
Bydliště: Řepiště(FM)

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od bastet »

durii píše:Takze k uprave s relatkami mozem asi tolko: odporucam, neporovnatelne lepsie to svieti. Ja som mal 1,8V ubytok a teraz uz len zanedbatelny 0,3V co je 1,5V zlepsenie :)
Tesi ma to neskutocne, len som zvedavy na zivotnost ziaroviek, ale to by nemalo mat nejaky negativny vplyv.
Este by som ich mal trochu nastavit (teda vysku ) a bude to -i
Gratuluji, taky se na to chystám až bude trochu tepleji. Životnost žárovek bude normální, protože po úpravě je na nich napětí jako v jiných autech s nedodrbanou elektrikou.
DAEWOO Nubira II SE(social edition) hatchback, 1.6 16v , 76kW, zlatá metalíza, LPG ELPIGAS Stella Nord, r.v.2001, rádio JVC KD-G631,160tis. km, dovoz z Holandska.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od ppp »

Zivotnost ziaroviek zavisi aj od kvality nasich ciest a tvrdosti pruzenia, otrasy ich tiez dost nicia. A caste pouzivanie dialkovych tiez, pretoze kazdej ziarovke vadi zapinanie, len na to ludia zabudli pod medialnou masazou o skodlivosti neustaleho zapinania ziarivikam. Ja som si instalaciu trosku upravil, takze sa mi pri dialkovych stretavacky nevypinaju (volitelne cez vypinac), lenze mam espero s dvoma ziarovkami H1 takze po tepelnej stranke to nie je take hrozne ako dvojvlaknova H4 v nubire. Nerobil som to kvoli vyssej svietivosti ale kvoli uprave celeho svetla ktore onedlho spravim. CO sa tyka vysej svietivosti po takejto uprave nie je to nic moc, pretoze sice dialkove pridaju viac svetla, lenze toho je potom blizko pred autom tolko ze vodica trochu oslnuje a svetlo v dialke je potom slabsie vnimane.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“