Spálená páčka na svetlá

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

boy
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2007 23:14

Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od boy »

Zdravým všetkých, chcel by som sa spýtať či by mi niekto nevedel poradiť, spálili sa mi kontakty na páčke smerových svetiel, začalo to v aute strašne smrdieť, rozobral som páku a spálená pri spoji, raz som už vymenil páku tiež odišla ale teraz sa spálili aj káble
Ak vi niekto poradiť poteším sa
Díky
Nubira 1,6 SX červená,predtým Nexia 1,5 GLE tm.zelená
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od ppp »

Treba si tu packu odlahcit cez rele. Uz to tu parkrat bolo, treba pohladat a najlepsie popozera v scheme zapojenia, je to celkom jednoduche, netreba nic tahat, len vopchat dve rele do poistkovej skrinky, kde treba prerusit par kablov a nadpojit cez rele.. Dve rele sa v pohode vojdu do poistkovej skrinky pri motore. Korejci totiz setrili na nepravom mieste a aj ked spinac svetiel odlahcili cez rele, prepinanie stretavacky/dialkove uz akosi "zabudli", takze cely prud iduci do svetiel zbytocne zatazuje rpepinac v packe svetiel. Vlastne je to podobna kravina ako bola volakedy na skodovkach, kam aspon casom zacali konecne davat najprv jedno a potom obe rele. Ako dalsi benefit upravy cez pridavne rele bude vyssia svietivost svetiel, kedze na kabelazi budu nizsie straty.
boy
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2007 23:14

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od boy »

Ďakujem za rýchlu odpoveď dúfam, že mi to pomôže, hladal som to už na fóre ale niak som to nenašiel, musím sa ešte raz prehrabať cez fórum
Nubira 1,6 SX červená,predtým Nexia 1,5 GLE tm.zelená
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od ppp »

Je to spomenute v espere, nexii ale asi najviac je to rozpisane tu na nubirackom fore. Skus hladat svetla. Je to tusim nieco o tom ako mizerne nam svietia svetla. Aj ked nubira 1 s peknymi ako novymi svetlami podla mna svieti velmi pekne.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od Richard »

Jo stříhal jsem dráty u světel, ale ne kvůli vypáleným kontaktům, ale kvůli "nesvítivosti" , dráty použité v Nubi jsou hodně tenké, navíc to přepínání se vede od relátek ještě k volantu a z5 a ztratí se asi 2V ...... o to míň to pak svítí....
přidělal jsem dvě celkem obyčejná relátka na přestřižené dráty u světel a uděla přívod rovnou od baterky samo přes pojistku.... a světla spojil nrmálně paraelně tedy obě na jednou a ne zvlášť....

A tu páčku asi budeš muset vyměnit za novou.......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
boy
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2007 23:14

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od boy »

Ďakujem pekne všetkým za odpovede, ale ja sa to bojím spraviť, tak som si dnes zavolal kamoša, tak som mu to povedal ako sa tu napísalo, že vložiť relátka a priklonil sa aj on tiež k tomu, že to tak spraví.
Chcel by som sa Vás ešte spýtať či neviete, na ktoré dráty(farba) máme nasadiť relátka ulahčili by ste nám hľadanie, že vraj, ktorý drôt kam vedie.
Ešte raz vďaka všetkým za pomoc
Nubira 1,6 SX červená,predtým Nexia 1,5 GLE tm.zelená
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od ppp »

Najlepsie je to pozriet priamo v scheme co a kam a nakreslit si na papier co idete robit este pred pracou.
Ak budete davat rele do poistkovky pri motore, tak najst ktore poistky su pre ktore svetlo, a po vytiahnuti vrsku positkovky prestrihnut drotiky veduce k tymto poistkam tak aby sa na ne este dalo pajkovat. K rele natiahnut nove kabliky od baterky a od rele k poistkam (aj ked to mozno nie je najspravnejsie, poistky by mali byt prve kvoli bezpecnosti) a ovladanie rele napojit na povodne kabliky co isli ku poistkam.
Ak budete davat rele ku svetlam, tak strihnut vsetky 3 droty (stretavacka, dialka a zem) a nimi ovladat rele a od baterky cez nove poistky natiahnut hrubsie kable plus aj minus. ALe treba uchytit rele tak aby vrskom boli obratene dohora pretoze autorele nie su vodotesne a ked do nich natecie bordel tak to bude robit nepekne veci. V poistkovej skrinke su chranene a aj ked mate stale tensiu kabelaz nikde ziadne zmeny nevidno a rele su chranene pred vodou v skrinke.
Ak neveite co je rele, ziarovka, vodic, poistka a napatie, prud a odpor a nemate ani merak alebo aspon ziarovkovu skusacku, tak sa do toho radsej nepustajte.
Ak sa na packe roztiekol daky plast, tak asi len vymenit, ak sa len opalili kontakty, tak sa mozno bude dat opravit, ale neviem, na espere som packu pokazil ked som ju chcel opravit, pretoze som z nej stratil daku gulicku alebo pruzinku uz ani neviem.
boy
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2007 23:14

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od boy »

No uvidíme čo sa nám podarí spraviť, budeme to robiť vo štvrtok poobede, potom Vám dám vedieť ako to dopadlo
Nubira 1,6 SX červená,predtým Nexia 1,5 GLE tm.zelená
Kanonýr
Příspěvky: 48
Registrován: sob črc 29, 2006 20:06

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od Kanonýr »

Podívej se na www.autokacik.pl, tak nějak se ta stránka jmenuje, tam to bylo úúúplně polopatě popsané i s luxusníma fotkama.
boy
Příspěvky: 58
Registrován: sob zář 15, 2007 23:14

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od boy »

a chcem sa spýtať dávali ste tam aj diodu Hi-fog lebo na poľskej stránke to dával ale neviem kde zapojil
Nubira 1,6 SX červená,predtým Nexia 1,5 GLE tm.zelená
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od ppp »

To je problem polopatistickych navodov, takze ked zrazu nieco nesedi je navod na dve veci.
Co je to "Hi-fog dioda" netusim.
Kanonýr
Příspěvky: 48
Registrován: sob črc 29, 2006 20:06

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od Kanonýr »

Ne, žádnou diodu jsem tam nedával. Pokud si to dobře pamatuju (úpravu jsem dělal před asi dvěma lety), tak ta dioda má rozsvěcet mlhovky s dálkovýma či co. Dej tam ta dvě relé, vejdou se tam v pohodě a budeš spokojen.

ppp: Ten návod sedí, ale právě tohle tam bylo navíc, tuším v textu to bylo i popsané. Teď jsem našel i fotky z toho návodu,
ty jsem si uložil, text ne.
Uživatelský avatar
bastet
Příspěvky: 99
Registrován: úte čer 26, 2007 23:23
Bydliště: Řepiště(FM)

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od bastet »

Kanonýr píše:Podívej se na http://www.autokacik.pl, tak nějak se ta stránka jmenuje, tam to bylo úúúplně polopatě popsané i s luxusníma fotkama.
Tak tady máte polopatický polský návod jak na to i s fotkami:
http://www.darekwie.user.icpnet.pl/zdj/ ... index.html
http://du-nubira.za.pl/poradnik/montaz_ ... nikow.html

Myslím si že to jde pochopit i bez znalosti polského jazyka ;) Případné nejasnosti přeložím ...
DAEWOO Nubira II SE(social edition) hatchback, 1.6 16v , 76kW, zlatá metalíza, LPG ELPIGAS Stella Nord, r.v.2001, rádio JVC KD-G631,160tis. km, dovoz z Holandska.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od ppp »

kanonyr -> neviem aky navod, takze nemozem povedat ani ze je dobry ani ze je zly, reagujem na prispevok boy, kde sa na nieco pyta a ocividne netusi na co. A stale netusim co je hi-fog dioda. Normalne ma to zacina zaujimat :).

bastet -> ano tie navody su pekne, autor si dal s nim zalezat, skoda ze vacsina ludi skoci rovno na tu cast, kde sa strihaju kable a schemy preskocia, potom vznikaju otazky kde nieco zapojit. Keby si pozreli schemy, tak prave tu cast s fotkami mozu preskocit.
Kanonýr
Příspěvky: 48
Registrován: sob črc 29, 2006 20:06

Re: Spálená páčka na svetlá

Příspěvek od Kanonýr »

Hi-fog dioda je zapojená tak, aby se při zapnutí dálkových světel rozsvítily i mlhovky. Dioda proto, aby při zapnutí mlhovek nesvítily dálkový :D Pak tam autor má popsaný konektor - spojku, kterou před STK rozpojí, aby světla svítily jak mají, bez úprav.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“