leganza-vysoka spotreba

Moderátor: Blue Lanos

petoh77
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 09, 2010 13:39

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od petoh77 »

no nazdar chlapi,konecne som sa sem dostal.ale k veci.v leganze v lpg su nove membrany.to trasenie robila poskodena tesniaca gumicka okolo benzinovej trysky.cize falosny vzduch.potom to uz na plyn islo krasne,ziadne trasenie.tak prislo meranie spotreby.sice sa preslo len 100 KM ale spotreba 21.4L plynu v mestkej premavke.asi mame leganzu s najvyssou spotrebou na slovensku..
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od -peha- »

Takže pri takej spotrebe keďže sú nové membrány a vzduchový filter sa už dá len nastaviť a spotreba Legy aj v Blave či Prahe by nemala byť vetšia ako 15 L a to je maximum :idea:
petoh77
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 09, 2010 13:39

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od petoh77 »

vedel by niekto poradit ako zmerat presne spotrebu na benzine?
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od -peha- »

Dá sa zohnať prietokomer ale na nákup je drahý a neviem či Ti ho servis požičá no a nakolkon Legyna musí mať vysokotlakové čerpadlo tak flaša neprichádza do úvahy ale možnosť tu je proste na jednej čerpačka natankovať uplne plnú nádrž a po 100 - 200 km zasa doplniť no a to ukáže alespon približnú spotrebu aj keď dá sa povedať že je to tak na 95% což je postačujúce :idea:
Uživatelský avatar
whisky22
Příspěvky: 267
Registrován: úte říj 18, 2005 11:54
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od whisky22 »

Tak, ja ked som si meral spotrebu, prisiel som s prazdnou nadrzou LPG na pumpu, natankoval som 5l, na benzin som odisiel, vynuloval som tachometer, prepol na plyn a vyjazdil som tych 5 l. A mal som spotrebu zmeranu.
"Milan" Leganza 2,0 CDX full vybava, color 69U, LPG Lovato-Lovtec, model98, 183000 km + Babetta r.1995
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od Petr S. »

Po Praze 12-15l LPG mimo 10,teda necelých. Bylo to asi 9.97,takže 10. :lol: :lol: :lol: :lol:
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
petoh77
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 09, 2010 13:39

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od petoh77 »

tak to s tym meranim som nepochopil...
Uživatelský avatar
whisky22
Příspěvky: 267
Registrován: úte říj 18, 2005 11:54
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od whisky22 »

tak ked prepnes na plyn, vynulujes tacho, najazdis povedzme 45 km na tych 5 l plynu, tak 5l / 45 km x 100 = 11,1 l/100 km
"Milan" Leganza 2,0 CDX full vybava, color 69U, LPG Lovato-Lovtec, model98, 183000 km + Babetta r.1995
petoh77
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 09, 2010 13:39

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od petoh77 »

ale ja som hovoril o merani spotreby benzinu.plyn je jednoduche zmerat .aj teraz mam plnu.ale ako benzin?urcite nedam plnu benzinu.aj preto ze by mi v nadrzi zostarol....
Uživatelský avatar
whisky22
Příspěvky: 267
Registrován: úte říj 18, 2005 11:54
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od whisky22 »

sorry, myslel som len na spotrebu LPG.
"Milan" Leganza 2,0 CDX full vybava, color 69U, LPG Lovato-Lovtec, model98, 183000 km + Babetta r.1995
petoh77
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 09, 2010 13:39

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od petoh77 »

chalani,ak nahodou viete co by som mal este skontrolovat,prosim poradte.nechapem sam ako moze zrat vyse 21l plynu na 100km.alebo takto,vas nazor kolko by to malo zrat max.lebo je to asi ta jajhorsia kombinacia na spotrebu.je to 2.2 motor,automat prev.,jazdene len v meste na kratke trasy a je aj zimne obdobie,takze poprosim vase nazori kolko by mala byt spotreba.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od -peha- »

Peťoh77 takže najprv pozri funkčnosť Lambdy a potom atuátora to je motorček na hadici v ktorej Ti ide do sania plyn a takže ten atuátor je riadený lambdou čiže na jeho vyskúšanie potrebuješ - na lambdu elektromerač a na atuátor ručný škrtič :idea:
No ako a kolko má mať Lambda to Ti neporadím lebo už som to spomínal že čo má káble mi opravuje elektrikár no a atuátor skúšam tak že keď je lambda OK tak ho sundám z hadice a na jeho miesto dám škrtidlo no a potom naštartujem a pozrem či tam v nom chodí ten valček no a vlastne sa dá na ručné škrtidlo aj jazdiť síce je tam vyššia spotreba ale isto nie 20l :idea:

No ješte skus to tu prehladať vetšinou Nubira , Espero a Leganzy tu sa už o LPG vela popísalo napríklad tohle

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... %A1+ne+lpg
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“