leganza-vysoka spotreba

Moderátor: Blue Lanos

petoh77
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 09, 2010 13:39

leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od petoh77 »

ahoj chlapi,som tu novy tak pozdravujem vsetkych.mam velky problem.mame Leganzu 2.2 16V automaticka prevodovka a je tam jednobodove LPG.spotreba plynu je 22,4l. S mrazmi to asi vela nema,lebo ked nemrzlo tak zralo 20l na 100km.Je tam nove cidlo teploty co riadi RJ,novy tarmostat a kuri pekne,nove sviecky.este napisem ze na plyn to mierne na vlnobeh vybruje.poradte kde zacat,alebo sa mam s tou spotrebou zmierit?...
Reklama
 

kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od kesko »

Ta spotreba je naozaj veľká. Napíš aký typ LPG máš, ale určite bude treba s tým ísť na diagnostiku do servisu LPG, ale viac ti snáď poradí kolega Peha. Niekde je tu na fóre písané o spotrebe LPG na legach a tam sa tiež niečo dozvieš.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
petoh77
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 09, 2010 13:39

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od petoh77 »

mam tam landirenzo ps1 alebo take nieco.u jedneho som uz na diagnostike bol a povedal ze je to v poriadku.bol by som vdacny keby mi to niekto pozrel kto tomu naozaj rozumie.tu na fore je toho o spotrebe a lpg naozaj dost ale som z toho jelen.som z levic ale ak sa niekto ozve pridem ak to nebude na druhom konci republiky.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od -peha- »

No takto za prvé vzduchový filter ale ten až takú spotrebu neurobí takže síce si bol na diagnostike lenže podla mna máš v háji membrány a to hlavne podtlakovú lebo systém máš Landirenzo V 05
Napíš kolko máš na LPGčku nabehané ono tie membrány vydržia síce viac ako deklaruje výrobca ale stáva sa to už tak po 50 000 až 6O 000 km tak neviem či už máš tolko na tom nabehané.Další problém bývá pokud auto stojí viac ako pol roka tak membrány stvrdnú a zasa sme u velké spotreby .
Asi tak pri klasike LPG systému je pri našich motoroch v tomto počasí 12-14 litrov maximum to čo je navyšie(a u teby je to extrém ktorý som ješte nevidel) to je vetšinou pri 2-5 litroch navýšenie vadou nastavenia (môže to robiť aj vydná lambda) ale to čo už dosahuje okolo 8 l navýšenia to je vetšinou porucha na reduktire a to už membrány ale aj pružinky a uzatváracie gumky.
No a tie vybrácie to bývá (pokud je to len na LPG) vetšinou -sviečky-káble-modul to sú 3 také veci čo pri LPG zle pália a pri prevádzke na plyn potrebuješ 100% iskru inak to potom trhá hlavne pri volnobehu ale najprv porieš tu spotrebu lebo tu u teby je pravdepodobne bohatá zmes a aj to može spôsobovať trhani i keď to tak často nebývá.
Takže pokud si všetko vymenil tak asi Ti nič iné ako servis a repas reduktoru nepomôže a výmeny sa pohybujú okolo 50 - 60 €
petoh77
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 09, 2010 13:39

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od petoh77 »

zdravim Ta Peha,lega je rocnik 99,a mame toto auto len pol roka a ako som si vsimol tak sa on staral asi len prvy majitel a potom to uz islo dolu vodou,takze ja som uz toho pomenil asi aj viac ako je zdrave,ale auto je fajn takze to povazujem za dobru investiciu,az na tu spotrebu.Vzd.filter je novy.tie membrany som aj chcel dat vymenit ale chalan na diagnostike ma odhovaral ze to nemusi pomoct.a som si isty ze membrany su tam povodne,teda asi rocnik2000 ako aj nadrz.km to ma na ciselniku asi 160.000,takze podla toho co hovoris membrany to uz maju davno za sebou.este saa opytam toto.moze byt svieckovy modul pricina toho ze na benzin ide raz pekne a niekedy akoby na tri valve?na lpg to vybruje na volnobehu vzdy,ale to mi ani tak nevadi,aspon viem ze ide na plyn :D .ta cena za nove membrany okolo 60,-e sedi aj tu u nas,to by bola dobra cena za to keby to zacalo menej zrat,takze asi idem rano za tym chalanom nech to vymeni,alebo poradis este nieco?zatial vdaka...
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od -peha- »

No takže už je to isté že máš staré membrány a po ich výmene sa to musí dostať na normál ten je aj pre BA okolo 15 L ale normálne Lega jazdí od 10 - 12 L v meste (nie BA) a okolo 8-9 L mimo mesta.
No pokud Ti to cukanie robí aj benzin tedy vynechávanie valca tak ako som písal začíná sa výmenou - sviečky keď to nepomôže tak - káble a keď ani to tak už je to - modul ten mám vymenený už aj Já a vlastne viacerý to síce nieje lacná záležitosť ale Já som môj zohnal na vrakovisku a je z Lanosa takže pokud sa vieš dostať na dáký vrakáč tak hladaj Leganzu,Nubiru alebo Lanos tam sú moduli rovnaké.
petoh77
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 09, 2010 13:39

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od petoh77 »

takze membrany sa idu menit v stredu,uz sa tesim na vysledok.a s tym modulom si ma tiez potesil ze sadi aj z lanosa,len sa trosku bojim ze kupim macku vo vreci ked to bude jazdenka.kolko moze stat zhruba novy modul?
carminsky
Příspěvky: 30
Registrován: pon dub 16, 2007 19:11
Bydliště: Praha

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od carminsky »

Skoro až se mi zdálo, jestli není nějaký přepočet mezi Českým a Slovenským litrem, protože mě to bere u dvoulitru prakticky polovinu, po městě 11 a jinak 10 litrů LPG. Měl jsem dříve vyšší spotřebu, ale zvykl jsem si na častější měnění filtru, udělal jsem nějaké úpravy podle Pehy a jde to na plyn líp než na benzín, což se ostatně potvrdilo i na emisích na STK včera.
2x Leganza, světlešedozelená metla 2,0 automat,kůže rv 1998 a stejný rok fialová, s LPG.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od -peha- »

Nový modul od 100 € až po 160 € záleží od výrobcu tie drahšie sú originál a TESLA stojí 140 € takže najprv skús šrotovisko alebo si ho objednaj tu len sa tam musíš registrovať a potom si môžeš objednať čo potrebuješ máš tam návod ako na to Já som cez ne už zopár vecí objednal a som spokojný :lol:

Cez toto sa to objednává

http://www.tovarzpolska.sk/sprostredkovanie/

A tam si zadaj autodiely potom v pravom stlpčeku elektrický systém,zapalovanie a pak dole zapaľovacie cievky no a do hora pri tom šukaj je prázdné políčko tam zadaj Daewoo Leganza a enter no a vybírej

http://moto.allegro.pl/listing.php/sear ... gory=50771
petoh77
Příspěvky: 12
Registrován: čtv pro 09, 2010 13:39

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od petoh77 »

vdaka za rady,ked sa nieco podari,tak dam vediet...
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od kesko »

S tou spotrebou v BA, v zime jazdy cca 9km ráno a to iste poobede, práca, občas nejaký nákup a priemer minulú zimu cca 12,5 l LPG. Ale musím s tým ísť na počítač, ale to musím nájsť niekoho komu sa bude chcieť. Všetci tvrdia že stačí ked to doštelujú podľa tých lediek čo sú pri RJ plynu na Lovate.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od -peha- »

Kesi to je docela normál aj Já ( v RV máme len jeden semafór a jeden kruháč) mám v zime 11-12 L takže to je dobrá spotreba na to že si z BA a já vetšinou jazdím do roboty 3 km takže ohriatie nehrozí no našťastie len raz za tri dni inak dusím Škodule :lol:
Uživatelský avatar
whisky22
Příspěvky: 267
Registrován: úte říj 18, 2005 11:54
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od whisky22 »

Tak ja mam rocnu spotrebu cca 12-12,5 l priemer. Jazdim 80% mesto 20% mimo
Ked som bol v Prahe, tak po dialnici 130-140km/hod v kuse, po Prahe krokom a naspat dialnica 130-140 km/hod a spotreba 9,6l. Ale ked malo jazdim a nadrz vyjazdim za 2-3 tyzdne, tak mam priemer v meste 13,5l
"Milan" Leganza 2,0 CDX full vybava, color 69U, LPG Lovato-Lovtec, model98, 183000 km + Babetta r.1995
manet
Příspěvky: 7
Registrován: ned lis 07, 2010 14:22

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od manet »

mas na tom landy renze sekvencne vstrekovanie? ja som mal predtym brc tak to bola katastrofa teraz mam tiez landy renzo a je to super rozdiel. som s krupiny nemas to daleko mame aj softver na landy renzo.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: leganza-vysoka spotreba

Příspěvek od Richard »

Omlouvám se za vstup do Leganzí sekce, ale mám 2.0 Nubiru a mám stejný motor, jen Nubi je malinko lehčí. Mám BRC jednobod a teď v zimě při ježdění ve sněhu a po Praze většinou krátké cesty skoro vždy rozjezd ze zcela studeným motorem a poslední spotřeba je cca 11,5 l LPG, většinou přepínám na LPG skoro ihned po nastartování, odpojil jsem to teplotní čidlo na automatické přepínání a mám i odpojování čerpadla, protože se mi zrácel při jízdě i benzín.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“