Svitící CHECK - nepravidelný chod motoru

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

Mam zajimavou teorii a potreboval bych od nekoho kdo se v tom vyzna v motorech tuto teorii potvrdit nebo vyvratit: :twisted:

Bydlim blizko zelezaren a kdyz je inverze pak je problem ze vzduchem. Ten smrad by zabil i mrtveho. :cry: Koncentrace toho smardu je ruzna od polohy.

Kdyz projizdim koncentrovanym smradem zacne blikat CHECK (mysli si ze je neco v neporadku z duvodu spatneho spalovani) a behem vteriny zacne byt ten krasny nedychatelny smrad i v aute diky ventilaci. Motor dostane blbe otacky pac si myslim, ze se znova uci michat benzin z vzduchem aby docilil normalniho spalovani. To trva tak 5 az 10 vterin a pak jede zase normalne (pokud vyjedu z toho smradu). Po asi 3 startech na normalnim vzduchu kontrolka CHECK zhasne.

Ma tato teorie nejakou sansi na preziti? :D
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

No tak pokud moje znalosti sají tak nic co by dokázalo rozeznat kvalitu vzduchu který spaluje motor není a podle mě to nemůže mít vliv ani na spalování aby to ovlivnilo lambdu protože to by asi bylo životu nebezpečné to dýchat ale je to zajímavý :!:
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

je to divné,ale když vezmeme v úvahu že v noci, když je vlhčí vzduch jede auto také o něco lépe,možná že to má nějaký vliv.Ale je to opravdu trochu přitažené za vlasy,ale dnes je možné asi všechno.Nevidím sebemenší důvod proč by si Karstn vymýšlel.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Já sem nepsal že si vymýšlí rádoi taky vnoci hraje lépe já jen psal že je nepravděpodobné aby to mělo vliv ;)
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

sam jsem zvedavy co to dela
na prvni prehlídce 15tkm jim tonecham at se na to mrknou pac me to sere
zatim je klid
vitr fouká z jiného směru :)
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
Zirmanill
Příspěvky: 15
Registrován: čtv úno 10, 2005 12:09

pretoceni

Příspěvek od Zirmanill »

Mě vyskakuje kontrolka check kdyz pretocim jednicku a neni to dost zahrate ale vetsinou behem dalsich 50-ti Km zhasne bylo mi receno, ze je tam nejake cidlo a do toho kdyz se dostane vice splodin tak se to rosviti, ale chod motoru se nemenil.
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

to i muže být. domu to mam do kopce, ale stalo se mi to i na rovince při pohodové jizdě
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
Zirmanill
Příspěvky: 15
Registrován: čtv úno 10, 2005 12:09

vlhkost vzduchu

Příspěvek od Zirmanill »

Koukal jsem ze se bavite o vlhkosti vs. vykon

je to realita čim studenější a vlhčí vzduch pujde do motoru tim lepší výkon to bude mít.

vysvetleni:
studený vzduch schlazuje motor a smes je potom bohatsi, o neco malo lepsi spalovani, ale je to znat tak pri prechodu od 150 km/h do max. jinak je to neznatelne

vlhkost, voda ma neuveritelne parametry roztazitosti vzhledem k tomu, ze se pri ohrati rozklada a ve vode je mnohem vice plynu, nez ho narves do valce
pokud bychom dokazaly udrzet promixovanou vodu s benzinem aby se neoddelily melo by auto výrazně jiný tah nez na cisty benzin.

Teda alespon tak me to vzsvetloval clovek kterej jezdil rallye
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

s touto teorii bych i souhlasil.
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

No už mám týden auto v servise v OV a vypadáto na posraté trysky. Ale to je jen doměnka pač čekají na vyjádření prahy (garančky) čeho se v tom pos.. motoru nejdřív chytnout. Nevim nevim jak je to stou kvalitou aut daewoo :evil:
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

První problem jeste nedělá z nubiry sráč.Jelikoz garanční procedura je bohužel zdlouhavá věc tak to chce být trpělivý.Věřím že to bude ok. 8)
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

palikx píše:První problem jeste nedělá z nubiry sráč.Jelikoz garanční procedura je bohužel zdlouhavá věc tak to chce být trpělivý.Věřím že to bude ok. 8)
no zatim jsem na tahošu natočil 7500km a byl jsem s tim 5x v servisu z nějakým problémem. Pruměrem jednou za měsíc a to není normální :cry:
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

já zas co měsíc, to žárovka na potkávačky. Dneska patnáctá !!! :evil:
Jedna reklamace na palivový čerpadlo a palubka najednou po náledí vrže jako kráva. Pomalu začínam uvažovat o podobnejch výrazech, jako kolega :(
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

Po třech týdnech mám auto doma :?

V motoru měnili kably a nějakou cívku
Nalakovali přední kapotu pač jim na to spadl ze střechy sníh.
(při tom mi nalakovali zrcatko co mi odřela žena)

Po vyzvednutí jsem si ještě všiml že mam promáčklý spojler tak že budu to tam muset zase nechat ať to dají do pořádku.
:evil:

Začinám být z toho servisu pěkně nasratý
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

Krtek píše:já zas co měsíc, to žárovka na potkávačky. Dneska patnáctá !!! :evil:
Jedna reklamace na palivový čerpadlo a palubka najednou po náledí vrže jako kráva. Pomalu začínam uvažovat o podobnejch výrazech, jako kolega :(
Ptal jsem se na tvé žárovky a pravděpodobně to bude alternátor nějakej divnej. Měl bys stím něco dělat pač trpí ŘJ
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“