Svitící CHECK - nepravidelný chod motoru

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Svitící CHECK - nepravidelný chod motoru

Příspěvek od karstn »

Teď jsem jel domů z práce a v polovině cesty motor dostal nějaký nepravidelný chod a po chvilce začala svítit na polubovce kontrolka CHECK.
Dojel jsem domu (není to daleko) a skoušel vypnot a nastartovat motor ale nic se nezměnilo. Uvidim zítra ráno :cry:

Neví někdo v čem může být problém?
Bude vadit motoru cesta do servisu (není to kousek)?

Začiná mě to auto srát :evil:
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Podle toho, co rekli me, tak muzes v klidu do servisu dojet. Kdyz se mi rozsvitila, tak sem hned zastavil na benzince a volal, co dal. Bylo mi receno, ze muzu v klidu dojet (mel sem to asi 80 km), jen to prej nemam nejak extremne honit. Pokud auto skubalo, tak byl skutecne nejakej problem a ten je zaznamenanej v ECU, ale jak sem nasel na internetu muze se stat i to, ze pokud jede clovek po "sikovne hrbolate" silnici, tak to ECU vyhodnoti, jako ze motor klepe a taky rozsviti kontrolku check. Pokud by to byl tenhle pripad, tak se na to ani nemusi koukat. Po nekolika cyklech start, beh, vypnuti motoru, pri kterych je vsechno v poradku, kontrolka sama zhasne.
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

Doma jsem motor nahodil znovu a jel celkem normálně a kontrolka svítila dál. Pak jsem zase nakopnul auto a motor jel dosti nepravidelně. vibrace jsem cítil v celém autě.

Benzín tankuji na Aralce a myslim že by směs měla být ok.
olej mi nesvítil a z výfuku jsem nic neviděl. je tma uvidim ráno
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Ty auta jsou snad prokletý ne ? Mně když se rozsvítil check tak jsem nejdřív cejtil slabou vibraci odněkud zezadu. Pak jse to chcíp a už nenastartoval. bylo to benzínový čerpadlo. Až budeš mít nastartovaný klepací auto tak ho obejdi a koukni i do motoru odkud to vůbec jde. Že bys jel třeba na 3 (2,1) válce ?
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

To je mi vas luto, nove auto a taketo problemy. Fok :cry:
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

dnes rano jsem to nakopl a jelo to celkem klidne az na nejaky divny sum z motoru. mrknu na olej a je cerny a zdalo se mi ze smrdi benzinem. zeby nejake tesneni prasklo? :( to do servisu nedojedu :cry:
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

mazej do servisu, víc asi nepořešíš. Bez diagnostiky můžeme akorát všichni teoretizovat.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

do servisu nemuzu pac se bojim ze zadru motor. ale ted mi volali ze posilaj mechanika tak jsem zvedavy :roll:
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

hlasim chyba 300 - blize nespecifikovana chyba. pokud se objevi jeste jednou bude treba rozebrat motor a chybu hledat :?

ted mam chybu odstranenou tak budu muset pockat zda se neobjevi

olej je tam polosyntetika a ta pry jemne smdi jak benzin a to ze neni moc zluty je jeho starim ale vse je ok

no sem zvedavy. ale co jsem si vsiml tak i kdyz mi foukal teply vzduch tak se kontrolka teploty ani nepohla o 1nm. jeblo by me :roll:
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Podle manualu OBDII kod chyby 0300 znamena chybne zapaly na vice valcich.
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

PavelZ píše:Podle manualu OBDII kod chyby 0300 znamena chybne zapaly na vice valcich.
chovani motoru v dobe rozsviceni by odpovidalo chybnemu zapalu pac mi to jelo na 3 valce.

to ze je to nespecifikovana chyba mi rekl mechanik co se na to koukal. muze to byt cokoliv kolem valcu, cili aj blbe zapaly ve valcich.
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Taky se mi stalo, ze moji chybu (tusim, ze to bylo 0171) v te dobe v knize, kterou meli v servisu nenasli (nevim jak je to ted), v manualu sem nasel, ze jde o chudou smes na lichych valcich a ukazalo se, ze tomu opravdu tak bylo. A jen k te chybe 0300 napsal jsem chybne zapaly, nevim jak presneji prelozit: "Misfire on Multiple Cylinder". Kdyby to bylo jen na 1 valci, melo by to byt schopne detekovat i na kterym.
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

problem je v tom ze ten motor dnes ani jednou nejel na 3 valce, jen vcera tak nemel co zmerit. vsechno bylo ok a check se neroznul

ale ta teplota mi nesedi. pokud by jeblo jedno z teplotnich cidel tak by to nemelo mit vliv na jakykoliv valec ci nepravidelny chod motoru. jedine ze bude studeny nebo se neukazuje na palubce teplotav (coz mi ted zaclo delat) a pocitac dostal bylby inpuls a proto vyhodil nejakou chybu, ale to trepani motoru mi do cidel nijak nesedi. nevim nejsem mechanik ani nejaky kutil tim :twisted:
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Klepanim by to taky byt nemelo, to by zase mely byt kody 0326 nebo 0331. Ale nakonec v servise jsou odbornici, tak at to vyresi ;).
Uživatelský avatar
karstn
Příspěvky: 334
Registrován: pon lis 29, 2004 16:57

Příspěvek od karstn »

moje zena s tim jela a zase ji to zasvitilo :evil:
kdyz prijela tak jsem sednul do auta a nic jel jsem a vse v poradku bez jakehokoliv hovadinky i teplota ok. :idea:
Tak ted uz vim kdo mi kazi auto :?:

jeste je jedna moznost seknul mi se pred par dny plovak na chvili a tak se muselo neco dostat do benzinu ale to by mel odfiltrovat palivovy filtr. do motora by nejaky bordel dojit nemel si myslim. :roll:

doufam ze uz to bude OK
Nubira SE 1,4 16V
Orlando 1,8
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“