kúrenie

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: kúrenie

Příspěvek od ppp »

Pri pohlade spredu na auto (pod autom samozrejme) je lava rurka radiatoru privodna pre radiator a prava vypustna. Privodna hadica by mala byt o poznanie teplejsia nez vypustna. Najviac to citit pocas zohrievania motora. Pri preplachovani treba vodu pustit silnym protiprudom. Teda privod vody z vodovodu pripojit na pravu hadicu a z lavej vypustat sajrajt cez hadicu do vedra/kanalu. Akurat je to asi beh na dlhe trate, pretoze to treba opakovat snad kazdu jesen. Po dvoch rokoch je radiator znovu upchaty. Aspon v mojom pripade. Preplachovanie ma uz nebavi, skusim ho vymenit, novy bude mat snad vacsie rurky, ktore sa tak lahko neupchaju.

Ked mechanik nevie najst hadice kurenia, tak nech hlada rurky klimatizacie a spod auta pri pohlade spredu na auto su rurky klimatizacie vlavo a rurky radiatora na ktorych su navlecene hadice vpravo.
Jedne obrazok za tisic slov :)
Obrázek
Takto je orientovana klimatizacia aj na aute pri pohlade spredu auta. Len ju takto nevidno, pretoze radiator, ktory vidno v otvore je zakryty plechovym(?) vzduchovodom veducim od ventilatora.

Inac takyto svincik tam mame asi vsetci. :/
Reklama
 

Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: kúrenie

Příspěvek od michal.sk »

dnes som bol taky frajer ze to rozoberiem a nafotim, ale trt. je tam tolko hadic a kablov ze az. vobec som tam nevedel strcit fotak. a to som mal maly kompakt (tz6 lumix).keby som tam pchal daku velku zrkadlovku.... zo spodu by to asi slo. ale nebol som pod autom. tak som kupil "radiator flush" od STP a preplachol som to. teraz to kuri ako dive, ale neviem do kedy... :D uvidim. jeden typek kolegovi ale hovoril ze to nalial do svojho stareho volva a zozralo mu to uplne vsetko... a ze to tieklo uplne vsade... ale neviem, mne to netecie nikde (zatial). mozno to bol dobry obchodnik a chcel mu predat novy radiator a nie daku "vodicku" za 5 evri...
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Kajo 79
Příspěvky: 106
Registrován: ned pro 27, 2009 19:09

Re: kúrenie

Příspěvek od Kajo 79 »

tak chlapi.....dnes som vyčistil ten radiator, vymenil som vodu a kúry jak blázon......ale nepoužil som radšej žiadne prípravky....
Ďakujem za pomoc...
Uživatelský avatar
Gartik
Příspěvky: 37
Registrován: pon črc 13, 2009 15:39

Re: kúrenie

Příspěvek od Gartik »

Dá se dnes ještě někde nechat toto udělat za úplatu? :) Jsem člověk, který umí jen běhat kolem auta s vysavačem a voskem ale udělal bych pro nesii první poslední. Nemám žádný problém s topením ( i když by mohlo hřát víc, to je fakt) ale vědomí, že tam v oběhu koluje takový humus a ucpává to mě nedává spát :)
Nexia 1.5 Mpi, Limuzína
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“