kúrenie

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

ftaxi ds
Příspěvky: 35
Registrován: úte srp 01, 2006 00:15
Bydliště: dunajská streda

kúrenie

Příspěvek od ftaxi ds »

Všimol som že mi nejak slabo kúri. Keď dám ventilátor na max. otáčky tak po 5 minútach mi fúka studený vzduch. Menil som termostat ale to nepomohlo len asi trochu. Trubka čo vedie do radiátora je normálne horúca ale čo ide z radiátora je len vlažná. Pravdepodobne je upchatý radiátor.
Aké máte skúsenosti s prečisťovaním chladiaceho systému ?
Reklama
 

SK
Příspěvky: 203
Registrován: stř bře 29, 2006 09:02

Příspěvek od SK »

ja som sice taky problem nemal...ale preplachoval som chladiaci system nejakym sajrajtom co som kupil u znameho v autodieloch za 160 SK, to som vypustil chl. zmes nalial destilku a ten sajrajt, potom som pochodil asi 30 km , vypustil, dal znova destilku pochodil, vypustil..asi 2x a potom som este odpojil hadice na nadobke a napojil hadicu od vodovodu a poriadne nechal preplachnut cistov vodou, nakoniec vyfukal stlacenym vzduchom, chladic, topny radiator a motor zvlast tak ze som odpajal postupne okruhy ............. vyslo z toho poriadne vela bordelu....taka hneda kasa........ale od vtedy motor sa lepsie chladi sami zda ze aj rucka teploty nestupa tak vysoko.....a kurenie je ovela ucinnejsie
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Kolego, máš v chladiči dost chladící kapaliny?

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

ftaxi ds
Příspěvky: 35
Registrován: úte srp 01, 2006 00:15
Bydliště: dunajská streda

Příspěvek od ftaxi ds »

Hladina kvapaliny je O.K.
Už mám kúpené STP na prečistenie systému. Zajtra ho tam nalejem a dám vedieť.
floppy
Příspěvky: 29
Registrován: stř bře 22, 2006 21:12
Bydliště: Holíč

Příspěvek od floppy »

Nechcem ťa strašiť, ale mal som tekéto problémy a bolo to tesnenie pod hlavou. Netratí sa Ti chladiaca zmes, alebo netlakuje ti do nádržky?
Bajo
Příspěvky: 49
Registrován: úte říj 03, 2006 21:21
Bydliště: Engerau (BA obvod 5)

Příspěvek od Bajo »

Mna napadaju dve veci: Bud mas zaseknutu klapku ktora prepina vyduch aby isiel cez radiator, alebo to moze byt este uvikbebe lanko v ovladani kurenia. Kuri ti to vobec????
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

topení

Příspěvek od Serpico »

....přimlouvám se za zasran. výměník tepla ( ve vozidle vevnitř, pokud jsem to někdy někomu rozdělával vytekl z toho humus, obtížnější demontáž podle typu ) - proplach u své nexie jsem provedl takto otevřený výpustný kohout napravo dole na chladiči - a do zásobní nádržky vody jsem přisával vodu z pěti kýblů - pokud máš na zahradě kohout a můžeš si namixovat teplou vodu je to ideální po tom sajrajtu co tam naliješ na čištění - nikdy nevypustíš vše tedy celý objem 6,2 až 6,5 litrů...přitom všem nesmíš zapomenout pustit topení...

měj se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
ftaxi ds
Příspěvky: 35
Registrován: úte srp 01, 2006 00:15
Bydliště: dunajská streda

Příspěvek od ftaxi ds »

Konečne som sa ktomu dostal. Použitím čističa sa mi to napravilo a teraz mi to už kúri ako musí. Pri vypúštaní sa mi ulomil závit na vypúšťacej zátke na chladiči. Ale dalo sa to zlepiť. Už mám objednanú novú zátku. :lol:
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

chladič

Příspěvek od Serpico »

.....to ftaxi ds nejsi sám, kdo ulomil vypouštěcí šroub chladiče ( je na plastovým závitu a bohužel většinou - vystárlé PE takže se snadno ulomí ) - jsem zvědavý jak dlouho ti bude držet slepený ( je tam tlak )....ale ve výměníku tepla tam se najde nečistot co bordelu....


měj se
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

huh, no postihlo to iste :?, v servise chceli za vymenu od cca 6 do 9 tisic :shock: (podla servisu :) ), takze by som to tiez asi len preplachol a to vraj uz nerobia, lebo sa im to "neosvedcilo". ako dlho to vydrzalo vam ? a co ste to tam liali ? to STP som na nete nenasiel (akurat nejake aditiva do paliva, ale to mi v tomto asi nepomoze... )
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

este otazka (na zaklade diskusie vyssie) - to tiahlo teple/studene prepina len prudenie vzduchu cez radiator kurenia/klimy (su vedla seba alebo za sebou?) alebo aj uzatvara vodu do radiatora kurenia ? teda, radiator kurenia kuri vzdy alebo len vtedy, ked to mam prepnute na "teple" ?
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

topení

Příspěvek od Serpico »

...to granko otevři topení ( pokud si někdy rozdělal středový panel tak tam uvidíš táhla pro vodu do výměníku ) zařiď si malý přítok do vyrovnávací nádoby - kohoutek s teplou - opatrně otevři výpustný kohout na pravé straně chladiče dole - nastartuj a nech běžet teplou vodou do dostatečně propláchneš po 20 - 30 minutách....vypust a nech odkapat....začni nalévat nemrznoucí kapalinu - počítej s tím, že ti zůstane 1 - 1,5 proplachovací vody v okruhu ( z toho důvodu nenalévám žádný čistící prostředky - zůstávají v okruhu )....

měj se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

myslis, ze to staci takto ? predpokladam, ze ten okruh kurenia je zapojeny paralelne k "normalnemu" okruhu, takze keby sa aj cely radiator kurenia zapchal, tak sa nic nestane, lebo to bude chodit inou vetvou. z toho mi vyplyva, ze ta prelachovacia voda nebude mat velku motivaciu tlacit sa do zapchateho radiatora, ked moze ist okolo a okrem toho mi to svinstvo bude chodit dalej po motore. neda sa niekde odpojit len ten radiator ? chcel som to niekde odpojit, predlzit tie rurky co vedu do radiatora, aby sa s tym dalo pracovat a vyplachovat len ten radiator normalne hadicou pod tlakom a naliat do toho nejake svinstvo na cistenie odtokov (a potom sa modlit, aby to neprasklo). akurat som niekde nenasiel tie hadice, co idu dnu (nasiel som akurat hadice z nadrzky na kvapalinu do serva :cry: ). takto by to neslo ? kde su tie hadice ?
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

tak s timhle mame bohate skusenosti.jedine poradne proplachnuti je odpojit trubky od radiatoru a tudy tlakem vody z hadice nejlepe teplou vodou proplachnout.ne vzdy to pomuze.taky davame do vody cistici pripravek ktery nekdy pomuze a nechame auto jezdit asi 14 dni az mesic.pak vypalcnem asi tak 5 krat tzn(vypustime vodu asi 10 minut prolevame teplou vodou z hadice cely system ,pak naplnime cistou vodou a najedeme asi 5 km,vypustime proplacneme 10 minut proudem vody a opet naplnime cistou vodou......asi 5 krat.nakonec odpojim trubky z radiatoru a proplachnu radiator v protismeru tlakem teple vody.tak hodne stesti
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

no jo, ale kde su tie trubky k radiatoru ? :) nasiel som tam tyce riadenia pod, ale ziadne trubky, ktore by sa dali pekne rozpojit som nevidel :(
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“