Kontrolka Check

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Lolek
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 09, 2010 10:32

Kontrolka Check

Příspěvek od Lolek »

Prosím, máte niekto skúsenosť so svietiacou kontrolkou CHECK? Nejaké príspevky vo fóre som našiel, no bohužial nič bližšie som sa nedozvedel. Evanda má najazdené 117 000 km. Práve som sa vrátil z dlhšieho tripu - cca. 4000 km za 2 týždne. Tesne pred cestou bolo auto na diagnostike a všetko bolo OK, jedine čo menili tesnenie, bo mi trochu unikal olej. Dnes-deň po návrate sa rozsvietila počas jazdy kontrolka, no auto ide normálne, ťahá ako vždy, nevydáva žiadné čudné zvuky. Určite s tým pobežím do servisu, no pýtam sa nakoľko to môže byť vážna závada, bo musím nutne ešte tento týždeň spraviť jednu cca. 500 km cestu a neviem, či sa to oplatí risknúť alebo či radšej nie a radšej si auto požičať a evandu porúčať čím skorej do servisu.

Evandu mám relatívne krátko - 20 000 km, zatial sa nič vážne nevyskytlo (až na tesnenie pod vekom ventilov), preto budem vďačný za každú radu.

Ďakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od Hanzy »

Lolek píše:Prosím, máte niekto skúsenosť so svietiacou kontrolkou CHECK? Nejaké príspevky vo fóre som našiel, no bohužial nič bližšie som sa nedozvedel. Evanda má najazdené 117 000 km. Práve som sa vrátil z dlhšieho tripu - cca. 4000 km za 2 týždne. Tesne pred cestou bolo auto na diagnostike a všetko bolo OK, jedine čo menili tesnenie, bo mi trochu unikal olej. Dnes-deň po návrate sa rozsvietila počas jazdy kontrolka, no auto ide normálne, ťahá ako vždy, nevydáva žiadné čudné zvuky. Určite s tým pobežím do servisu, no pýtam sa nakoľko to môže byť vážna závada, bo musím nutne ešte tento týždeň spraviť jednu cca. 500 km cestu a neviem, či sa to oplatí risknúť alebo či radšej nie a radšej si auto požičať a evandu porúčať čím skorej do servisu.

Evandu mám relatívne krátko - 20 000 km, zatial sa nič vážne nevyskytlo (až na tesnenie pod vekom ventilov), preto budem vďačný za každú radu.

Ďakujem.
Jedine diagnostika a na 99% snimac polohy vacky ale s tim muzes klidne jezdit ;)
Me sviti taky a cidlo mi doma lezi v krabicce asi pul roku a ma se dobre :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od -peha- »

No skús odpojiť baterku asi tak na 10 sekund a prikostriť plusový konektor (len ho daj dole z baterky a prilož na dáký kovový kus čo je najbližšie ale stačí ak ho spojíš pomocou skrutkovača alebo klúča na blok motoru) no a pokud je to sporadická chyba tak sa vymaže :idea: Ono sa to občas rosvietí ale vetšinou je to len pre to že bola zmes buď chudobná alebo bohatá a lambda to tak vyhodnotí.Vyskúšaj to s tým odpojením vetšinou to pomáhá :D
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od PETO »

:D Ja som svietiaci CHECK riešil vždy aditívom do benzínu . Je to základne a asi prvé riešenie ked sa to nezlepší tak až potom dalšia diagnostika popripade servis . Mne to vždy pomohlo aj na Matizovy aj na Aveu . -i -i
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Lolek
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 09, 2010 10:32

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od Lolek »

Ďakujem za odpovede. Verím, že ma to teda nenechá niekde vysieť, idem dnes na spomínanú cestu. V pondelok som už objendaný na diagnostiku, tak potom sem hodím výsledky, snáď to v budúcnosti tiež niekomu pomôže.
Lolek
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 09, 2010 10:32

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od Lolek »

Tak som z cesty s5, asi uprostred kontrolka svietit prestala. Som z toho jelen. Sak mi to v servise pondelok ani nebudu verit, ak sa im tam nic neukaze :)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od conpet »

Chyby jsou v paměti uložený , takže ji uvidí -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Lolek
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 09, 2010 10:32

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od Lolek »

Tak a mam vysledky. Zoskratovana lambda. V servise hovorili, ze mozem s tym jazdit bez obav, no odporucaju vymenu, lebo to zvysuje spotrebu a moze sposobit mierne nepravidelny chod motora. Vymena by stala nejakych 120 eur cca. Rozmyslam, ze to necham tak a jedine ak by auto malo viditelne problem pri jazde alebo pred dalsou STK, tak by som to nechal spravit. Zatial jazdi ako hodinky.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od Krtek »

Co ten GM všechno nedokáže zmrvit napříč všema typama.... Když jsme kupovali Matesa (Sparka) tak nám lambdu měnili ještě v záruce protože se to chovalo podobně. Teda nedělalo to nic jenom to rozsvěcelo check.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Lolek
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 09, 2010 10:32

Re: Kontrolka Check

Příspěvek od Lolek »

Už mi to liezlo na nervy, tak som to dal spraviť. 170 ečok aj s prácou. Inak zaial spokojnosť, jazdí ako hodinky.
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“