Závady

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
dizl
Příspěvky: 117
Registrován: čtv dub 08, 2010 19:16

Re: Závady

Příspěvek od dizl »

Rezavění brzdových kotoučů :D trochu nauky o materiálu,
Materiál který neobsajhuje příliš mastných přísad, , třeba uhlíku bude rezivět jak liška běhěnm pár hodin chytí povlak. ( uhlíkaté oceli jsou ocely ANTICORO )
Zkuste dát mastnou uhlíkatou ocel na výrobu kotouče na brzdy a začněte brzdit , je to jasné že?? ;) taková ocel je dobrá na nože, na kolejnice, ložiska, kluzné části a všude tam kde potřebujete co nejmenší třecí odpory.
Rozhodně jinak brzdí materiál který není mastný, ocelolitiny s nízkým obsahem uhlíku, . Proto všechny dobré kotouče díky tomu že nejsou mastné dobře brzdí a taky proto se jich chytá rychle rez. :PP: :PP:
Kotouče které jsou hezky lesklé jsou hodně používané, až pojedete se svými miláčky denně několik 100 Km budou kotouče tak naleštěné že rez chytat nebudou , ale jak je necháte stát po dešti pár dní potom jim koukněte na kotouče, budou okamžitě chytyt lišku na povrchu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Závady

Příspěvek od Serpico »

...jo jasně dizl základní znalosti, jinak přidám něco málo, je dobré vlastně já to dělám furt u svýho i cizího auta rozjedu se a rozumně probrzdím prostě u svýho odstraním případný rez na kotoučích a zpočátku samozřejmě nebrzdí 100% a u cizích se seznámím prostě s brzdami aneb brzdy jsou vážení základ, pak to ještě musí jet...

přeji všem proto dobré brzdy...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

Cau Lubas, s olejem to mam stejne, akorat mam najeto teprve 16000 a uz jsem dolival. Taky piplo, po opetovnem nastartovani nic, ale pro sichr jsem si objednal origo olej a pri druhem rozsviceni jsem to dolil doplna. Resil jsem to uz vys, nechapu, kam olej zmizel, resp nekomu mizi nekomu ne, ale nejak me to zatim netrapi. Az to bude podruhe, tak jedu do servisu, jinak nic
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Závady

Příspěvek od mikikoti »

no to som zvedavy jak budem na tom ja s mojou 1,8. to ma vie paradne nastvat. :lol: :lol:
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od Daff.Cz »

Tak vracim se k "zavade" topici stredove konzoly.

Byl jsem se jen tak informovat v Renocaru, jestli uz se neco nepohnulo kupredu, jestli uz neni nejaky reseni problemu. Technik mi zdelil ze je vsechno pri starem, zavada je v reseni. Tak jsem se ho zeptal, jestli by se teda nedal sehnat ten novejsi plast kterej to cely kryje, odpovedel, ze se neda objednat, tak moje dalsi otazka byla jestli by ten novej plast nesel vycvaknout z tech nove dovezenych aut, abych si ho tam mohl do svyho auta a do toho novyho ze by se dal ten starej, odpovedel, ze ho to taky napadlo, ale ze dostal zakaz a odkazal me na prodejce, co mi auto prodaval, ze ten dokaze domluvit ledacos.
Sel jsem za prodejcem, ten mi sdelil ze jednaji s importerem aby se sem ten novej plast dal objednat, aby se to tedanzatim resilo takhle nez se prijde na neco poradnyho. Nicmene se sel zeptat a behem 10 min jsem drzel novy plast v ruce (stoji necelych 400 kc). Rekl mi ze se interne domluvili, ze to zatim budou resit takhle (ty novy plasty budou vytahovat z tech novych aut a do nich davat ty stary) nez se to bude dat sem objednat. Takze aspon neco zatim.
Nicmene si myslim, ze se veci daly do pohybu taky diky tomuto foru, jelikoz mi taky rikal, ze zjistili, ze existuje nejaky forum (presneji nespecifikoval) a precetli si tam na renocar kritiku, takze to museli nejak vyresit rychle. A taky ze lidi (potecionalni kupci) co chodi k nim do salonu a vybiraji Cruze, se hnedka ptaji jak se bude resit ta topici stredova konzola. :lol:

Jinak teda topeni se s nejvetsi pravdepodobnosti nijak predelavat nebude, ale prej se resi jak to co nejlip zaizolovat aby to netopilo nebo topilo co nejmin.

Takze bych rekl, ze Renocal je uz proflaknutej... A ze z toho nemaji radost. :D

Plast jsem nacvakl,samozrejme zento ten problem neresi, ale zatim registruju taovy 30-40% zlepseni, plast je sice horkej, ale vymyzelo to horky salani tou dirou co tam byla. Uvidime jak to bude dal pokracovat.

Takze ti kdo jezdite do renocaru (Brno) a chteli by jste to vymenit, mate moznost ti kdo nejzdite do brna, nebo nejste z Brna, zkuste si to domluvit u vaseho prodejce. -i
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady

Příspěvek od Krtek »

To je ale drsný... Výrobce něco na autě zkurví, potichu to praví a prodejci se snažej uspokojit zákazníky stylem, za kterej by je možná měli zavřít. Neni přece normální brát díly z novýho auta, dát na starý a doufat že majitel toho novýho to nebude považovat za chybu jako majitel toho starýho. U mně má Daewroolet po p...i
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

Daffe, nenapsal jsi r¨to, ale odtusuju, zes to vyresil v BS auto, jo? Tak to je v pohode, ja byl v Renocaru minuly tyden a celkem v pohode, uvidim pred garanckou
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od ladinek »

:D já nevím já do renocaru jezdím i pro doplňky a i na garančku a zatím mě vyhověli se vším,ono záleží jak je dusí ti co jsou nahoře a prodejce co jsem u něj auto kupoval a vše mi domlouval nechci ho jmenovat byl taky super teď jsme na sebe i po roce mávali on v Astře já v Chevy super chlapík -i to měli vyřešit hoši už v koreji to topení :((
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

Pokud tam jezdis pro doplnky a solis jim tam takove prachy navic, nedivim se:) To je to, oni nechapou, ze kdyz se ke mne budou chovat dobre, necham tam sve penize, ne ze vyloudi usmev az kdyz je vysolim. Jejich obchodni model zda se byt ponekud nestastnym...
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od ladinek »

měl jsem i dvě reklamace jedna za 8000kč a domů mě odvezli novým oplem insignia a reklamaci uznali takže jsem spokojenej :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od Daff.Cz »

Myslim ze jsem to tam napsal.
Ale tak k memu prekvapeni to takhle vyresili v Renocaru, ale jak rikam neni to reseni, trochu se to zlepsilo, uz to tolik nesala, ale nicmene furt to topi. Navic servis to nevyresil ten plast, vyresil to prodejce, co mi auto prodaval.

V BS auto prwj resi nejakej super plast, kterej by mel byt i odizolovanej, ale je to nepodlozena zprava, neoficialni.

Ale chtelo by to aby kazdej kdo ma cruze, aby sel za prodejcem a vyreklamoval tu stredovou konzolu, aby se o tom zacalo poradne mluvit a taky aby se to zacalo nejak poradne resit a aby taky vedeli, ze si to nenechame libit a drzime pohromade !!!

Ladinek: na prodejce taky nemuzu rict jediny krivy slovo, ochotnej, proste vybornymprodejce.
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od ladinek »

Daff.cz koukám že jsi z Brna třeba tě potkám někde na cestách po zacpaným Brnu tak ať ti cruzík jezdí -i
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od Daff.Cz »

Ladinek: treba jo, ale si myslim, ze uz jsme se nekolikrat myjeli. Apropo nebyl jsi nahodou nedavno na Lužné v Komarove? Videl jsem tam podezrele podobny aveo. -i ;)
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od ladinek »

:D jj to jsem byl asi já dělám totiž v Komárově na Lomené -i
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od Daff.Cz »

No tak na Lomene ja bydlim... A kde tady delas prosimte?
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“