Chladič klimatizácie

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
bobal
Příspěvky: 72
Registrován: sob říj 21, 2006 12:31
Bydliště: Straz pod Ralskem

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od bobal »

tak nejlevnejsi kterej sem nasel ja me vyjde na 1553kc a levnejsi sem uz nenasel ani v vse pro auto tam je o kilo drasi tady je adresa http://www.automedik.cz/autodily.html?p ... duct=30015
Reklama
 

Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od stulpa »

Lidicky,taky Vam tak casto odchazi chladic klimatizace? Pred 2,5 rokem jsem daval uplne novej a dnes muzu zas.Spodni 2 radky na chladici mam zezrany oxidaci a jsou jak reseto-dirka vedle dirky :-( :-(
Daewoo Nexia 1.5, 16V, 66 kW, 5dveří HB, GTX--- R.I.P.
Daewoo Nubira 1.6 16V (A16DMS) sedan + LPG AGC 01.05-67R-01 Rv: 2001
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od -peha- »

No jo ono sa oplatí totiž dať tam dolu tahokov lebo ten ochrání chladič na 100% :idea:

Stačí takhle a Já to mám dvojité takže za týmto je ješte klasický tahokov no a ver ťe ten bol po dvoch rokoch dosť prohýbaný od kamienkou ale klimochladič ochránil -i
Přílohy
DSC08054.jpg
DSC08054.jpg (75.97 KiB) Zobrazeno 2613 x
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od stulpa »

Noooo tak to je krasny -i -i . Copak kaminky,to neni problem, ale to ze to cely spodek je prozrany oxidaci :-(
Daewoo Nexia 1.5, 16V, 66 kW, 5dveří HB, GTX--- R.I.P.
Daewoo Nubira 1.6 16V (A16DMS) sedan + LPG AGC 01.05-67R-01 Rv: 2001
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od -peha- »

No tak to musel byť dobrý šmejd lebo Já mám originál 10 ročný a videl som aj staršie ale oxidáciu nie len prierazy :o
Uživatelský avatar
maco-lv
Příspěvky: 460
Registrován: ned čer 24, 2007 08:01
Bydliště: Brhlovce. Slovensko

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od maco-lv »

ako sa da zistit tesnost chladica? pred rokom som dal naplnit klimu a nevedeli zistit skadial unika medium moze to byt chladic tak preto ta otazka. :?
Skoda 105l (Uz nebohá*)

Daewoo Espero 1.5I GLX rv 1997,Elektrony, Klima,Servo.El.okna,el.zrkadla.Zelená metaliza. Radio pioneer 4*45w zošrotované

Ford Scorpio ll Klaun combik, 2,5TD.92kw 123koni
polokoža,Tempomat,šiber,klima,central, 17´225x45 kolesá
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od ppp »

Ak to ide chladicom a dali do naplne aj farbivo tak by to malo byt vidno. Ak to ide vyparnikom tak ten je samozrejme ukryty a ak hadicami tak netusim ci nieco bude vidno. Mozno nieco bude vediet JRDcko, ten mal deravu hadicu.
Mne sa minuly rok dva tyzdne po naplneni objavil flak na chladici a po zime je klima prazdna, ani nefukla pri povoleni spojov. Takze moje espero ma teraz uz minimalne svrty chladic (prvy buracka povodny majitel, druhy buracka ja, treti deravy), proste parada :). Najlacnejsie chladice na slovensku su z autocentrummu, na espero vyjdu cca rovnako ako z najlacnejsieho ceskeho eshopu akurat ze tieto su korejske a nie talianske ako tie z ciech a na nubiru su dokonca o nieco lacnejsie.
Aby som nezabudol, tak ten flak vidno len v ultrafialovom svetle. Na odhalenie staci tajna fixka z UV ledkou za neceleho 1.5 dolara z cinskeho eshopu (navyse ma podstatne silnejsiu ledku ako tie co sa u nas predavaju v hrackarstve).
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od ppp »

Hura uz opat chladim.
Lepidlo uz ciastocne zatuhlo, ma uz zuvackovitu konzistenciu, takze som sa odvazil dat naplnit klimu, 30minut aj s cakanim. Sice nemali farbivo ale hadam v klime este ostalo dost po vymene chladica a vysusaca.
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od ceysy »

-peha- píše:No jo ono sa oplatí totiž dať tam dolu tahokov lebo ten ochrání chladič na 100% :idea:

Stačí takhle a Já to mám dvojité takže za týmto je ješte klasický tahokov no a ver ťe ten bol po dvoch rokoch dosť prohýbaný od kamienkou ale klimochladič ochránil -i

Co je to ten tahokov?
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od -peha- »

To je sranda alebo to myslíš vážne :twisted:

No keby vážne tak GOOGLE :arrow:

Alebó
Ťahokov je sieťovina vyrábaná tak, že sa tabuľa alebo zvitok plechu nastrihne a následne natiahne v závislosti od požadovaného druhu a technických parametrov oka. Tento proces sa opakuje do konečnej podoby výrobku tabule alebo zvitku ťahokovu. Pretože sa pri ťahaní materiál plechu mierne pootočí, je ho nutné vyrovnať. Táto výroba je bezodpadová, preto je obvykle cena ťahokovu v porovnaní s podobnými materiálmi priaznivejšia.

Alebó
http://www.perfora.sk/priemyselne-firmy ... ache=1#c98
Přílohy
tahokov strieborny nahlad.jpg
tahokov strieborny nahlad.jpg (27.26 KiB) Zobrazeno 2565 x
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od ceysy »

bobal píše:tak nejlevnejsi kterej sem nasel ja me vyjde na 1553kc a levnejsi sem uz nenasel ani v vse pro auto tam je o kilo drasi tady je adresa http://www.automedik.cz/autodily.html?p ... duct=30015
Chcem sa spýtať, či niekto kupoval tento chladic. Ma dobru cenu. Tak by ma zaujimalo, ci rozmerovo sedi? Ci nebol nejaky problem pri montazi. A aka je povrchova uprava.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od ppp »

ceysy píše:
bobal píše:tak nejlevnejsi kterej sem nasel ja me vyjde na 1553kc a levnejsi sem uz nenasel ani v vse pro auto tam je o kilo drasi tady je adresa http://www.automedik.cz/autodily.html?p ... duct=30015
Chcem sa spýtať, či niekto kupoval tento chladic. Ma dobru cenu. Tak by ma zaujimalo, ci rozmerovo sedi? Ci nebol nejaky problem pri montazi. A aka je povrchova uprava.
Ja som kupoval z autocentrumm za 75eur plus postovne 5eur, cize monzo o kusok drahsi mozno ani nie, netusim ake je postovne z ciech ci chladic povazuju za nadrozmerny, ale tusim este nie, aspon z ineho eshopu z ciech boli ochotni poslat, pretoze im to prepravna spolocnost este vzala. Ten z autocentrumm je korejsky, spodne nozicky sedia presne na otvory v chladicovom nosniku na rozdiel od talianskeho GERI chladica, ktore boli o 1cm dalej od seba, takze pri talianovi bolo treba pilovat. Korejsky mal povrchovku cierny lak, ale len cisto ako pomocka na odovzdavanie tepla, pretoze chranit ho to nemohlo, ta farba isla z hliniku dole na oter v suplatach ked uz bola niekde prasknuta. Talian bol bez povrchovej upravy. Co predavaju v automediku netusim, jedine sa ich spytat ale ak nebudu vediet vyrobne cislo (napriklad taliansky geri sa zacina na GE) tak pochybujem ze budu vediet vyrobcu, ale ktovie, za opytanie nic nedas.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“