Osobní zkušenosti s Aveem

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Neviem ako je to cez uver ale pri leasingu musíš mať okrem zákonneho poistenia urobené aj havarijné. Co predstavuje usporu za 3 roky cca 25 000.-Sk No ale havarijné je dobrá vec. Zober obidve ponuky prepočítaj to, každá ma aj plusy aj mínusy. Čo Ti bude viacej vyhovovať pre to sa rozhodni. Zase to nieje len pár korún. Prejdi si ale ešte aj iné možnosti.
Škoda Roomster TSI
Reklama
 

Márty
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 25, 2006 14:15

Příspěvek od Márty »

mino píše:Neviem ako je to cez uver ale pri leasingu musíš mať okrem zákonneho poistenia urobené aj havarijné. Co predstavuje usporu za 3 roky cca 25 000.-Sk No ale havarijné je dobrá vec. Zober obidve ponuky prepočítaj to, každá ma aj plusy aj mínusy. Čo Ti bude viacej vyhovovať pre to sa rozhodni. Zase to nieje len pár korún. Prejdi si ale ešte aj iné možnosti.
To je prava, ale já bych si stejně havarijní pojištění založil. Přeci jenom se jedná o nový vůz za čtvrt milionu korun. Těch cca. 8.000Kč ročně navíc se vyplatí při krádeži nebo velkém poškození.

Rozhodně si projdu veškeré plusy i mínusy jednotlivých možností a i si nechám poradit přímo od prodejců. Uvidíme.
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Příspěvek od pekrtek »

Tak jsem se dnes svezl v Aveu SDN a na chvíli jsem vyléčen. Auto je pěkně zpracované, ale měl jsem pocit, že boční vedení v sedačkách není nejlepší. Motor byl ještě syrový, ale poměrně tichý (1,4). Brzdy výborné. Nejvíc mě negativně překvapil pocit, že do zatáček jsem si musel "najíždět". Možná, že to byl subjektivní pocit. Je to divné, ale kam Lanose strčím, tam jede. Tady jsem měl zdaleka větší pocit nedotáčivosti. Prostě: ještě si nechám Lanose.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Osobní zkušenosti s Aveem

Příspěvek od ladinek »

:o) Já mám s aveatikem najeto 1000 rovných a řekl bych že paráda pokud nebudu srovnávat s autem za 200000 víc.Brzdy se lepší už sedají pomaloučku ještě to bude trvat ,řazení dobrý možná by mohlo být kratší,tlumiče a pérování taky dobrý a to naklánění je ,ale drží krásně stopu.Interiér je moc hezkej a na cestách Brno -Svitavy cca 100km mě nebolí zadnice jako u mé ex felicie.Myslím že za ty peníze dobrá volba :o)
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Feva13
Příspěvky: 552
Registrován: ned bře 29, 2009 21:07
Bydliště: Veľké Úľany, okr. Galanta

Re: Osobní zkušenosti s Aveem

Příspěvek od Feva13 »

Ja som dostal od Avea viac než som čakal
Som veľmi spokojný
Červené Chevrolet Aveo 1,2 Hatchback 5 dv 62,6 kW, 16 ventil,
Komfort, rok výroby 2009
Doplnky - Šálka s nálepkou Aveofanclubu
člen AVEO Fanclubu
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Osobní zkušenosti s Aveem

Příspěvek od saamm »

Co se týká
Provozu - Jako každé auto v dané cenové relaci. Má svoje klady a zápory. Na řízení po cca 10 000km jsem si ještě pořádně nezvyk a řazení je taky troch ještě nepřesné a dlouhé( to bude konstrukční nedostatek).
Spotřeba - záleží jak máš těžkou nohu. Do 100km/h se vejdu na trase cca 320 km 6,5 :P ale na dálnici to skáče přes 8,5l. :oops:
Závady – 1x plato předních dveří (prasklina u zrcátka) a seřízení víka kufru na D1 se otvíral :twisted: .
Bezpečnost – auto není bezpečné a ani nebezpečné. Auta nebourají. Ale jsou nebezpeční řidiči a řidiči bourají. Jedna věc jsou testy a druhá věc skutečnost. Jinak podle mne je více nebezpečné vozidlo o stáří 10let než toto nové.
Servis – N.D. se objednávají z Holandska a jde to ještě přes Madarsko. Je všechno, ale trvá to delší dobu :evil: .
Prosím neberte to nikdo jako reklamu.Po zkušenostech dnes bych asi vozidlo kupoval v Náchodě u Dědka http://www.chevroletdedek.cz
Komunikace s klientem po telefonu nebo i elektronickou formou můžu hodnotit velmi kladně -i . Např. ceník a výpočet splátek na leasing pro čtyři společnosti, výpočet úvěru atd. Odpověděli obratem do dvou hodin. Dále taková ptákovina – schránka na brýle mají v nabídce za příplatek. U nás v servisu o tom ani neví -P . Po objednání do tří dnů jsem ji měl doma. Dále reference co jsem slyšel nebo četl. Sice je tato prodejna vzdálena cca 200km tak bych asi vozidlo koupil zde.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Hvgo
Příspěvky: 40
Registrován: úte dub 14, 2009 15:55
Bydliště: Teplice

Re: Osobní zkušenosti s Aveem

Příspěvek od Hvgo »

Márty píše:
Dále bych rád znal osobní zkušenosti s financováním tohoto vozu při koupi na leasing. Koukal jsem na webové stránky mého nejbližšího autorizovaného dealera Jiří Novák, AUTOTIP-servis - http://chevrolet.autotipservis.cz/ a v nabídce je FLEXILEASING od společnosti GMAC. Tato leasingová společnost je mi trochu cizí a mám z toho divný pocit...Ani nevím, zda-li mají své pobočky po ČR, neboť v kontaktech jsem nalezl jen adresu na Prahu 4. Jsem ze Severních Čech a rozhodně bych nerad jezdil kvůli každé prkotině do Prahy.

Na Autotip se vykašli, jsou to břídilové. Dívím se, že vůbec něco prodaj. Když jsem tam nakráčel koncem dubna, že chci Aveo ve výbavě Premium (tenkrát bylo v akci za cca 270t), nechtěli už slevit ani korunu. Na moji otázku, proč bych si to měl koupit od nich, když mi nenabídnou žádnou přidanou hodnotu mi řekli, že mají výborný záruční a pozáruční servis.
Nelenil jsem, jel jsem do Prahy a to stejné auto jsem tam pořídil o 50tis levněji. No a na servis můžu klidně jezdit do Teplic, i když spíš dám přednost Ústí (prodejna a servis proti bývalému Carefouru), byť bydlím v Teplicích.
Tak asi tak
Uživatelský avatar
bandolik
Příspěvky: 178
Registrován: čtv bře 15, 2007 19:32
Bydliště: Třinec :-)

Re: Osobní zkušenosti s Aveem

Příspěvek od bandolik »

no lidi mám najeto 45tis a jsem spokojen avik se chová tak jak jsem od něj čekal , co se servisu týká tak jedině ty delší čekací doby na díly (čekal jsem týden na sklo do dveří po tom co mi ho rozbili zloději), jediná závada byla že ručičk palivoměru nechtěla ukazovat ale po demontáži a motáži palubky se to spravilo :lol:
tak jak je tady dobrým zvykem ať nám jezdí a nezlobí :PP:
od 07.04.2007 CHevrolet AVEO 1,2 sedan,sunset orange ,2xabg,abs,central,el. okna, 14 alu.disky Dotz Imola,podsvícení zelený neon
Prostě supr kárka :-)
ex: Daewoo Espero 2,0i v plné palbě

člen AVEO FANKLUBU
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Osobní zkušenosti s Aveem

Příspěvek od ladinek »

:D Já mám teď najeto 8000km,jezdím ted Brno - Lednice a minuly týden Brno - Jeseníky.Dnes jsem se na dálnici nedíval na tachometr a bylo tam 165 km /hod ,ani jsem to nepoznal,auto sedělo jak přibitý.Pak jsem zpomalil ,v zatáčkách taky sedí dobře,brzdí dobře,startuje vždycky napoprvé i v zimně.Doufám že vydrží bez oprav hééééééééééééééédně dlouho,protože jsem max spokojen -i Za ty prachy dobrý brko -i -i
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
ministry
Příspěvky: 86
Registrován: pon dub 05, 2010 20:12
Bydliště: Rimavska Sobota, Slovakia

Re:

Příspěvek od ministry »

mino píše:No na to dané auto co sme brali bola zlava 60 000.-Sk a cez GMAC ešte dalších 20 000.-. čiže cez CAC bola zlava len 60 000.- Sk. Náš konkrétny prípad: auto stálo 385 000.-Sk Akcia - 60 000.- cez GMAC - 20 000.- a kedže tam bol známy tak metalíza zadarmo + neplatil sa manipulač. poplatok cca 5000.- Sk, koncovka už navarená na výfuku bola v hodnote 1000.-tiež zadara a dostali sme ešte flasu sampanského. Tak si myslím že pohoda.
Mino, porad kde je predajna bud na nete alebo fyzicky na nahr. diely na Aveo ? Dakujem
Chevrolet Aveo 1.2 8V
Uživatelský avatar
Dusan19
Příspěvky: 338
Registrován: sob říj 03, 2009 02:58
Bydliště: hrinova

Re: Osobní zkušenosti s Aveem

Příspěvek od Dusan19 »

Po vcerajsej skusenosti ked som bol s bratrancom v servise v Nitre s VW Passat B7 2L TDI tak mi skoro oci :shock: prevratilo ked mu zahlasili ze vymena jedneho vstrekovaca (dyza) nafty aj s montazou je 900€ :( :x podotykam ze su tam styri a toto bola cena len za jeden. Samostatna dyza stala 650€ + dake kable za 80€ a ostatne bola praca a napojenie na pocitac. Na Aveo stoji ta dyza okolo 100€. Vozenie sa neda porovnat s aveom ale ten servis :?: nechel by som to platit.
5x lada 2101, Aro 240, Aveo sedan, biela farba, 1,4 16v 69kw
jandaxx
Příspěvky: 78
Registrován: ned pro 17, 2006 14:59
Bydliště: Praha

Re: Osobní zkušenosti s Aveem

Příspěvek od jandaxx »

Tak on je mezi obyčejnou tryskou benzínového Avea a vysokotlakou tryskou nafťáku docela rozdíl v konstrukci, přesnosti, kvalitě materiálů kvůli enormním tlakům a celkovém provedení. To je míchání hrušek s jablky :D
Uživatelský avatar
Laclosak
Příspěvky: 167
Registrován: pát dub 02, 2010 15:16
Bydliště: Brodek u Konice----24km od Prostějova

Re: Osobní zkušenosti s Aveem

Příspěvek od Laclosak »

Vstřikovače u systému PD - pumpe-düse.....se běžně pohybují kolem 10-25tis....Takže ta cena je normál.....jiank jak píše Jandaxx.....srovnávat PD motor s benzínovím MPičekm či co tam máte je prostě nesmysl....
Daewoo Nexia 1.5 8v....55kw...r.v 95....5dv....Hatchback
Je to mazel :D
Červené podsvícení,RECARO sedačky,Sportovní filtr,Bíločerný lak
jandaxx
Příspěvky: 78
Registrován: ned pro 17, 2006 14:59
Bydliště: Praha

Re: Osobní zkušenosti s Aveem

Příspěvek od jandaxx »

Kdyby šel do specializovaného diesel servisu, tak by výrazně ušetřil. Repasovaný trysky se zárukou se pohybují od 4 000,- nahoru.
Uživatelský avatar
Laclosak
Příspěvky: 167
Registrován: pát dub 02, 2010 15:16
Bydliště: Brodek u Konice----24km od Prostějova

Re: Osobní zkušenosti s Aveem

Příspěvek od Laclosak »

To jo....ale někdy to čištění ultrazvukem nepomůže a musí se stejne vstřikovač vyměnit....jiank já jsem u jednoho PDčka koncernu Fauvé také řešil vstřiky, na diagnostice jsem odhalil menší odchylku v korekci dávkování....na stolici do BOSHE se mi s tím nechtělo....tak jsem koupil čistič na vstřikovače a docela výrazně to pomohlo....ale pokud je střikovač KO tak mu nepomůže ani svěcená :D :D.....holt jezdit na kvalitní naftu se vyplácí.....

Srry za OT
Daewoo Nexia 1.5 8v....55kw...r.v 95....5dv....Hatchback
Je to mazel :D
Červené podsvícení,RECARO sedačky,Sportovní filtr,Bíločerný lak
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“