Osobní zkušenosti s Aveem

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Márty
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 25, 2006 14:15

Osobní zkušenosti s Aveem

Příspěvek od Márty »

Dobrý den,

rád bych poprosil někoho, kdo má osobní zkušenosti s tímto vozem, aby mi napsal své zkušenosti s jeho:
provozem, nedostatky, chybami, závadami, spotřebou, bezpečností, servisem, náhradními díly

Zajímá mě opravdu jen osobní zkušenost. Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Takže neviem ci chceš vediet nieco o Aveu HB, alebo sedan. Máme 5d HB Kalos 1,4 16V a Aveo 1,2 8V. Tá 1,4- dá sa lepšie predbiehat, nemusíš vela radit. Spotreba za posledných 6 tis km. cca 6,7l. 1,2 má zatial nabehaných 230 km takze o spotebe sa nedá bavit lebo kým motor nesadne nebude to ono. Známa má tiez 1,2 a vraví ze sa zmestí v priemere do 6,2l. Závady ak sa to nedá nazvať : treba častejšie mazať silentbloky, resp. gumové časti na spodu auta niekedy vrzgaju. Takisto pazvuky vydávajú aj zadné sedadlá- da sa to riešit už sa o tom písalo. Náhradné diely co som kupoval ja: spätné zrkadlo v elektrike, vyhrievané komplet 3499.- Sk. Airbox 499.- Sk, vzduchový filter 150.- Sk.
Ked chodím len na výmenu oleja + filter 1800-2000.- Sk. Zatial som s autami max spokojný. Ak chceš nieco ine opýtaj sa konkrétne. :D
Škoda Roomster TSI
Márty
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 25, 2006 14:15

Příspěvek od Márty »

mino píše:Takže neviem ci chceš vediet nieco o Aveu HB, alebo sedan. Máme 5d HB Kalos 1,4 16V a Aveo 1,2 8V. Tá 1,4- dá sa lepšie predbiehat, nemusíš vela radit. Spotreba za posledných 6 tis km. cca 6,7l. 1,2 má zatial nabehaných 230 km takze o spotebe sa nedá bavit lebo kým motor nesadne nebude to ono. Známa má tiez 1,2 a vraví ze sa zmestí v priemere do 6,2l. Závady ak sa to nedá nazvať : treba častejšie mazať silentbloky, resp. gumové časti na spodu auta niekedy vrzgaju. Takisto pazvuky vydávajú aj zadné sedadlá- da sa to riešit už sa o tom písalo. Náhradné diely co som kupoval ja: spätné zrkadlo v elektrike, vyhrievané komplet 3499.- Sk. Airbox 499.- Sk, vzduchový filter 150.- Sk.
Ked chodím len na výmenu oleja + filter 1800-2000.- Sk. Zatial som s autami max spokojný. Ak chceš nieco ine opýtaj sa konkrétne. :D
Díky, mino. Koupi auta plánuji na jaro, takže mám dost času shromažďovat informace. Na tomto vozu se mi líbí je cena vs. výbava. To co se mi nelíbí je jeho pochybná bezpečnost. Jen tak okrajově jsem viděl ty shrnuté výsledky crashtestů a nic moc.

Zajímala by mě dostupnost servisních služeb. Chevrolet není tak běžný jako Škoda, tak předpokládám, že ne každý autoservis je schopný vůz opravit. Nebo ano? Máš s tím nějaké zkušenosti?

Dále bych rád znal osobní zkušenosti s financováním tohoto vozu při koupi na leasing. Koukal jsem na webové stránky mého nejbližšího autorizovaného dealera Jiří Novák, AUTOTIP-servis - http://chevrolet.autotipservis.cz/ a v nabídce je FLEXILEASING od společnosti GMAC. Tato leasingová společnost je mi trochu cizí a mám z toho divný pocit...Ani nevím, zda-li mají své pobočky po ČR, neboť v kontaktech jsem nalezl jen adresu na Prahu 4. Jsem ze Severních Čech a rozhodně bych nerad jezdil kvůli každé prkotině do Prahy.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

GMAC bych se nebál. Je to něco jako škofin pro šáres. Prostě Leasingofka přímo pro produkty GM (Opel, Saab, Chevy...) u nás.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
xpet
Příspěvky: 134
Registrován: úte čer 20, 2006 09:36
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od xpet »

Já mám Aveo 5D HB, zatím 4 měsíce, ale jsem maximálně spokojená. Jen bych možná dneska uvažovala o motoru 1,4 vzhledem ke klimatizaci. Co se týká prodejce, tak jsem koukla na stránky Nováka, ale nenašla jsem kompletní ceník. Ještě před koupí jsem jeho stránky sledovala a vím, že měl ceny vždy vyšší než ostatní. Jestli můžu něco doporučit a tak FAIRAUTOTOP v CHabařovicích. A vůbec nejlepší je obejít několik servisů a vyžádat si nabídky. Já vždycky řekla, byla jsem tam a tam, mám takovou a takovou nabídku, no a ten komu to říkáte většinou nabídne lepší cenu.
Chevrolet Aveo, 5D HB, r.v. 2006 1,2 8V
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Márty píše:.... To co se mi nelíbí je jeho pochybná bezpečnost. Jen tak okrajově jsem viděl ty shrnuté výsledky crashtestů a nic moc.
Je v tom trochu "chlívek". Pokud budeš kupovat Aveo HB, tak se podívej na crashtesty Kalose, protože je to stejné auto prodávané pod jiným názvem (týká se jen hatchbacku, Aveo sedan je jiné auto než Kalos sedan. A právě na Aveo sedan dopadly crashtesty podstatně hůř než na Kalose.
Márty píše: Zajímala by mě dostupnost servisních služeb. Chevrolet není tak běžný jako Škoda, tak předpokládám, že ne každý autoservis je schopný vůz opravit. Nebo ano? Máš s tím nějaké zkušenosti?
Během záruky (3 roky) bys stejně měl jezdit jen do autorizovaného servisu Chevrolet. Tak si zjisti, kde je nejbližší.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Márty
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 25, 2006 14:15

Příspěvek od Márty »

Krtek píše:GMAC bych se nebál. Je to něco jako škofin pro šáres. Prostě Leasingofka přímo pro produkty GM (Opel, Saab, Chevy...) u nás.
Já jen, že jsem nenašel žádné její pobočky. Asi tam napíšu e-mail, jestli nějaké vůbec mají.
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

K tomu GMAC- v porovnaní napr. CAC to po prepocítaní hodí sumu ovela vyššiu. Naštastie som tam mal známeho a dolo sa to poriesiť takže to išlo cez GMAC ale hodne iný bol leasingový koeficient. Treba si to prepočítať a leasingovku si v dnešnej dobe určíš Ty aku budeš chciet.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Mohu potvrdit

Příspěvek od Vazoun »

Mohu potvrdit že, pí. " xpet " z České Lípy má pravdu. Pokud pocházíš ze
severu Čech jako my,tak pro tebe bude rovněž nyjvýhodnější autosalon
v Chabařovicích.Najdi si jejích webovku a uvidíš všechny nabízené verze
Chevrolet AVEO ve všech barvách.Jsou to opravdu profíci a rádi poradí. :lol:
Mám od nich Matize a maximální spokojenost.Zdraví " Vazoun " :D :D :D
----------------------
Člen MATIZ clubu reg.čís. 20
MATIZ SE r.v. 07/2002 sv.zel.metlina U38 - STK+Emise do 07/2008 :P
Márty
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 25, 2006 14:15

Re: Mohu potvrdit

Příspěvek od Márty »

Vazoun píše:Mohu potvrdit že, pí. " xpet " z České Lípy má pravdu. Pokud pocházíš ze
severu Čech jako my,tak pro tebe bude rovněž nyjvýhodnější autosalon
v Chabařovicích.Najdi si jejích webovku a uvidíš všechny nabízené verze
Chevrolet AVEO ve všech barvách.Jsou to opravdu profíci a rádi poradí. :lol:
Mám od nich Matize a maximální spokojenost
Díky. Určitě dám na vaše rady a budu preferovat Chabařovice, ikdyž Teplice mám blíže. Osobní zkušenost je většinou ta nejvěrohodnější.
mino píše:K tomu GMAC- v porovnaní napr. CAC to po prepocítaní hodí sumu ovela vyššiu. Naštastie som tam mal známeho a dolo sa to poriesiť takže to išlo cez GMAC ale hodne iný bol leasingový koeficient. Treba si to prepočítať a leasingovku si v dnešnej dobe určíš Ty aku budeš chciet.
Koukal jsem ale, že na některá auta je při financování vozu společností GMAC velká sleva, která asi tu nevýhodnost leasingu kompenzuje. No, chce to určitě propočítat.
Márty
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 25, 2006 14:15

Příspěvek od Márty »

Ještě bych chtěl někoho poprosit, aby mi řekl názor (nejlépe opět osobní zkušenost), jestli je lepší zvolit od společnosti GMAC Fix Credit nebo Fix Leasing :?:

Úvěr je mnohem výhodnější, jelikož jde poplatit i za dobu kratší než 36 měsíců a navíc je vůz ihned můj. Ovšem nevím, jak moc je těžké či lehké u této společnosti takový úvěr získat, do jaké míry jim záleží na bonitě daného zákazníka.
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

No na to dané auto co sme brali bola zlava 60 000.-Sk a cez GMAC ešte dalších 20 000.-. čiže cez CAC bola zlava len 60 000.- Sk. Náš konkrétny prípad: auto stálo 385 000.-Sk Akcia - 60 000.- cez GMAC - 20 000.- a kedže tam bol známy tak metalíza zadarmo + neplatil sa manipulač. poplatok cca 5000.- Sk, koncovka už navarená na výfuku bola v hodnote 1000.-tiež zadara a dostali sme ešte flasu sampanského. Tak si myslím že pohoda.
Škoda Roomster TSI
Márty
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 25, 2006 14:15

Příspěvek od Márty »

mino píše:No na to dané auto co sme brali bola zlava 60 000.-Sk a cez GMAC ešte dalších 20 000.-. čiže cez CAC bola zlava len 60 000.- Sk. Náš konkrétny prípad: auto stálo 385 000.-Sk Akcia - 60 000.- cez GMAC - 20 000.- a kedže tam bol známy tak metalíza zadarmo + neplatil sa manipulač. poplatok cca 5000.- Sk, koncovka už navarená na výfuku bola v hodnote 1000.-tiež zadara a dostali sme ešte flasu sampanského. Tak si myslím že pohoda.
To je pěkné! To se někdo má :D
A nevíš něco o tom leasingu nebo úvěru od GMAC?
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Co konkrétne. Nám to išlo práve cez GMAC leasing ale bolo to upravované oproti tomu čo Ti tam oni vytlačia. Vždy sa im dá ešte urobiť cena len musia chcieť. :D
Škoda Roomster TSI
Márty
Příspěvky: 8
Registrován: pát srp 25, 2006 14:15

Příspěvek od Márty »

mino píše:Co konkrétne. Nám to išlo práve cez GMAC leasing ale bolo to upravované oproti tomu čo Ti tam oni vytlačia. Vždy sa im dá ešte urobiť cena len musia chcieť. :D
Pořád nevím, zda-li je lepší GMAC leasing nebo GMAC úvěr. Jediný důvod proč vzít leasing je ta výhodná nabídka při koupi na leasing.
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Aveo“