Vrzání přední nápravy

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od sudzin »

jo sorry je tu jen 1 možnost a to je rok 5/97 jinač tu nic jineho neni.A sam do toho rozhodně rypat nebudu.Takže těch zubu na konci 22 je bez ABS a 29 je s ABS?
Reklama
 

PedroKV
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 29, 2008 21:25

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od PedroKV »

nevím. Já to auto nemám. Ale jestli do toho nebudeš rejpat sám, tak na to kašli, hoď to do servisu a jen řekni, že chceš tenhle homokloub a oni už koupí ten správný.
Hyundai Accent 1.5CRDi, tchán má Espero 1.5
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od sudzin »

jo to bude asi nejlepši ale oni jak je ve zvyku objednaji ten nejdražši.Ale snad se to nějak uděla.Škoda že zima,soused řikal že si to vyměnovali aj sami ale to by muselo byt teplo,ted v zimě to nema cenu někde venku dělat
PedroKV
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 29, 2008 21:25

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od PedroKV »

pokud jsi to nikdy nedělal, tak se na to vykašli a hoď to do servisu, kde ti vyjdou vstříc.
Hyundai Accent 1.5CRDi, tchán má Espero 1.5
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od Muco »

Ak to dáš do chevy servisu,je samozrejmé,že ti tam dajú originál ;) ;) a tak aj patrične peňaženku adekvátne vyčistíš ;) ;)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od sudzin »

Zdravím všechny.Tak auto je opravené.Nakonec mě soused poradil jednoho dobreho mechanika ke kteremu taky jezdi a ma dobre ceny.Takže zhruba řeknu co na kolik vyšlo. 2 krat čepy.jeden vyšel na 340 kč takže 680 kč, 1 krat homokineticky kloub za 3200 kč + geometrie za 560 kč a za pracu si vzal 1500 kč a to řikal že tam spotřeboval dost plynu,jinak by za pracu chtělkolem 1000 kč a ještě mě tam dal za 200kč benzinu,jelikož sem tam mělmal.Takže konečna cena cca 6300 kč.Sice je to pro mě dost ale myslim že kdybych to dal do servisu tak zaplatim desitku ani nemrknu.
PedroKV
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 29, 2008 21:25

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od PedroKV »

a už je vše ok?
Hyundai Accent 1.5CRDi, tchán má Espero 1.5
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od sudzin »

jj zatim je to v pohodě
PedroKV
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 29, 2008 21:25

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od PedroKV »

tak výborně. Ale koukám, že ten homokloub jsi tam dal nějaký drahý.
Hyundai Accent 1.5CRDi, tchán má Espero 1.5
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od sudzin »

PedroKV píše:tak výborně. Ale koukám, že ten homokloub jsi tam dal nějaký drahý.
drahy?No mě to ani nepřijde.Co sem se dival tak na Auto kelly byl nějaky za 2000 ale auto kelly moc nevěřim a jinak tam byli nějake za 4 a 5 tisic.Ale to už je ted jedno.Hlavně že je to zpravene
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od mrk »

mam podobny problem, tak to skusim napisat sem. uz niekolko rokov pocujem niekde od praveho predneho kolesa ked schadzam z obrubnika (vytocene koleso (ak mam kolesa rovno nerobi to), 1km/h, aj ked cuvam a snazim sa PP kolesom vyjst na obrubnik) vrzganie (nie buchot), akoby tam nieco drhlo, kov o gumu (alebo o kov), tazko povedat je to dost hlucny zvuk. ked som sa rovinke mozem robit cokolvek - je ticho. aj za jazdy je pokoj. vsimol som si to uz pred X rokmi, no malokedy parkujem pravou stranou vyssie, vacsinou na rovinke. robi to len prave pradne koleso. na STK mi zistili ze z pravej manzety poloosi frka vazelina. vcera som siel cca 120km/h a zrazu sa sem-tam ozvalo podobne vrznutie tiez zprava vpredu, pri spomaleni na 110km/h bol uz pokoj. moze to robit len spina ktora sa dostala cez manzetu, alebo je to uz horsie a treba aj ten homokineticky klb vymenit ? na STK okrem tej manzety nic vadne nezistili.

tu manzetu by som dal vymenit ale ak by bolo treba menit toho viac tak sa mi do toho 300-400 eur neoplati vrazat.
prip. ak by sa vymenila len ta manzeta, pomoze to odstranit aspon ten zvuk ? prip. co sa moze stat ak vymenim len tu manzetu a nic viac ?
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od Igi »

Mozno tresnem blbost, ale mozno sa opierajú silentbloky /tie gumy/ stabilizacnej tyci o to puzdro v ktorom je ulozený tlmic /neviem odborný názov/. Nieco podobné sa deje aj u mna a automechanik si to pozrel, a podla neho nieje stabilizacná tyc presne v strede, lepsie povedané je trosku na jednú stranu. Ked sa koleso vytocí plus jama/obrubník, tak sa to dotýka.
Ale este som to nedal spravit, potom uvidím ci to bolo ono.
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od mrk »

v servise tiez kukali 3ja nato, kazdy povedal nieco ine, dokolecka behali na obrubnik a dole az to prestalo robit :)
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Odpovědět

Zpět na „LANOS“