Vrzání přední nápravy

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Vrzání přední nápravy

Příspěvek od sudzin »

Ahoj.Mam menší problém.Když jedu do prudších zatáček tak z p přední nápravy de slyšet že tam někde něco vrže.Nevite čím by to mohlo byt?Aspon trošku poradit.Dík moc
Reklama
 

PedroKV
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 29, 2008 21:25

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od PedroKV »

sežeň si ještě helfra a ať se ti opře zeshora o blatník a ty vlez pod auto a poslouchej.
Hyundai Accent 1.5CRDi, tchán má Espero 1.5
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od palikx »

silentbloky stabilizatoru
a podle toho kolik mas najeto tak gumy v ramenech
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od FoXo »

Ja mam podobny problem obcas taktiez ked idem do zakruty tak mi zacne vrzgat ale mam pocit ako keby to islo zo zadnej napravy + stalo sa to asi po vymene letnych za zimne ked oboma kolesami naraz skocim do jamy, daka vydutina na ceste alebo retarder teda spomalovac tak aj z predu aj zo zadu pocujem zvuky nieco na spsobom ako keby som mal 17 kolesa a nalozeny kufor ako kamion proste ako keby som z pneumatikami narazal do niecoho alebo podobne pritom nenarazam aspon nemam pocit neviem co to moze byt.A robi mi to aj ked som sam v aute ze nie je az tak zatazane ba prave naopak poslednu dobu ako nosim material v kufri mi to az tak casto nerobi
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od Blue Lanos »

palikx píše:silentbloky stabilizatoru
a podle toho kolik mas najeto tak gumy v ramenech
mne to robia veru tie gumy co su v nich napravy ako palikx pise. Ale uz sa nato vykaslem menit to nebudem robi to najviac v zime :?
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
PedroKV
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 29, 2008 21:25

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od PedroKV »

tak ty gumy pořádně promažte silikonovým olejem ve spreji a je to, ne? Guma ten olej nasaje jako houba, tak stříkat dokud nepřestane sát a mělo by být, alespoň dočasně, po vrzání. Vhodný olej je např. Silkal, k dostání na každé pumpě, auto-moto, hyprsupr..
Hyundai Accent 1.5CRDi, tchán má Espero 1.5
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od sudzin »

tak sem byl u znameho v servisu a řikal že to je Homokineticky kloub vnější.Takže cena zhruba kolem 5000kč.Nemate někdo stranky kde by se dal sehnat levnějši?dik moc
PedroKV
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 29, 2008 21:25

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od PedroKV »

v autokelly neoriginální náhrada, ale že by homokineťák vrzal? Ten max drhne, zejména když se poruší manžeta. Na favorita stál před 4 roky asi 1000Kč.
Hyundai Accent 1.5CRDi, tchán má Espero 1.5
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od sudzin »

PedroKV píše:v autokelly neoriginální náhrada, ale že by homokineťák vrzal? Ten max drhne, zejména když se poruší manžeta. Na favorita stál před 4 roky asi 1000Kč.
No měl to na zvedaku a jak je tam u toho kloubu manžeta tak je praskla a nejspiš se do toho ložiska dostala voda a tam to začalo rezavět a ted to skřipe a vydava při zatáčeni hnusne zvuky,takže to bude nejspiš tym.Neviš jaky kloub by tam mohl pasovat? je to Lanos 1,5 r.v 5/97 63Kw.Nechce se mě davat za novy 5000 a ještě musim aj čepy vyměnit to je dalšich 700 za oba takže se mě to pěkně sere
PedroKV
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 29, 2008 21:25

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od PedroKV »

http://obchod.autokelly.cz, uprostřed vybereš auto značka, provedení (hatchback/sedan) a vlevo převodovka, homokineťáky a můžeš si vybrat. Od 1964,-Kč až po 5200Kč. Vzhledem k tomu, jak je to staré auto tam narvi ten nejlevnější.
homokinetický kloub SPIDAN - sada - SD 21824, 1964 Kč s DPH.
Objednací kód SD 21824
Referenční kód
96257803
OEM kód
96298465
96298466
(Hatchback). To samé čepy, stojí 300Kč.
Hyundai Accent 1.5CRDi, tchán má Espero 1.5
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od sudzin »

Jo dival sem se na to.Asi do toho pujdu.Někde sem četl že když je posrany 1 tak se ma vyměnit aj druhy ale snad to nemusi byt.U těch čepu je to jasne tam budu davat oba 2.A ještě sem se byl dnes ptat v obchodě a tam mě ženska řekla že by to objednala za 2700 ale pak tam řika kolik to ma zubu a u jednoho tam bylo 52-22-29 a u druheho 52-22-22 tak nevim jaky to ma vyznam
PedroKV
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 29, 2008 21:25

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od PedroKV »

není potřeba citovat předchozí příspěvěk. Ty zuby-myslím, že jsem někde zahlédl, že je to kvůli abs, ale nechci kecat. Jinak homoklouby se oba měnit nemusí (já je dřív měnil oba a říkali mi, že nemusím), čepy se oba mění.

EDIT by BLUE: Presne tak necitovat predchadzajucu spravu ale pouzit tlacitko ODPOVEDAT. -i
Hyundai Accent 1.5CRDi, tchán má Espero 1.5
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od palikx »

koukam vse zodpovezeno.
jen ten zubaty krouzek je na ABS
jen se zkusim zeptat znameho ma mozna original za 1000kc novy tak bych ho mohl v nedeli mit-pokud ho ma-
napis presne co mas za motor a jestli mas abs
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
sudzin
Příspěvky: 78
Registrován: stř zář 26, 2007 22:26

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od sudzin »

no snad se tak moc zas nestalo že sem omylem dal citovat ale jinač sorry.No jinač co sem se dival na tu co je za necelych 2000kč na autokelly tak nevim jestli je to ta co potřebuju.ja ABS nemam tak aby tam nebyl nějaky problem.Jinač mam 1,5 9/97 63Kw.Akorat nevim jestli ja potřebuju 52-22-29 a nebo 52-22-22 když nemam to ABS
PedroKV
Příspěvky: 23
Registrován: úte led 29, 2008 21:25

Re: Vrzání přední nápravy

Příspěvek od PedroKV »

v pohodě. Je potřeba vědět přesně typ auta-rok výroby. Nejdřív jsi psal 5/97, teď 9/97, tak počítám, že jedno z toho bude správně. :-) Pak typ kastle. Když to vyplivne 2 varianty, tak pokud to budeš dělat sám, tak ten homokloub vyndat a jít do krámu s ním.
Hyundai Accent 1.5CRDi, tchán má Espero 1.5
Odpovědět

Zpět na „LANOS“