Chladič klimatizácie

Moderátor: Blue Lanos

navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od navaras12 »

zdravim vas, chcel by som sa spytat , mam espero z klimou , a ked zapnem klimu nic sa nedeje ... ani neklesnu otacky vobec nic ... zrejme bude prazna ... chcem ju dat naplnit len si niesom isty ci nebude nahodov deravy chladic pretoze si mislim ze sa to az tak nemoze vypraznit zeby to vobec nezaplo ? alebo moze ? dakujem ? auto mam "nove" a klimu som nanom este nepustal ... DAKUJEM MOC za rychle odpovede ! :-)
Reklama
 

Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od blackjohn »

Může, když je tam větší únik(zrovna na tom chladiči se to stává často), tak stačí pár dní a klima je prázdná.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od navaras12 »

blackjohn píše:Může, když je tam větší únik(zrovna na tom chladiči se to stává často), tak stačí pár dní a klima je prázdná.
Jasne , ale AK tam unik nebol , moze sa aj napriek tomu klima tak vypraznit ze ju ani nezapne ?
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od Dark69 »

Jasne...Klima vyprcha, sa minie tak za 2 roky.......
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od navaras12 »

Dark69 píše:Jasne...Klima vyprcha, sa minie tak za 2 roky.......
Super, toto som potreboval vediet :-) , nasporil som na jej naplnenie tak by som sa po hlave byl ked ju dam naplnit a do tyzna vyfuci ...
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od conpet »

Pokud je systém v pořádku a těsný , tak samozřejmě vydrží funkční . Moje osobní zkušenost je , že po výměně chladiče a naplnění, držela 4 roky.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od navaras12 »

conpet píše:Pokud je systém v pořádku a těsný , tak samozřejmě vydrží funkční . Moje osobní zkušenost je , že po výměně chladiče a naplnění, držela 4 roky.
no ale to si prave niesom isty ci je tesny ... lebo auto som kupil nedavno ... tak neviem ... viem ze sa roby nejaky test funkcnosti resp. tesnosti ... ale ci ten test otestuje aj take mini trhlinky to neviem ... prave toho sa bojim .. no nic ... rysknem to ... :-)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od conpet »

Když jem espero koupil , tak klima nejela. Udělal jsem test kompresoru propojením čidla, kompresor jel, tak jsem to dal naplnit. Stálo to 1000,- :roll: ten den jsem si liboval jak to krásně chladí . Druhej den nastartuju zapnu a nic :evil: 1000,- kč v pr***i. Takže jsem dal na radu kolegů z fora a dal vyměnit chladič, stál 3000,- . Znova naplnění zase 1000,- :twisted: a práce asi 1500 :roll: No celkem mě ta klima vyšla skoro na 7000,- ale jak jsem už někde psal , asi v sekci nexia, tak mě potom jela 4 roky bez problémů, nedávno jsem espero prodal a jela pořád, takže nechť novému majiteli slouží dál k plné spokojenosti.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od navaras12 »

conpet píše:Když jem espero koupil , tak klima nejela. Udělal jsem test kompresoru propojením čidla, kompresor jel, tak jsem to dal naplnit. Stálo to 1000,- :roll: ten den jsem si liboval jak to krásně chladí . Druhej den nastartuju zapnu a nic :evil: 1000,- kč v pr***i. Takže jsem dal na radu kolegů z fora a dal vyměnit chladič, stál 3000,- . Znova naplnění zase 1000,- :twisted: a práce asi 1500 :roll: No celkem mě ta klima vyšla skoro na 7000,- ale jak jsem už někde psal , asi v sekci nexia, tak mě potom jela 4 roky bez problémů, nedávno jsem espero prodal a jela pořád, takže nechť novému majiteli slouží dál k plné spokojenosti.
Vedel by si mi detailnejsie opisat ako spravit ten test kompresoru ? vdaka
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od conpet »

Když koukneš na kompresor, tak z něho jdou 2 trubky a na jedný z nich je to čidlo, jdou k němu 2 dráty a je to vidět není to nikde schovany. Může se stát že to čidlo je na trubkách od chladiče, už si to přesně nepamatuju. Koukni a uvidíš. Vypadá to skoro jako čidlo na tlak oleje. Propojením kontaktů v konektoru nasimuluješ dostatečný tlak v systému, nastartuj , zapni větrák a zapni klimu, kompresor se rozjede , je to i slyšet. Víc jak 5 vteřin to nenechávej běžet, nebo ten kompresor zadřeš !! Pokud pojede je to na tobě jestli to riskneš naplnit , třeba bude držet , nebo ne :lol: Pokud ne , tak to dej napustit barvivem pro zjištění úniku. Na 99% to bude chladič.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od navaras12 »

conpet píše:Když koukneš na kompresor, tak z něho jdou 2 trubky a na jedný z nich je to čidlo, jdou k němu 2 dráty a je to vidět není to nikde schovany. Může se stát že to čidlo je na trubkách od chladiče, už si to přesně nepamatuju. Koukni a uvidíš. Vypadá to skoro jako čidlo na tlak oleje. Propojením kontaktů v konektoru nasimuluješ dostatečný tlak v systému, nastartuj , zapni větrák a zapni klimu, kompresor se rozjede , je to i slyšet. Víc jak 5 vteřin to nenechávej běžet, nebo ten kompresor zadřeš !! Pokud pojede je to na tobě jestli to riskneš naplnit , třeba bude držet , nebo ne :lol: Pokud ne , tak to dej napustit barvivem pro zjištění úniku. Na 99% to bude chladič.
a nevies mi povedat ci je moznost naplnit to najprv farbivom , a ked nebude unikat tak tam hnet dat napln ? :-)
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od conpet »

Jasně , můžeš tam dát hned tu barvu, ale nevim kolik to stoji -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od navaras12 »

conpet píše:Jasně , můžeš tam dát hned tu barvu, ale nevim kolik to stoji -i
ok , diki moc :-)
Uživatelský avatar
špoty
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 25, 2009 21:39
Bydliště: Malacky - Sološnica, SK

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od špoty »

ok , diki moc :-)

Ahoj daj potom vedieť ako si dopadol s tou kliímou lebo ja mám asi taký istý problém ako ty, len sa mi nechce riskovat že to naplním a za pár dní to vyfučí....díky :)
Daewoo espero 1.5DOHC, r.v. 95, 260000km..., fólie, krídlo, MP3, full espero výbava.
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Chladič klimatizácie

Příspěvek od navaras12 »

špoty píše:ok , diki moc :-)

Ahoj daj potom vedieť ako si dopadol s tou kliímou lebo ja mám asi taký istý problém ako ty, len sa mi nechce riskovat že to naplním a za pár dní to vyfučí....díky :)
No zatial som z tym sekol kedze mi odyslo LPG, a kto ma tolko platit ten benzin :D ... tak riesim teraz opravara na LPG ...
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“