Je to termostat?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Kajo 79
Příspěvky: 106
Registrován: ned pro 27, 2009 19:09

Je to termostat?

Příspěvek od Kajo 79 »

Nazdar ludia mám na vás takúto otázočku. Mám nexiu 1,5 16V. Ak v aute zakúrim, čo je v tomto počasí normálne, tak mi ručička teploty zostane naspodu. Kúrenie ide dobre-za okamih je teplúčko, ale tá spotreba pri studenom motore je brutal. Auto potrebujem na dovoz do práce a to je nejakých 10-11km. čítal som tu o termostate, ale nie som si istý. Ak idem bez kúrenia ručička je v strede.....CHladiaca zmes je nová....
Ďakujem
Reklama
 

Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: Je to termostat?

Příspěvek od JRD McLAREN »

..je to normalne...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Je to termostat?

Příspěvek od Serpico »

...to Kajo 79 po nastartování si šáhni na gumovou hadici od termostatu vlevo z Tvého pohledu pokud si čelem k autu, no a pokud bude hned mírně teplá, tak termostat nezavírá a je nefunkční, jednoduché x krát popisované zde od petrma, palikxe aj.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Je to termostat?

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Na mojej nessi ukazovateľ teploty motora postupne ide hore ako sa zahrieva motor. Po chvíli však vidieť ako padá úplne dolea po ďaľšej chvíli zase ide späť do normálu. Tu sa udrží časovo rôzne a zase sa opakuje klesanie a následné stúpanie. Napr. počas cesty do NR mi to urobilo 5x. Motor je zahriaty tak ako má byť. Podozrievam čidlo. Alebo blbne termostat?
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Je to termostat?

Příspěvek od Dark69 »

to Mikulaš: Mne pomohly az paru rany do stredu palubovky, potom to chvilu islo ok :lol: A kedze uz som nemal na to nervy, tak som vymenil ten budik v palubovke a od vtedy sa rucicka drzi stale v strede ako pribita :D
Takze vymen budik teploty v palubovke, isto to bude on, uz si 4 co ja viem o tomto probleme...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Je to termostat?

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Rozobral som palubovku a nastriekal som zadnú časť najprv WD-čkom a potom silikonovým olejom. Po pár dňoch som išiel do Blavy. Cestou sa budík niekoľkokrát prebudil a potom zaspal. Na spiatočnej ceste sa však držal na svojej pozícii a presne ukazoval teplotu motora. Od tej doby opäť funguje - dokedy , to neviem.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“