poskakovanie, dusenie, check engine ....

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: poskakovanie, dusenie, check engine ....

Příspěvek od Hanzy »

Jajuska95 píše:
parallax píše:Ahoj,
mam podobny problem. Vcera jsem matize dusil trochu na zbytek benzinu (asi 35km na rezervu), potom to zacalo docela skubat a uz to skoro nejelo, tak jsem radsi rychle zajel na benzinku, natankoval za 200 a doufal ze to prestane... Jenomze potom se jeste rozsvitila kontrolka Check Engine, a skubani a duseni neprestalo. Nejsem si jistej cim by to mohlo bejt, jestli to natahlo nejaky sracky ze dna nadrze nebo co. Najeto ma fakt malo (25 000km). Radsi sem ho hned zaparkoval a nejel v nem dal. Co byste navrhovali? Nevim jestli by treba pomohlo dotankovat a zkusit to "rozjezdit"? Ale abych tim zase neposral neco v motoru, pokud to natahlo nejakej hnus... Nebo je to na servis?
Měla jsem ten stejný problém, jela jsem na diagnostiku, kde mi mylně řekli, že mám vyměnit zapalovací modul, zbytečně, stále mi to škubalo a "žralo" až o 2 litry víc, nakonec to byla nějaká hadička, prostě tam nešel správně benzín, nevím, jak to jako laik jinak vysvětlit, měla jsem špatný přívod paliva a to jen díky tomu, že jednou bylo natankováno u Tesca a ta hadička se zanesla nějakým svinstvem.. Tak ať se ti to brzo vyřeší.. ;)
U Jajus to byl jeden vadny vstrikovac paliva a jak rikali kluci v servisu Matizci jsou haklivi na kvalitu benzinu a odchazeji pak vstriky a cerpadla tak pozor na nekvalitni pumpy...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

parallax
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 06, 2010 15:10

Re: poskakovanie, dusenie, check engine ....

Příspěvek od parallax »

Hanzy píše:U Jajus to byl jeden vadny vstrikovac paliva a jak rikali kluci v servisu Matizci jsou haklivi na kvalitu benzinu a odchazeji pak vstriky a cerpadla tak pozor na nekvalitni pumpy...
No to je pěkný :-/ tankoval jsem u Texaco, což je asi hodně pochybná pumpa. A eště mě prodavačka upozorňovala že končej a vyprodávaj veškerý zásoby, takže sem možná dostal i kdovíjaký jejich zbytky benzínu... Vyzkoušim koupit tamto na čištění palivové soustavy, doufám že to pomůže.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: poskakovanie, dusenie, check engine ....

Příspěvek od alvin »

Tak som si tu "sragoru" :lol: :lol: kúpil za niečo vyše 6 e,len bol problém s prečítaním návodu naozaj mini písmenka,takže ak by to niekomu pomohlo,odfotil som ho a zväčšil,jedná sa konkrátne o anglický výrobok zn. CARLUBE,žltý teda pre benzínove motory
http://www.carlube.co.uk/index.cfm?product=95
a pridávam fotokópiu návodu v slovenčine,nakoľku tu pokec je len v angličtine a tie písmenka na tej fľaške sú fakt mikroskopické
O výslednom efekte liečby budem tu informovať.
Přílohy
sragora.JPG
sragora.JPG (81.38 KiB) Zobrazeno 2826 x
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
parallax
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 06, 2010 15:10

Re: poskakovanie, dusenie, check engine ....

Příspěvek od parallax »

Tak srágoru jsem si taky koupil, už i nalil do nádrže, dotankoval asi 15l Shell V-Power Racing a byl jsem to projet. Nejdřív mi přišlo že to jede trochu líp (ale Check Engine pořád blikal a bliká), ale třeba v kopci se to nerozjelo na víc jak 15km/h a celkově to fakt netáhlo. Ujel sem s tim takhle asi 10km, ale nepomohlo :-/ ...takže asi servis nebo šikovnej mechanik. Máte nějaký tip? Nebo myslíte že to mám ještě zkoušet "rozjezdit"? :)
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: poskakovanie, dusenie, check engine ....

Příspěvek od sepo »

parallax len diagnostiku motora "CHECK" treba resetnut aby si nepametal predchadzajuce vady bud ti to spravia v servise alebo si to spravis sam ako vecsina z nas :lol: takze odpojis baterku na 15min zapojis spravis nastavenie volnobeznych otacok a potom uvidis..lebo teraz ti to chodi na nudzovy rezim
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: poskakovanie, dusenie, check engine ....

Příspěvek od alvin »

Tak tá záhada ohľadom nepravidelného chodu vo vyšších otáčkach,kolísanie otáčok,je " s pomocí přátel" rozriešená,ako som si aj spomenul na niekdajšie časy so šhodovkou,preto som ešte v 1995 prestal používať sviečky Zn.Brisk,ak sa motor inak chová normálne,len po pudšom pridaní plynu začnú na voľnobeh kolísať otáčky,netreba nič viac ani nič menej,iba vymeniť sviečky -i -i ,najmň ak sa autom jazdí zväčšša na krátke trasy,namusi vydržať ani tých celých 30 000 km
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: poskakovanie, dusenie, check engine ....

Příspěvek od alvin »

Po 2 rokoch som sem zabudol napísať rozuzlenie, na vine boli sviečky,nahradil som 4 elektrodove NGK,čo namontovali v servise,podobnými BOSCH-kami a bol pokoj,písal som to v iných vláknach už, a k tomu mazivu: Lusin L152 by sa ťažko zháňal,ale zohnal som ničo lacnejšie podobnej konzistencie a vlastností,čo odolá aj vyšším teplotám a nevytečie
http://www.autok.sk/keramicke-mazivo-sp ... -4591.html
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“