Rozvody

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od palikx »

ano s touto kladkou mam zkusenosti-SPATNE !!!!!
meli jsme 3 a vsecky byli krive a svadely remen ke strane.musely se vyhodit.
jedina kladka co zatim nemela problem byla ORIGINAL DAEWOO.maji ji v drafelu a vi proc.
uz zkousel vsecky vyrobce ale zadny se neosvedcil.
pokud ja nekomu delam rozvody davam jedine original napinaci kladku.ostatni nemaji problemy.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Rozvody

Příspěvek od ppp »

uff, tak to som rad ze som vzal original kladky :) a rozvody pekne sedia
zazo
Příspěvky: 7
Registrován: ned led 10, 2010 10:38

Re: Rozvody

Příspěvek od zazo »

Ahoj, nečítal som všetko o rozvodoch, prvý krát som dal meniť na 60tis.(7rokov prevádzky) podľa knižky+drážkový remeň-časť drážok bola vypadaná, všetko OK. teraz mám 132300km(4roky a niečo) a už by slušilo meniť opäť-aspoň podľa km.(drážkový remeň je ešte slušný)

Otázka:
-môžem ešte trochu váhať, alebo nie,
-meniť v každom prípade aj vodné čerpadlo, alebo podľa stavu?
Ď.
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: Rozvody

Příspěvek od koniQ »

ja by som menil, pisal su ze je to r.v. 1997, prvy krat si menil po 7 rokoch, teda 2004-5 a doteraz je to dalsich 5-6 rokov, vymen a basta, a nad tym ci menit aj cerpadlo, vymen tiez, neni o com rozmyslat, uz vela ludi nevymenilo cerpadlo spolu s rozvodmi a za par kilometrov zacalo tiect, takze hura vpred :D
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Ivoš »

Zazo, určitě je vyměň.....já měl zapsáno, že byly měněny při 95 000 km a ve 140 000 se mi rozsypaly....takže raději vyměň.

P.S. Taky mám r.v. 1997
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
podhoracek
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 14, 2010 12:59
Bydliště: Praha

Re: Rozvody

Příspěvek od podhoracek »

Zdravim :) ,
mám Nubiru sedan 1,6 r.v. 98 najeto 70 tis,červený drak :) (mám ji teprv půl roku) Právě se rozhoduju zda měnit rozvody či ne. Původně sem myslel vyměnit jen rozvoďák,ale po přečtení diskuze to vypadá, že bude potřeba vyměnit už komplet celé rozvody. zas tolik se v tom nevyznám. Nevěděl by někdo, kde v Praze solidní servis, kde mě nestáhnou z kůže nebo jestli by někdo neporadil kam zajít?
Jinak nubirka zatím slouží dobře, jen běžný bolesti, jak sem si tak přečet mě taky trápí..tekla nádržka ostřikovače-utěsněno-odstraněno..vrzání gum na podvozku(v létě vrzaly,zkusil sem prostříkat vrzání trochu ustoupilo,ted v zimě uplně přestalo). před měsícem sem měnil svíčky, dosud neměněny, a když sem je vyndal -bylo vidět že bylo fakt na čase :D
Jinak zatím žádnej problém, jezdí super a nedám dopustit..předem dík za info
Nubira sedan,1.6 16 V, 78 kW,r.v. 98, červenáček:-)
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Rozvody

Příspěvek od hladolef »

Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Rozvody

Příspěvek od Richard »

podhoracek píše:Zdravim :) ,
mám Nubiru sedan 1,6 r.v. 98 najeto 70 tis,červený drak :) (mám ji teprv půl roku) Právě se rozhoduju zda měnit rozvody či ne. Původně sem myslel vyměnit jen rozvoďák,ale po přečtení diskuze to vypadá, že bude potřeba vyměnit už komplet celé rozvody. zas tolik se v tom nevyznám. Nevěděl by někdo, kde v Praze solidní servis, kde mě nestáhnou z kůže nebo jestli by někdo neporadil kam zajít?
Jinak nubirka zatím slouží dobře, jen běžný bolesti, jak sem si tak přečet mě taky trápí..tekla nádržka ostřikovače-utěsněno-odstraněno..vrzání gum na podvozku(v létě vrzaly,zkusil sem prostříkat vrzání trochu ustoupilo,ted v zimě uplně přestalo). před měsícem sem měnil svíčky, dosud neměněny, a když sem je vyndal -bylo vidět že bylo fakt na čase :D
Jinak zatím žádnej problém, jezdí super a nedám dopustit..předem dík za info
Určitě se domluv s Palikxem, přes SZ (soukromou zprávu) má příspěvek o něco výše a máš tam na něj kontakt.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Vlasta »

Připojím se také s dotazem. Na podzim budu mít auto 5 let, ale jezdím málo a tak je najeto jen 25000km. Při koupi byly dělané rozvody, ale někde jsem slyšel, že se dělají buď po najetých kilometrech nebo po pěti létech. Je to pravda nebo mám jezdit a udělat je až najedu ty kilometry?
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Re: Rozvody

Příspěvek od Tomáš »

No , 6 let je asi max , pak už se může projevit stárnutí gumy, navíc pokud jezdíš krátký trasy a často startuješ a řadíš , mění se otáčky motoru a řemen se namáhá víc než když najezdíš 70 tis. po dálnici.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Mikewone
Příspěvky: 88
Registrován: sob čer 03, 2006 14:58
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Mikewone »

Ahoj Palixi
Nubira I. Wagon 1.6 16v stříbrná ful výbava
Mikewone
Příspěvky: 88
Registrován: sob čer 03, 2006 14:58
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Mikewone »

Ahoj Palixi
tak stalo se možna sem to tu psal kladka se sekla řemen ji kus ubrousil a pak skočil.
Všechny výfuky jsou v tahu, hele kolega mi to udělal tj vyměnil ventily ,guferka,nový rozvod,a ejhle ono to kouří jak svi... a spotřeba 2litry oleje na 20 min ha no teď už je to zase rozebrané a šlo to na výměnu vodítek ale mohly by být v háji i kruhy(pístní) ??? nemáš s tím nějakou zkušenost mi totiž rozvody běžně neskáčou (sem autoelektrik....) ps ty rozvody měly 30000km řem. gates,jedna kladka skf a druhá febi nevim ktera to jen že to nebylo noname dík za odpověd
mirek
Nubira I. Wagon 1.6 16v stříbrná ful výbava
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od palikx »

mikewone zkusenosti bohate
zalezi kolik ma motor najeto.
pokud je udelana hlava tak jsou to urcite krouzky,ale pozor
auta ktery mi kourily po oprave hlavy mely drapance ve valci diky nakoplym pistum.diky tem kopancum se lehce zmeni tvar pistu a krouzek prestane sedet.
navic pokud to takhle zcalo zrat olej muze byt nejaky pist praskly kazdopadne vytahat pisty vyndat krouzky a zjistit jak drzi ve valci -hlavne stiraci-bezne se mi stalo ze jsem ho vzal strcil do valce a krouzek samovolne propadl az na zem.ten uz opravdu netesnil.
takze vymen krouzky zkontroluj ojnice a pisty a dejte to dohromady.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od palikx »

podhoracek píše:Zdravim :) ,
mám Nubiru sedan 1,6 r.v. 98 najeto 70 tis,červený drak :) (mám ji teprv půl roku) Právě se rozhoduju zda měnit rozvody či ne. Původně sem myslel vyměnit jen rozvoďák,ale po přečtení diskuze to vypadá, že bude potřeba vyměnit už komplet celé rozvody. zas tolik se v tom nevyznám. Nevěděl by někdo, kde v Praze solidní servis, kde mě nestáhnou z kůže nebo jestli by někdo neporadil kam zajít?
Jinak nubirka zatím slouží dobře, jen běžný bolesti, jak sem si tak přečet mě taky trápí..tekla nádržka ostřikovače-utěsněno-odstraněno..vrzání gum na podvozku(v létě vrzaly,zkusil sem prostříkat vrzání trochu ustoupilo,ted v zimě uplně přestalo). před měsícem sem měnil svíčky, dosud neměněny, a když sem je vyndal -bylo vidět že bylo fakt na čase :D
Jinak zatím žádnej problém, jezdí super a nedám dopustit..předem dík za info
zdravim
pokud by jsi mel zajem asi bych to mohl udelat.staci napsat soukromou zpravu nebo napis email.
cena materialu cca 2600 podle aktualnich cen-original kladka,original remen gates,korejska pumpa,a kladka.
SKF a podobne -neverim jim podle me to neumi udelat
cena prace cca 1500
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Mr.Stick
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 27, 2010 00:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rozvody

Příspěvek od Mr.Stick »

Zdravím,

nechce se mi zakládat nové téma, tak hodím obrázek sem. Dnes jsem koukal na řemen a trošku mě vyděsily tyhle praskliny v těch vyvýšninách pro drážky. Je to hodně špatné a na výměnu rovnou (nechám udělat kompletně rozvody)?
DSC00229.jpg
DSC00229.jpg (53.33 KiB) Zobrazeno 2934 x
Nubira Wagon 1.6 16V, r.v. 2000
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“