Rozvody

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Lenon
Příspěvky: 7
Registrován: ned srp 19, 2007 08:21

Rozvody

Příspěvek od Lenon »

Za kolik se dají udělat rozvody na sedan Nubira 1,6/16V R,v 1998.Cena..?
A dala by se na sedan Nubiru 1,6/16V R,v 1998 sehnat přední kapota.(né nová)
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

tusim ze se daji udelat kolem 7 tis a 8 s pumpou.teda u nas se tak delaji.kdyz to das jinam tak ti to z neoriginal dilu udelaji tak kolem 5 plus minus.
o kapote ja nevim
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
borsuk
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 26, 2007 00:25
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od borsuk »

Tak jeste k tem rozvodum, vcera jsem delal prace na motoru, po demontazi vika ventilu lze videt dve ozubena kola s rozvodovym remenem, zarazilo mne ze rozvodak nesedi celou sirkou na tech zubatych kolech, ale asi tak centimetr je posunuty smerem jakoby ven ke krytu rozvodu, po zahrati to melo nejaky takovy vrzavy zvuk proto jsem se na to zameril, myslim to nebude dobre, mam bit na poplach?Co tohle muze zpusobovat??
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

POZOOOOOOR uz to nestartuj pokud to jeste jede. :!: :!: :!: :!: :!: :!:
V ZADNEM PRIPADE NESMI BYT REMEN JAKKOLI POSUNUTY Z OZUBENYCH NEBO JAKYCH KOLIV KOL.nejspis vodni pumpa nebo napinaci kladka zpusobuje tenhle problem.OKAMZITE rozebrat a zjistit co ma vuli.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
borsuk
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 26, 2007 00:25
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od borsuk »

palikx píše:POZOOOOOOR uz to nestartuj pokud to jeste jede. :!: :!: :!: :!: :!: :!:
V ZADNEM PRIPADE NESMI BYT REMEN JAKKOLI POSUNUTY Z OZUBENYCH NEBO JAKYCH KOLIV KOL.nejspis vodni pumpa nebo napinaci kladka zpusobuje tenhle problem.OKAMZITE rozebrat a zjistit co ma vuli.
Jasne myslel jsem si neco obdobneho, ze neco taha z drahy rozvodak, neni to az zas tak moc-cca 8mm mimo, mam sundany kryt remene a prubezne to kontroluji, zatim se to nezhorsuje, remen jsem take kontroloval, protocil jsem jej po celem obvodu, vypada velmi dobre, tato zavada je tam jiz od koupe (aniz bych o ni vedel), kdy jsem najezdil bezmala tisic kilometru, prisel jsem na ni teprve vcera, projevuje se pouze vrzavym zvukem po zahrati, radeji nebudu pokouset stesti, klusu do servisu ke znamemu pristi tyden. :idea:

Jeste k tomu:tohle slabe vrzani mi samozrejme nedalo a navstivil jsem za tim ucelem autorizovany servis Chevrolet Autocentrum Ostrava Hulvaky, to co mi rekl chlapek u prijmu oprav mne dostalo a vyvedlo z miry, vehementne mi tvrdil at to radeji necham byt dokud to jezdi at jezdim, pry rozvody na tento model vozu stoji patnact tisic (ctete dobre 15.000,-), tvrdil mi ze tam je spousta napinacich kladek, dve vodni pumpy a tri remeny v rozvodech, dal nic rikat nemusel, zvedl jsem se a odesel, budto to byl totalni amater nebo se chtel vyhnout opravam starsich modelu vozu(i kdyz na rampe zrovinka meli stary Opel Vectra), no to jen tak na okraj, ruce pryc od takovych servisu!!
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

mmmm....
no ..kedze sa bavime o !.6ke..
tak tam bude "iba toto":
Obrázek

a remen musi sedet neako takto...
Obrázek
ak by mal "pretrcat" z ozubeneho kola, tak maximalne tak 1mm...
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
borsuk
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 26, 2007 00:25
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od borsuk »

Takze diky za ucebnicove ukazky, ten muj rozvodak precniva smerek ke krytu tzn. na obrazku dole a chybi smerem k motoru, na obrazku nahore, takze nemate tuseni cim asi by toto vyboceni mohlo byt zpusobeno??Kolik si mam nachystat??Lze to nejak opravit pouze vymenou urciteho dilu??

BTW:jak se na to divam, zacinam mit tuseni ze tam je remen ktery tam vubec nepatri (je li toto vubec mozne...), ptz. jsem cca zhruba meril sirku ozubenych kol hridele vacek a remene a vypada to ze remen je sirsi nez kola, no tak jsem z toho jelen....
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JRD McLAREN »

..to by som rad vedel...
jak tam niekdo taky remen narval..

slovenske ceny ti asi budu naprd..
co...

a ked tak uz bude dobre pomenit vsetko ..
kladky, napinak, pumpu a remen..
..
lebo ked ti na 16V skoci rozvod.."taq se smichy nezdrzis"..
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no ostrava HULVATI to uz tady bylo.at jdou do..... tohle je strasny.a jestli nechtej delat daewoo tak at to tam napisou.u nas je to nekdy podobny se starym sangyongem nic na to nemame a vsecko je zarezly.ale rozvody na nubire neni zadny problem jak ukazal JRD tak to tam vypada uplne presne.
chjci se vyvarovat sprostych slov ale jak muze nekdo rict 2 vodni pumpy?na takoveho cloveka bych poslal obchodni inspekci nebo svaz opravcu automobilu at ho okamzite zavrou nebo mu zakazou cinnost.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
borsuk
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 26, 2007 00:25
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od borsuk »

palikx píše:no ostrava HULVATI to uz tady bylo.at jdou do..... tohle je strasny.a jestli nechtej delat daewoo tak at to tam napisou.u nas je to nekdy podobny se starym sangyongem nic na to nemame a vsecko je zarezly.ale rozvody na nubire neni zadny problem jak ukazal JRD tak to tam vypada uplne presne.
chjci se vyvarovat sprostych slov ale jak muze nekdo rict 2 vodni pumpy?na takoveho cloveka bych poslal obchodni inspekci nebo svaz opravcu automobilu at ho okamzite zavrou nebo mu zakazou cinnost.
Plne chapu tve rozhorceni, mne bylo jeste vic do vzteku jak mne ten clovek tam oblboval, radeji jsem sel nez bych pouzil nejake vulgarismy.Jinak k tem rozvodum:Sada rozvodu tzv.KIT se da sehnat napr. v Elitu za pomerne velmi priznivou cenu a pokud sezenete mechanika ktery je od fochu a ma zajem si privydelat, da se vse zvladnout bez velkeho pruvanu ve srajtofli a bez rozcilovani a opijeni rohlikem v autorizovanem servise. :lol:
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Předloni výměna rozvodů na Kombi 1,6....cena pokud si dobře pamatuju 7 850 Kč včetně pumpy. V té Ostravě jsou magoři, ta cena je nevídaná :lol: :lol: :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
borsuk
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 26, 2007 00:25
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od borsuk »

Tak mi to jeste nedalo, prece jeden hlupak nemuze kazit povest servisu, zavolal jsem do Chevroletu v Ostrave znova a bavil se se mnou jiz uplne jiny clovek, znaly problemu, tak potvrdil ze vymeny rozvodu u nich neco kolem 7500,- ale bez pumpy (originalni dily), s pumpou potom asi 10.000, ale i tak je to hodne, rozvody se daji zvladnout s nahradami za zhruba polovicni cenu, je ovsem potreba volit nahrady kvalitni, overene servisy a prodejcem.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

a jak jsi tedy na tom s rozvodama?od kud jsi?samo se daji udelat levneji a v soucasne dobe mame dobre zkusenosti se sadami od SKF jelikoz originalni kladky jsou spatne a delaji obrovske problemy.
kdyz tak napis soukromou zpravu
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
borsuk
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 26, 2007 00:25
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od borsuk »

S rozvodama...zatim popojizdim s temi puvodnimi a prubezne kontroluji, nechce se mi tech 20km tam a zpet do prace autobusem, jsem liny no...dily rozvodu jsem jiz nakoupil, sada s kladkami INA a remen KONTITECH za 2200,- + vodni pumpa NIPPARTS za 1300,- ceny se slevou od znameho z Elitu, cekam opet na znameho, servisaka az bude mit chvili casu, zna korejce a slibil vymenu za rozumnou cenu, jinak jsem z Ostravy. :twisted:
stryker123
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 21, 2009 17:00

Re: Rozvody

Příspěvek od stryker123 »

dobry den,

chcel by som sa opytat ze kedy je asi najlepsie vymenit rozvody ??? mam nubiru 2 1,6 r.v.2000 najazdenych nieco okolo 132 000km, a rozvody sa este nemenili, no v najblizsej dobe by som ich chcel vymenit, lebo som sa dozvedel ze ked sa pretrhne rozvodovy remen v rychlosti, tak mi to moze znicit cely motor... tak sa obavam, na vasej stranke som si vsimol ze by sa mali skontrolovat/vymeni pri 90tisic km??

momentalne je auto v servise, vymiena sa spojka za novu, a este ma trapia zvysene otacky - neviete co to moze sposobovat? popripade kolko eur/kc to stoji v chevrolet servise?? dakujem za info

PS: nevedel som nikde najst na fore tieto informacie, tak ak to tu je tak sa ospravedlnujem ze ozivujem staru temu...
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“