loziska zadneho kola

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

peter
Příspěvky: 52
Registrován: pon zář 27, 2004 13:59
Bydliště: LM, ZV

loziska zadneho kola

Příspěvek od peter »

zdravim vsetkych a prajem pekne sviatky

Mam taky problem , mam nexiu sedana s 13 kolesami a teraz ked idem po rovnej ceste autom mi myka z jednej strany na druhu. vyzera to na odidene lozisko v zadnom kole. chcem sa spytat aky typ lozisk tam ide, bo viem ze na kadeta vpohode pasuju lacne favoritacke, je toaj tu tak a ci su ine ako v kadete ?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

nikto nikde ? to ako je mozne ? :-). no, afaik, ak nemas ABS, tak sa daju vymenit len loziska za malo penazi, ale pri kolesach s ABS treba menit cely naboj (12 litrov jeden). takze ja len dufam, ze tie moje este dlllho vydrzia :-)
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Granko píše:nikto nikde ? to ako je mozne ? :-). no, afaik, ak nemas ABS, tak sa daju vymenit len loziska za malo penazi, ale pri kolesach s ABS treba menit cely naboj (12 litrov jeden). takze ja len dufam, ze tie moje este dlllho vydrzia :-)
to nemyslis vazne, ze ked je ABS tak treba naboj za 12000? v poroadku teda, ale nech kazda nexia s abs to ma napisane cez kapotu a celne sklo cervenym pismom pol metra vysokym:( Inac sa mi to nechce verit ta suma. Normalne rozmysla, ze zavolam do topbitu,ale je 1 hodina v noci:)
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

To slyším poprvé , že u ABS se mění celý náboj. Stačí ložiska, taky se na to chystám na Nubiře a mám ABS. V Krči mají na Nexii zadní sadu na jedno kolo ( vnější a vnitřní ložisko, gufero a závlačka) za 510,- , koukni na www.autodilykrc.cz
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
voyo
Příspěvky: 181
Registrován: stř říj 29, 2003 14:10
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

OTAZKA

Příspěvek od voyo »

no chlapci - mne sa riadenie sprava cudne - nemam posilovac - riadenie je strasne jemne - kazda vyvysenina a kazda nerovnost ho trha na jednu , alebo druhu stranu.
a ked tocim volantom, sa mi zda, ze kusok ide normalne a potom akoby tak skokom zrazu sa pretoci ( a viac to robi na lavu stranu) co to moze byt?
:twisted:
VAZ 2107 - > Daewoo Nexia 1.5 GL -> Opel Astra G 1,4 Comfort -> MALUCH
peter
Příspěvky: 52
Registrován: pon zář 27, 2004 13:59
Bydliště: LM, ZV

Příspěvek od peter »

mam afto bez ABS tak som to vymenil u znameho v servise , urobil to za 1300 obe kolesa zadne co sa mi zda cena v pohode, vsetko zohnal on tak som sa nestaral kde a za kolko, bolo dost chytene to mensie lozisko na lavej strane, ked dal dole koleso tak bola na gume bublina, co som si ja predtym nevsimol, hovoril ze aj ta mohla to lozisko doondit ako mykalo stale napravou
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

taaakze, volal som do Hermesu, je to tak ako som povedal, ibaze naboj stoji "len" okolo 10 litrov. Takze obe kolesa +- 21 litrov aj s robotou. Dobre, co ? :)
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Tak to je síla, ale znovu říkám , proč měnit celý náboj , jdou samotná ložiska!!!! cena okolo 1200,-
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

ze vraj nie, vraj sa to musi vymenit cele...
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Pořád tu nikdo nevysvětlil ten rozdíl s ABS a bez ABS . Čidlo zůstává na pevné části a náboj má pouze takové ozubení , které to čidlo snímá, zda se točí nebo ne. Mechanicky je snad ten náboj stejný , ne ? Už jsem to měl jednou dole na Nubiře a koukal jsem , vyměnit to nebude problém, má to snad Nexie jinak ?
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

A nebo nemajú v Hermesu nič na vlisovanie nových ložisek :lol: :lol: :lol:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Pepe
Příspěvky: 302
Registrován: sob říj 18, 2003 21:52
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pepe »

Náboj zadního kola se na ABS skutečně mění celej. V katalogu jsou jen ložiska do náboje bez ABS a celý náboj s ABS.

Známému se vysypalo jedno ložislo na ABS a levněji přišlo přivézt celou nápravu z bouračky z německa než dávat nové.
V aktivní službě:
Hyundai i30 - r.v.2012 1,4 LPG - český sen z Nošovic :)
Ford Mondeo 2.0 TDCi Titanium S - r.v.2010
Chevrolet Spark 0.8 STAR - r.v.2006 od 5.2012 v LPG - na prodej
Ford Mondeo 1.8 TCDi Turnier Trend - r.v.2000 - prodán
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Re: OTAZKA

Příspěvek od Bady »

voyo píše:no chlapci - mne sa riadenie sprava cudne - nemam posilovac - riadenie je strasne jemne - kazda vyvysenina a kazda nerovnost ho trha na jednu , alebo druhu stranu.
a ked tocim volantom, sa mi zda, ze kusok ide normalne a potom akoby tak skokom zrazu sa pretoci ( a viac to robi na lavu stranu) co to moze byt?
:twisted:
Ja mam posilovac a riadenie sa tiez podobne sprava, ze na nerovnostiach ho mykne raz na jednu, raz na druhu stranu. Myslim, ze to je normalne..
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajda »

Pokud ti auto jede jako po hraně (každou chvíli tahne jinam) tak vyraž na geometrii. Může se stát, že je třeba malinko ohnutej tlumič nebo něco podobnýho. Nexie jezdí normálně rovně. :lol: :lol:
Na Nexii vzpomínám v dobrém :-) , ale MPV je MPV
neválí se vám v garáži nepotřebná SPZ - v mé sbírce je pro ní místo,
Uživatelský avatar
Tomas T.
Příspěvky: 53
Registrován: čtv lis 06, 2003 11:23
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas T. »

Alebo si dajte cele zadne naboje z kadeta GSI a budete mat aj kotucove brzdy a to vsetko na vrakaci.
Tomy
Daewoo Nexia GLX 2000 - 2006
Mazda 6 2006 - 2009
Chevrolet Corvette 2009 - ?
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“