Světla na NExii

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Světla na NExii

Příspěvek od Dark69 »

Nepoculi ste uz o nejakom predlzovacom kabli na autoziarovky od Volkswagenu?? Je to ten isty kabel ako ide do autoziarovky, len je predlzeny a ma v sebe prepätovu ochranu, takze nehrozi vyhorenie ziarovky kolisanim napätia.. jeden stoji 200 sk, 7eur a treba ich 2. Normalne sa to napoji na povodny kabel od ziarovky, a ziarovku napojis rovno do toho predlzovacieho kabla. Tym padom odstranili casto a hlavne skore vyhorenia autoziaroviek Osram NightBreaker
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Reklama
 

Uživatelský avatar
curdyus
Příspěvky: 97
Registrován: úte led 13, 2009 21:17

Re: Světla na NExii

Příspěvek od curdyus »

Kluci ja nevim abych řekl popravdě tak mě ta Nexie taky svítí naprd a to mam Philips Premium+30% a žadný zázrak se nekonal,,nevím ale můj dojem je že mi tam možná jde málo proudu,tento problém jsme řešily na jednom FIatu..
_________________________________________________________________________________________________________________
Daewoo Nexia 1,5 8V 75HP haftback 5dv,,výfuk Remus 13cm průměr :o),,audio Autosonic,LG,,dálkovky Wessem 18cm,,výbava Gl
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Světla na NExii

Příspěvek od Dark69 »

Mne tiez moc nesvieti.... Teraz rozmyslam medzi Osram Silvestar a Osram Cool Blue... Nema niekto na Nexii Osram Silvestar?? Chcem vediet akej farby svietia... Svietia na zlto? alebo do biela?.... Ak budu svietit Osram Silvestar na zlto, tak tam dam radsej Osram Cool Blue.
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Světla na NExii

Příspěvek od Franta P. »

Dej tam Osram Night Breaker je to fakt rozdíl.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Světla na NExii

Příspěvek od Dark69 »

Mal som ich, boli sice dobre ale uz chcem ziarovky ktore vydrzia dlhsie omnoho..
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Světla na NExii

Příspěvek od ppp »

Dark69 píše:Mne tiez moc nesvieti.... Teraz rozmyslam medzi Osram Silvestar a Osram Cool Blue... Nema niekto na Nexii Osram Silvestar?? Chcem vediet akej farby svietia... Svietia na zlto? alebo do biela?.... Ak budu svietit Osram Silvestar na zlto, tak tam dam radsej Osram Cool Blue.
Mal som a mozno este aj mam osram silverstar H4 na skodovke. V porovnani s tzv. normalnou narvou a osram coll blue, tak samotne sa zdaju byt silverstarky biele ale v porovnanis coolblue su trosku do zlta, lenze coolbue pri pohlade do svetla maju modrsaty nadych. V porovnani s obycajnou tzv. "zltou" narvou (ine som nemal na porovnanie) su silvery biele. Ale hlavne skutocne svietia citelne silnejsie. Este som skusal philips tusim blue vision alebo tak nejak +50% a tiez svietili asi ako osram silvery (farba, intenzita) ale nevydrzali tak dlho, ale zase to boli H1. Svietili tiez bielo, belsie nez lidl tesla +50%, ale intenzita svetla bola len ledva badatelne silnejsia nez u tesiel.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Světla na NExii

Příspěvek od ppp »

curdyus píše:Kluci ja nevim abych řekl popravdě tak mě ta Nexie taky svítí naprd a to mam Philips Premium+30% a žadný zázrak se nekonal,,nevím ale můj dojem je že mi tam možná jde málo proudu,tento problém jsme řešily na jednom FIatu..
Philips premium +30% mam tiez, ale po oskusani uz nie na aute. Za tu cenu je to smejd, svieti to ako obycajna narva. Lidlacke tesly +50% svietia oproti nim nadherne.
S tym prudom mas pravdu, treba prerobil svetl ana relatka, ktore das napriklad do poistkovej skrinky pri motore. Original zapojenie ide totiz od baterky cez rele pod palubovkou do prepinacu dialkove/stretavacky na packe pod volantom a odtial ku svetlam. Jednak je to kilometer tenulinkeho lanka a este je tam ten spinac naviac, ktory to navyse nici. Pri prerobeni na rele ziskaz az 0.5V na ziarovkach a tym aj vyssi prud tecuci cez ziarovky. A samozrejme ti to usetri packu pod volantom, ktoru uz mnohi museli menit aj ked nie je draha. Ked trochu pohladas najdes tu prispevky o prerabke v teme espero aj nubira. Asi to maju takto blbo vsetky daewa.
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Světla na NExii

Příspěvek od Franta P. »

Já měl Philips Blue Vision. Dal sem za ně jako novinku 700,- a vydrželi půl roku pak jedna prdla. Pak sem koupil na nessí ty nightbrakery, tam sem je měl pul roku určite a ted je má od té doby co mám čirou optiku mladá na Meganovi a stále drží. a že Renoldi jsou svině na elektriku, tam praskaj žárovky jako blázen.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“