Světla na NExii

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
cukrar
Příspěvky: 283
Registrován: ned led 27, 2008 13:15
Bydliště: BRNO

Světla na NExii

Příspěvek od cukrar »

Zdravím máte někdo zkušenost dát si na Nexii
Xenony HID H4 - bixenon 6000K???

jestli to bude fungovat když nexie nemá čirou optiku, a jen tak bych to vrznul do původních parabol, protože v noci není nic vidět!!!

Máte někdo zkušenost?

Díky Jura

http://www.audioland.cz/Moonlight-elect ... g2764.html
Reklama
 

ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

S cirou optikou si nelam hlavu, to neni problem (avsak, musis udrzovat ciste sklo, na svetlach), horsie to je z legalnostou, pretoze Nexia s xenonami je dost napadna. Prave preto by bolo lepsie tam dat nie 6000 K, ale 4300 K. Okrem ineho aj lepsie svietia, cim viac do modra tym je to horsie. Ak to tam das, tak obetuj nejaku kacku navyse a daj si tie svetla nastavit v vnejakom servise. Este si over, ci tam idu dat tie vybojky bez nejakych uprav na svetle (parabole), pretoze, niektore vybojky boli dlhsie ako ziarovky a tak nejaky blbci vyrezavali tu kovovu clonu v tej parabole, co malo za nasledok velke oslnovanie. :idea: Snad sa potom podelis o instalaciu a vysledok :lol:
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

hmm, moja mala skusenosti je, ze svetla, ktore nemaju sosovku s xenonmi brutalne oslepuju - vid. fabky a podobne tuning kary. do nexie by som to nedaval, ale rozmyslam, ze to picnem do motorky, kde mam H1 a sosovku s tym clonovym prechom vnutri - rozhranie svetla a tmy je ostra ciara, nie ako na nexii :). ale vela stastia. ak by si tam dal tie 4300K alebo 4500K, tak sa rad na to pozriem, lebo 6000K som uz videl a zaujimaju ma tie nizsie teploty...
ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Granko píše:hmm, moja mala skusenosti je, ze svetla, ktore nemaju sosovku s xenonmi brutalne oslepuju - vid. fabky a podobne tuning kary. do nexie by som to nedaval, ale rozmyslam, ze to picnem do motorky, kde mam H1 a sosovku s tym clonovym prechom vnutri - rozhranie svetla a tmy je ostra ciara, nie ako na nexii :). ale vela stastia. ak by si tam dal tie 4300K alebo 4500K, tak sa rad na to pozriem, lebo 6000K som uz videl a zaujimaju ma tie nizsie teploty...
Neni potrebne ani sosovka a ani cira optika. Xenony sa seriovo montuju uz dlhe roky a vtedy naozaj nebolo nic take. Dokonca do roku 1995 nemuseli byt vybavene ani dynamickou reg. sklonu svetla (stacil iba ostrikovac), od tohto roku je to povinne. To oslnovanie sposobuju tupci, co davaju tie clonitka prec, alebo ich nejak upravuju aby tam mohli nacpat rozne HID sady ako napr. tu: http://www.alfa156.cz/diskuse/technika/3418 . Mas dojem, ze by som s tymito svetlami niekoho oslnoval (neni to cira optika) Obrázek Obrázek ?
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Světla na NExii

Příspěvek od Hynek »

cukrar píše:Zdravím máte někdo zkušenost dát si na Nexii
Xenony HID H4 - bixenon 6000K???

jestli to bude fungovat když nexie nemá čirou optiku, a jen tak bych to vrznul do původních parabol, protože v noci není nic vidět!!!

Máte někdo zkušenost?

Díky Jura

http://www.audioland.cz/Moonlight-elect ... g2764.html
No já bych ti místo výměny žárovek doporučil pořádně umýt reflektory a nebo si pořídit lepší a čisté brýle.Málokterý auto svítí tak dobře jako Nexie!Zařadíš se akorát mezi ty blbce, kteří svítí jiným řidičům do xichtu a oslňují je!
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

nexia

Příspěvek od Serpico »

...to Hynek souhlas - vono to není jednoduchý s těma xenonama - osa úhlu - umístění - lom světla - asi to chce prostě origo - a navíc jezdil jsem s různejma kárama a na světla u nexie si neztěžuji...svítí slušně

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

Někdy mne opravdu vadí,že se "ridiči" o svoje světla nezajímají. K posouzení stavu jim stačí rozlišení svítí - nesvítí. Nacpou tam žárovku i opačně, svítí jim jedna dálková jedna potkávací, nevadí jim to a jsou spokojeni. Jim světlo svítí. Když jsem se jednoho takového "umělce" zeptal, zda to ví, odpověděl, že když s tím mám problém , mám navštívit odborníka na psycologii. ;) Bylo mě ho líto, ale to je všechno.Asi za týden jsem ho potkal znova - světlo bylo beze změn. :x
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Jsou to experti...na světla, brzdy a další nejdůležitější věci v autě bych nešahal....je mi jasný, že když koupím třeba Brembo nebo jiný brzdy, tak to bude paráda, ale jedině v odborným servisu a od znalce....a svěla? Jedině homologovaný xenony pro můj typ auta....když nejsou, tak koupím nějaký +50% nebo tak...v sedanu máme teď Tungsram + 60% a pohodička...jen je legrace, že teď svítěj stejně, jako obyč žárovky v Kombiku, který tam jsou už 8 let :lol: :lol: :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

tie tungsramy mam aj ja s spokojnost...
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Teda čekal jsem od nich asi víc (možná megasvítivost), ale když jede člověk v úplné tmě, tak je poznat rozdíl proti předchozím světlům ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SkylineGTR »

Jak často jezdíš v úplné tmě? A co to je úplná tma? Taková jako v pytli? Takovou u nás nemáme. Někdo ji krade a v těch pytlích vyváží. :lol: :lol:
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Příspěvek od Franta P. »

Já mám Philips Blue Vision a super
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

SkylineGTR píše:Jak často jezdíš v úplné tmě? A co to je úplná tma? Taková jako v pytli? Takovou u nás nemáme. Někdo ji krade a v těch pytlích vyváží. :lol: :lol:
Myslím totální pitch black ;) :lol: :lol: Já jsem toho grázla chytil, tak už je tady klid a černo :lol:
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Nexia ma svetla fakt na prd, jako dalkovy docela good ale jinak potkavacky na velky H...

Potom co jsem presedl do astry a rozsvitil myslel jsem ze mam xenony, fakt super svetlo a rok vyroby auta skoro stejny, ale trosku jina trida :D
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Ale fakt je aj v tom že keď som jazdil s Oplíkom a ten chudinka mal 30 rokov ale svetla svietili fantasticky no ale bola to vlastne velká lampa :lol: :lol: :lol: Ale na svôj vek predčil moderné vozy hravo teda vlastne asi že to bol OPEL :lol: :lol: :lol:Jinak som doporučil aj na Nexi tie Osram Silvestar a sú spokojný :idea:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“