športovy vyfuk

Moderátor: Blue Lanos

drimo69
Příspěvky: 38
Registrován: ned srp 23, 2009 13:15

športovy vyfuk

Příspěvek od drimo69 »

Zdravim chcel by som dat na športovy vyfuk.ale neni s certifikatom..tak ako teraz to mam spravit?da sa zohnat certifikat alebo ako?alebo zapišu mi to do TP na policii v pohode?neviem nemal som s tym este skusenost..
Reklama
 

Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od Ondras »

Pokud ten výfuk nebude úplný nesmysl (jako jsem měl třeba já ;)), tak bych nějaký certifikát, homologaci a zápis do TP neřešil. Pokud chceš mít pěkný výfuk s příjemným decentním zvukem, který je pro Matize homologován, kup UlterSport.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od mino »

Tak tak Ultej je fajn koncovka kruh priemer 80 mm a zvuk tak akurát. Na mojom bývalom už je cca 8 rokov a ešte stále drži. Vtedy stál okolo 3 tis Sk.
Škoda Roomster TSI
drimo69
Příspěvky: 38
Registrován: ned srp 23, 2009 13:15

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od drimo69 »

aha takze dopasujem tak ulper sport hej?lebo oni to predavaju aj s certifikatom takze to neni problem..len sa toho bojim ako to tam napasujem ten vyfuk..a kedy som dal vyfuk s priemerom 100mm?:Ddal by sa tam nejako dat?nemali ste s tym problem kto daval?dakujem
drimo69
Příspěvky: 38
Registrován: ned srp 23, 2009 13:15

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od drimo69 »

ondras:ty maš krasny zvuk taky by som chcel aj ja mat..a elektorny si si odkial zohnal?dik
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od Ondras »

Ulter se nijak nedopasovává. Je to koncový tlumič přesně určený pro Matize před faceliftem (M100). Dopasovávání - úprava vstupní roury by se řešila jen pro faceliftového Matize. Žádný certifikát nedostaneš, stejně jako ho nedostaneš k žádnému jinému tlumiči z druhovýroby. Je to náhradní díl jako každý jiný.

Pokud by jsi chtěl něco jiného, tak u Matize je problém vzhledem k tuhé zadní nápravě a kratičkému zadku najít vhodný uni tlumič. To, co jsem měl já (to co je na videu) byl extrémně kratičký tlumič (asi 30cm), který byl montován podélně za nápravou. Přívodní trubka byla vedena obloukem nad nápravou.

Zvuk byl sice možná krásný, ale po 20 minutách jízdy taky poměrně otravný. Kola jsou 15" původně z Mitsubishi Galant. Bylo potřeba jen zvětšit středovou díru.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
drimo69
Příspěvky: 38
Registrován: ned srp 23, 2009 13:15

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od drimo69 »

takze ked kupim nejaky vyfuuk z http://www.tuning.sk/dokument-ulter-spo ... yssi-vykon takze neni problem ho dostat na matiza hej?
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od mino »

Nemožeš kupovať nieaký ale presne na Matiza, lebo potrubie ide ponad nápravu a tlmič je pred nou. Iba keby si kupil nieaký extra krátky tlmič a prisposbil. Vravím Ti kup origo na Matiz a máš pokoj.
Škoda Roomster TSI
drimo69
Příspěvky: 38
Registrován: ned srp 23, 2009 13:15

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od drimo69 »

Dobre ale kde kupim ten origo na matiza?porad nejaku stranku alebo firmu kde to mozem objednat
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od Serpico »

...to tzv. sportovní výfuky většinou nemají homologaci ani nemůžou navýšují počet decibelů, schválení k provozu na veřejných komunikací, o zvýšeném výkonu lze pochybovat o mírném navýšení spotřeby o 0,5 litru a více už nikoliv - takže zůstává hezký brumlavý zvuk - stojí za to...?
...nekamenujte mě mám ho taky, to byla jenom věcná úvaha

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od mino »

Tu máš kod na výfuk origo na Matiz-105-105/07-2. Daj si to do vyhladávača a najdi nieakú stránku s ktorej si to objednáš, ja som to tam dal a je tam naozaj hafo stránok s ktorých si to možeš objednať. Akurát tu mám na dvore mojho bývalého Matiza s tým cca 7-8 ročným ulterom. Zajtra ti to nafotím a pošlem foto ako vyzerá po tolkých rokoch- je ako nový. -i
Škoda Roomster TSI
drimo69
Příspěvky: 38
Registrován: ned srp 23, 2009 13:15

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od drimo69 »

ok tak nafot som velmi zvedavi:)
drimo69
Příspěvky: 38
Registrován: ned srp 23, 2009 13:15

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od drimo69 »

a ty si odkial objednal?lebo ja som našiel vyfuk ale iba so športovou koncovkou na na konci takze neviem
drimo69
Příspěvky: 38
Registrován: ned srp 23, 2009 13:15

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od drimo69 »

uz som to našiel origo na matiza..takze ty ma to iste ano?ze na konci je koncovka ulter
drimo69
Příspěvky: 38
Registrován: ned srp 23, 2009 13:15

Re: športovy vyfuk

Příspěvek od drimo69 »

http://www.autobeetle.sk/start.php?detail=719 tu je jedno..takyto vyfuk si myslel?
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“