divné zvuky - problém s řízením..

Moderátor: Blue Lanos

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Zaujimave riesenie, ale hlavne ze pomohlo ;) A hlavne lacne riesenie :)
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od alvin »

Oni sa tie pryzové dorazy stratávajú s nahrdzaveným kovom nápravy,tak ani jej v tých bodoch nezaškodí dať trochu WD40,to je možný zdoj pazvukov,ja som namazal aj kovové pružiny,určite im to nezaškodí :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od sepo »

Zdravim vsetkych nechcem otvarat nove tema ohladom homokinetickych klbou takze by som sa chcel opytat:
z lavej prednej strany sa zacal sirit dost neprijemny hluk odobral som koleso kukol som capy su ok pri dotahovani kolesa som zistil ze ma dost velku volu na opacnej strane sa to ani nepohlo uz je to nejaky ten cas co sa ozyval homokineticky klb pukotom pri plnom otoceni volantu moze to bit ze je ten klb uz v tako hroznom stadiu ze to zacalo hucat?????
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od HusarJan »

Ak máš vôlu v kolese môže to byt ložiskom to zvykne za jazdy hučat ;)
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od sepo »

vola je akurat v smere otacania kolesa ked tam mam zaradenu rychlost a je dost velka na druhej strane nieje ziadna inac ziadnu inu volu nema a to hucanie pri rychlosti okolo 100km/h prestane.. akurat ked zatacam dolava je ten hluk omnoho vecsi...
no asi pojdem navstivit daky servis nech kuknu co je na tom zle nerad by som sa na tom niekde vyvalil
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od Rado77 »

No homokinetak hucanie neurobi, iba ten buchot pri vytocenom rejde a rozbehu. Ta vola v kolese je normal, to kvoli diferaku, to je OK. Ak ide o suvisly hukot, tak najskor fakt to lozisko. Mozes to dat len na rucnu, dvihnut ono kolo a potocit s nim, ci budes pocut nejake pazvuky aj takto. Ja som zazil aj taku vec, ze to hucalo, podozenie automat na lozisko, a z vnutornej strany gumy som mal vykusnuty kus az na to rebrovanie z niti co je v pneu. A to robilo hucanie.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od sepo »

zacne to hucat az okolo 40km/h a tak sa mi ho nepodarilo roztocit :lol: neni to celkom suvisli hluk v urcitej chvili to huci viac ako keby malo koleso osmicku no guma to nebude su tam bezdusovky to by uz sfucalo keby mi tam chybal taky kus a ani som nic nevidel ...
uz som sa dohodol na utorok ze mi na to pozru odbornici lebo nik co sa na to pozerali a viezli sa so mnou nevedeli prist na to co to robi..inac ked stojis vonka nepocut nic..pocut to len vo vnutri..
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od alvin »

Tipujem to na ložisko,brat mal nedávno to isté na Astre,že pri rýchlosti 50-70 km/h to vydávalo nepríjemny hluk,bolo to ložisko náboja predného kolesa
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od sepo »

takze je to lozisko+spodne rameno...bol som sa opytat aj v autorizovanom servise ze co tomu je: prisiel technik sadol pojazdil vystupil a z usmevom na tvari mi oznamil ze mi treba kompeltnu generalku prednej napravy...pod pojmom kompeltnu myslel: kotuce+platnicky,ramena+stabilizator,struny,tlmice,loziska a capy riadenia...

no a to som menil cap riadenia pred siedmimi dnami....
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od Rado77 »

No ja by som riesil len to lozisko :D
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od sepo »

dam aj rameno vymenit odchadza cap a silenblok to ma za sebou musi dole komplet rameno a ponukol mi dobru cenu to je rameno 17€ lozisko 9€ a praca 20€ no nedaj si to spravit :lol:
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od sepo »

no mam to vymenene len neviem ci som, nemal investovat do kvalitnejsieho loziska toto sa hreje o dost viac ako original uvidime aku bude mat zivotnost ale neverim ze to bude 130tis km..
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od alvin »

Ja som so znepokojením zistil,že mi začína hučať v ľavom prednom kolese,najmä v rychlostiach nad 70 km/h,najviac pri zrychľovaní a brzdení,je to valivý hluk,pripomínajúci zvuk diferáku na prvých Karosách C734 :lol: :lol: :lol: :lol:
Tipujem to na ložisko náboja kolesa,tento týždeň to ešte musí vydržať,na druhý týždeň s tým zbehnem do servisu :( :( :( :(
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od sepo »

len chod s tym cim skorej a nekupuj si loziska za 7€ kup si za 10€ ja som bol vyreklamovat to co sa hrialo nemalo nabehanych ani 500km a bolo rozpadnute tak som vratil z oboch stran a tieto su OK....
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od alvin »

Už ho mám v servise,ložiská mi tam dajú oni,neviem aké,ale keď menili na ibize boli dobré a ani nie drahé :D myslím,že našej výroby
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“