divné zvuky - problém s řízením..

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
shaman
Příspěvky: 298
Registrován: ned zář 05, 2004 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

divné zvuky - problém s řízením..

Příspěvek od shaman »

Tak i na mého Matízka došlo jaro a rozhodl se zlobit. Už v zimě jsem pozoroval při zatáčení volantem, že nešlo úplně plynule, ale po pomyslných kouscích, jakoby po zubech. No a teď jak se oteplilo, tak když zatočím do rejdu a rozjedu se, tak se ozve takovej divnej zvuk. Zatím to není nic hroznýho, ale pravděpodobně se to bude dále zhoršovat. Máte někdo tip, co by to mohlo být?
Pro ty co mají rádi skútry - www.scootland.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Skus jestli nemáš orezlou hranu kotouče ;) a pak už to chce jen kontrolu a hledat :lol:
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

No napadá mě jestli nemáš málo oleje v servu Ale nevim jestli servo maš?pak ještě řemen.No a nebo na leganze zareznul kloub u řízení tam co vychází z auta od volantu a leze do řízení.Ty kotouče delaji možná ten zvuk ale řídit by to mělo normálně.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Esli to nebude něco podobného, co jsem měl já - povolil se spoj mezi posledním křížovým kloubem tyče řízení a hřídelí převodky. Odhrň koberec, sundej palstový dekl a kuokni na to.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Uživatelský avatar
shaman
Příspěvky: 298
Registrován: ned zář 05, 2004 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shaman »

Díky za rady, ještě mám podezření na homokinetický kloub, mělo by to být někde pod manžetou. Ale zkusím mrknout na to co měl Ondra, máme to oba z podzimu 98 tak jestli to nebyla nějaká špatná várka..
Pro ty co mají rádi skútry - www.scootland.cz
Uživatelský avatar
shaman
Příspěvky: 298
Registrován: ned zář 05, 2004 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shaman »

Jo a orezlá hrana kotouče to nebude, to by nešel volant tak přerušovaně. Servo nemám (bohužel..)
Pro ty co mají rádi skútry - www.scootland.cz
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Teď nevím , jak to má Matiz , ještě jsem tohle nerozebíral , ale jednou mi dělalo UNO to samé co píšeš, taky šel volant trhavě , byla to nečistota v kluzném ložisku pod horní miskou u pera ( MC-PERSON) , u Matize je tam asi dost blbej přístup, je to dost zastrčený , ale skus povolit prostřední velkou matici ( zevnitř v motoru ) uchycení tlumiče a sundej tu malou misku , co se opírá do silentbloku a pod tím silentblokem by mělo být nějaké ložisko .... Skusil bych prozatím WD-čko, uvidíš co to udělá......
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

Pozor nejsem si jist jestli tou matkou nepovolíš tlumič mohl by vypadnout,i kdyz je auto na zemi.Toto se dá taky zjistit že podržíš ruku na tlumiči a někdo ti zatočí volantem.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
vydra

hluk prední napravy

Příspěvek od vydra »

Zdědil jsem Daewo Matíz najeto 22000km.Zdá se mi .,že když jedu po betonové dálnici tak se mi ozývají na spojích dosti velké rány na přední nápravě je to u všech Matízů a nebo se mi to jenom zdá.Dříve jsem jezdil jen Š120 a též se mi zdá dosti velká hlučnost pneumatik.Jsou tam stále original.Děkuji za každou radu a názor.
Uživatelský avatar
shaman
Příspěvky: 298
Registrován: ned zář 05, 2004 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shaman »

Jestli máš origo gumy Hankook, tak ty opravdu stojej za prd. Jinak nějak extra rázy by se ozývat neměly, ale zase to není Passat, no..
Pro ty co mají rádi skútry - www.scootland.cz
vydra

pneumatiky

Příspěvek od vydra »

mužete nekdo poradit jaké gumy jsou vhodné(značka a velikost)dekuji
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Pokud to mas na normalni jizdu a nehodlas kupovat Al kola obrich rozmeru, tak Ti staci ten rozmer, co je v TP, cili 145/70 R13 nebo 155/65 R13 ;) Jinak pneu muzu doporucit klido obycejny Barumky Brillantis ;)

Co se tyce tech ran, co popisujes, tak by to mohly byt tlumice, ale jelikoz mas najeto jen 22k km, to by snad nemelo :) Nejspis to bude normalni jev. Matiz neni zrovna nejak extra pohodlny auto (zvlaste pak na panelech) ;)
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od V.Brousek »

shaman píše:Jestli máš origo gumy Hankook, tak ty opravdu stojej za prd. Jinak nějak extra rázy by se ozývat neměly, ale zase to není Passat, no..
Já mám s pneu Hankook dobré zkušenosti.Najel jsem na nich 52000 km a nepřipadají špatné.Co se ti na nich nelíbí ?
Dotaz:
má tu někdo zkušenosti s pneu Barum 155/65/13 a dokázal by porovnat s originální pneu Hankook ?
Čeká mě koupě dvou nových a nechci se ukvapit.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
shaman
Příspěvky: 298
Registrován: ned zář 05, 2004 22:04
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shaman »

Brousek: Mám Barumky 155/65 vepředu, vzadu ještě původní Dunlop. Jsou OK. Stačí si přečíst testy na Matize - všude kritika na origo Hankook gumy - hlučnost a zhoršení jízdních vlastností.
Pro ty co mají rádi skútry - www.scootland.cz
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Takže jseme přešli na téma pneu ?

Já mám ty Brilantisky 155/65/13 vepředu od loňska , vzadu orig. ne Hankook , ale KUMHO- Pover star. Ty Barumky se mi zdály hlučnější , ale za cca 1000km jsou v pohodě, zrovna včera jsem přehazoval na léto a dnes do práce jsem si to vychutnal , je to změna za zimních.
Jinak slušný gumy jsou Kleber Viaxer AS, v rozměru na Matize asi za 1300. Kupoval jsem je na Nubi ve 185/65/14 za 1650Kč, ovšem nedokážu posoudit jak se budou chovat na Matizu , ale na Nubiře jsou super.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“