Polícia na cestách...

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

No,u nás sa zmenili trochu aj pravomoci MP...Jedna z nich bola aj meranie rýchlosti. No,to bolo halooo.Niektoré mestá sa tomu postavili "chrbtom" a veselo si merali ďalej-ale dlho im to samozrejme nevydržalo.Teraz su ale pekne nasr..(alebo aspon vtedy boli)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Serpico »

...to Muco uvědom si u MP to byl " podnikatelský záměr " měřit rychlost a radary je prostě něco stály ( ty města a obce ) a bezpečnost silničního provozu byla tiše v koutku, dle mě je MP vlastně duplicitní k PČR nesmí do registru, předává jim vše k vyřešení atd. tedy jsou nanic, kdyby nebyly zdrojem financí pro městskou kasu...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

Samozrejme...- mesto žije aj z nich,a výplaty maju MP z mestskej kasy,čiže kolko vložia do kasy ,adekvatne k tomu majú aj výplaty ...- ako píšeš..
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Serpico »

...a ještě dodávám soukromé fy. které měřili pro MP dostávali 50% z vybraných pokut...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

Čaute !
Skusim to hodiť sem - týka sa to "aj" polície. :D
Kto má info o tom,že vraj cca o 5 km ak prekročí človek rýchlosť,tak vás dopraváci ešte nezastavia.Vraj majú tak nakalibrované na takúto toleranciu radary...
Uvediem príklad : ak idete cca 56-57 km/hod.rýchlosťou, tak v skutočnosti vám namerajú 50..To poznáme..-že? :P
Lenže ja som počul,že vraj (teoreticky) môžeš ísť podla tachometra 60km/hod. a policia to ešte berie akože je to v tolerancii,čiže realne idete cca53k/hod. a na to ešte "nereagujú"...
Čo je na tom pravdy??-nepočuli ste o tom?
Ja tomu sice neverím, ale ak máte niekto tiež o tomto nejaké info,hoďte tom sem.
A ešte :
vraj už majú všetci policajti-čo merajú rychlosť terminál...-aspoň tak dušovali kolegovia z roboty...
Popríp.Simone- je to pravda,alebo su to keci... ??????????:( :(
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od vado »

Tachomter v aute je uz od vyroby (myslim, ze je na to aj nejaky predpis - ale naozaj to neviem) nastaveny tak, ze ukazuje zhruba o 10 percent vyssiu rychlost, ako je realna. Teda ak mas na tachometri 60, v skutocnosti mas tak 54.
Pokial chces zistit skutocnu rychlost, pouzivaj gps.
p.s.: Ako policajti hodnotia prekrocenie rychlosti, to by ti asi fundovane prezradil Simone :lol:
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Vojta

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Vojta »

Já jsem si nechal tachometr proměřit policejním radarem (dělali akci) a při tachometrových 90km/hod jim to ukázalo 83km/hod. S tou policejní tolerancí je to všelijak. Někde skutečně těch 5km tolerují, jinde Ti naměří 53 a jdou kasírovat. Kamarádovi u Chrudimi naměřili v obci 54km/hod a platil. Já jezdím v obci tachometrových 55-57 a zatím mi to prochází (ťukám) :lol:
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

Toto mi je všetko jasne a mám to aj podla GPS odskúšané.
Ale mne ide len o to,či toleruju policajti aj REALNE 40km(to zn. na tachometry 47km/hod.)
Ak by toiž bola nikde 40-tka a prehliadol by som ju(no čo..tiež som len človek-nie?) a mal by som na tach.50-tku,tak by mi to ešte prešlo ?Lebo tých 40 -tok nie je vela vďaka tomuto zákonu. Nie ako to tu píše Vojta,že ako ktorý policajt sa k tomu postaví..či aj hej???
Ja som naozaj len tak počul od kolegu,že su radary po novom tak nakalibrované(čiže na naše 60km by ti to malo prejsť).No bohoval o dušu,--čo sa mne osobne nechce veriť.
Takže možno asi Simone-ako to je teda?
Nieže ma "rafnú",lebo tie 2 km hore dole ani nevieš,ako naskočia a si v p......(i keď aj tak už teraz podla tach.prekračuješ 50-tku a na to je to práve tak nastavené od výroby) :mrgreen:
A ešte niečo-pre Simona-tu si niekde dal tabulky pokut,kde píšeš prekročenie o viac ako 10km = 50€.To je jasné...ale čo by si dostal o prekročenie do10km/hod.Možeš mať vtedy aj "dohovor"? :(
Naposledy upravil(a) Muco dne ned zář 06, 2009 09:53, celkem upraveno 1 x.
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Serpico »

...to Vojto nemusíš ťukat, není proč - tolerance měřidla radaru je 3 km / hod ( tolik může proměřovat ) - výrobci automobilů nastavují tachometry s co největší přesností, nikoli s 10% navíc ale jde a to je podstatný o ojetí pneu nové má letní má 7 - 9 mm vzorek to je na průměru 1,4 až 1,8 cm a to se promítá pochopitelně do obvodu, takže se nutně musí zprůměrovat hodnoty pí...
PČR nastavuje radar na 60 km / hod tam kde je 50 km / hod ( třeba se k tomu vyjádří i náš nový polish Franta P), jenom přihlouplý radní z Ústí kdysi prohlásil: budeme pokutovat i 51 km / hod ze stacionárních radarů ( tn snad na Čt 1..), ten radní buď neměl mámu anebo spadnul z marsu...

Inu mějte se fajn a místo sledování 51 km / hod na tachometru sledujte " důležité vjemy " například míč, za kterým může vyběhnout dítě...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

Serpico píše:....

Inu mějte se fajn a místo sledování 51 km / hod na tachometru sledujte " důležité vjemy " například míč, za kterým může vyběhnout dítě...

No,vidíš-to je dôležitejšie 8) 8) -možno by ti prešla takáto "výhovorka" -hlavne ak by si išiel 80-tkou kde je 60 a vyhováral by si sa na to,že si predvídal míč s diaťaťom :lol: :lol: :lol: :lol:
(ale nie-sranda musí byť :mrgreen: :mrgreen: )
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Serpico »

...Muco jasně, ale fakt to není výmluva to je realita, důchodce jede 40km / hod ( pro jistotu...) tam, kde už je 70km / hod ( a to mu ušlo, protože nespustí oči z tachometru....) a je brzda provozu, jinak vážení nemám nic proti důchodcům, taky mi to čeká a chápu je, pokuta za 2tisíce převrátí jejich rodinný rozpočet, tak že tak...

Mějte se fajn a důchodci, prosím nespílejte mi, nejste všichni stejní
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

No, čo ti na to poviem.. :( :(
Dnes tí mladí s tými buldizérami za 5 melonov na cestách a s mesačným vodičákom to dosť skomplikovali a tak trpíme "aj" vďaka nim aj my ostatní-viac poctiví :( :(
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Serpico »

to Muco máš pravdu, vše se dokolečka mění aby zákonodárci mohli vykazovat činnost a chudák senioři...
Ale co senioři i vykonavatelé zákonů, vyhlášek a nařízení PČR a MP nezná anebo neví, a tak se tím bavím, příklad značka B 4 zákaz vjezdu nákladních automobilů s dodatkovou tabulkou zásobování vjezd povolen - na můj dotaz zda tam s mí kdoliv například s Mercedesem sprinterem ( N1 - celková hmotnost do 3,5t ) parkovat odpovědi MP - my to berem podle dálničních známek, PČR do 3,5 t smí my to berem podle ŘP sk. B opravňující k řízení - MD ( ministerstvo dopravy ) na potřetí ( odpovídají referenti...) na můj mail nesmí tam parkovat
A tak nemám co dodat...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

Ty koki-jedna vyhláška = 3 názory,..tak to je iná káva... :roll: :roll:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od ppp »

Muco píše:Čaute !
Skusim to hodiť sem - týka sa to "aj" polície. :D
Kto má info o tom,že vraj cca o 5 km ak prekročí človek rýchlosť,tak vás dopraváci ešte nezastavia.Vraj majú tak nakalibrované na takúto toleranciu radary...
Uvediem príklad : ak idete cca 56-57 km/hod.rýchlosťou, tak v skutočnosti vám namerajú 50..To poznáme..-že? :P
Lenže ja som počul,že vraj (teoreticky) môžeš ísť podla tachometra 60km/hod. a policia to ešte berie akože je to v tolerancii,čiže realne idete cca53k/hod. a na to ešte "nereagujú"...
Čo je na tom pravdy??-nepočuli ste o tom?
Ja tomu sice neverím, ale ak máte niekto tiež o tomto nejaké info,hoďte tom sem.
A ešte :
vraj už majú všetci policajti-čo merajú rychlosť terminál...-aspoň tak dušovali kolegovia z roboty...
Popríp.Simone- je to pravda,alebo su to keci... ??????????:( :(
Neviem ako to robia v skutocnosti, ale podla nariadenia ministra vnutra (tzv. sadzobnika pokut) je stanovena vyska pokut pre prekrocenie rychlosti o minimalne 5km/h a zaroven je v tom istom nariadeni aj to aby policia vyberala pokuty len podla tohoto nariadenia (cize ak si pod 5km/h nad limit tak podla sadzobnika nemaju co vyrubit a teda by nemali vyrubovat, minimalne to tak pan policajny prezident tlmocil na obrazovke tusim jojky).
Co sa tyka tolerancie radaru, tak toto dobre vystihol p. Drahovsky (dopravny expret, podla mna jeden z mala ludi co maju nieco s dorpavou s rozumnym uvazovanim). To ze maju toleranciu na radaroch 3km+- do 100km/h to by som nebral do uvahy. Ono totiz ak pojdes 51km/h a ich radar bude nastaveny prave v hornom limite tolerancie, nameria im to 54km/h a si v prdeli (nebyt uz spominaneho "sadzobnika pokut"), takze ked vies ze max bezpokutova rychlsot je dajme tomu 90km/h tak nepojdem 93km/h "ved 3km/h je tolerancia radarov" pretoze ta tolerancia nemusi byt nastavena smerom nadol.
Mimochodom mam zmerane cez gps ze moje espero od cca 30km/h do 130km/h premeriava o cca 6km/h v celom rozsahu, az som sa divil ako stabilne premeriava. To CCA 6km/h znamena, ze je to dielik plus rucicka kusok za ciarkou. Lenze zmena zavisi aj od stupna nahustenia pneu a ich zohriatia a urovne dezenu. Kedze ta 5km/h "tolerancia" ma nelaka, navyse ju mozu kedykolvek zrusit a ja to nemusim vcas zaregistrovat, jazdim tesne pod limit, teda ked je 50km/h v obci, tak jazdim s rucickou zospodu opretou o 55km/h na tachometri. Ze sa na mna tlaci kopec nedockavcov asi nemusim pisat, ale ja im kaslem, oni za mna pokutu nezaplatia, takze kvoli nim urcite prekracovat limity nebudem. Ale inak ked sa nikam neponahlam, tak necham rucicku tulat sa okolo 50km/h na tachometri a vobec ma netrapi ze idem cca 45km/h alebo menej a ze pridem po najblizsiu cervenu o 3sekundy neskor :lol: .
Odpovědět

Zpět na „POKEC“