Polícia na cestách...

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

Tak skúsim založiť niečo takého,kde sa môžeme(te) vykecať - vyplakať -pochváliť.......
hladal som,či už niečo takého nie je založené-ale nenašiel som.-Keď tak,MODERATORI-vymažte to)

Je to sice trochu chulostivý "pokec",ale myslím si,dosť nám pomôže ,ak sa navzájom upozorníme na rôzne tolerujúce-príp.netolerujúce naše "prešľapy" pri zastavení dop.policiou počas našich výletov.
Budeme možno viac "obozretní" na našich cestách...

Skusim pridať jednu nemilú skusenosť (chvala bohu nie moju) s dopravákmi v suvislosti s novými pokutami.

Kamošovi sa stalo,že prekročil rýchlosť o 3km/hod. v meste. Policajt mu nekompromisne dal pokutu niečo vyše 40€ (nepamätám presne kolko). No, policajt bol vraj neoblomný. Jednoducho povedal,že išiel 53km/h. a či je ochotný zaplatiť blokovú pokutu. Chlapi, ten človek je vááážny poctivec ,jazdí vždy predpisovo (aspoň 20 rokov -čo ho poznám a x-krát s ním išiel),Poviem vám,mohli by sme si z neho brať príklad.
No to je jedno...policajta to nemusí zaujímať.Stalo sa...
Aj on je len človek-až mu bolo skoro do plaču...Nie kvôli euram,ale kvôli prekročeniu rýchlosti o 3km/h.-všetci dobre vieme,kolko je to "až" o 3km/h rýchlejšia jazda...),ale snažil som sa ho upokojiť tým,že som mu povedal že všetko vždy musí byť najskôr po prvý krát :lol: :lol: :lol: . Škoda len,že sa mu to stalo práve v dobe vážnych €-vých pokút.

Takže-dievčatá,chlapci-POZOR!
Proroctvo sa naplnilo až do takýchto "extrémov". Keď 50,tak 50 ! ! !
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od alvin »

bolo by dobré presne si pozrieť ako znie doslovná formulácia v zákone,resp sadzobníku,nakoľko do 1.2.09 sme boli jední z najprísnejších,čo sa týka alkoholu,ale najtolerantnejší,čo sa týka rychlostí,za priestupok sa považovalo až prekročenie 10 a viac km/h,tak neviem,možno sme v tomto s Erópšteli,lebo vraj v rakúsku je to také prísne,niekde sa považuje za priestupok prekročenie o 5 km/h v niekdajšej NDR,kedysi zas platilo 10%,tak neviem teraz,ako to je momentálne u nás ,bolo by to za hodno zistiť
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od ppp »

priestupok je vzdy ked ides viac nez je maximalna povolena rychlost, to ze v sadzobniku pokut je uvedena suma az od 10km/h nad limit nic neznamena. Sadzobnik pokut je len odporucanie pre interne potreby policajneho zboru aby sa nestavalo ze jeden hodi za 60tku 10e a druhy 100e. Ale kludne sa to moze stat a vy sa akurat tak mozete stazovat. Ja jazdim uz tyzden tak ze na mna takmer vsetci blikaju, trubia a ohrozuju ma agresivnou jazdou pretoze idem tesne pod 50 v meste, ale co uz, podporovat dopravnu policiu ktoru by som najradsej zrusil a nahradil ciernymi skrinkami v autach nebudem. Okrem obcasneho riadenia krizovatiek ked umru semafory, tym obcasneho nemysli obcasnost umrtia semaforov ale obcasneho vyskytu DP pri umretych semaforoch, su zbytocni. Akurat dnes na silnych tzv. stihacich autach ohrozuju nevinnych rovnako ako cestni pirati. Ale to je uz o inom.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od alvin »

Náhodou o tej tolerancii 10 km/h viem od poručíka dopravnej polície,že oni mali aj radary (ešte v r.2003 sme sa o tom bavili) nastavené,ak bola napr. 60-ka tak až na 70 km/h,vtedy im to píplo ako pekročenie
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od aumirek »

běžně jezdím o 10 více a nestalo se mi že by mě stavěli i když měřili i cajti sami tvrděj že radar je nastavenej o 10 vvíce. Bohužel narazíš li na vola máš smulu na druho stranu hodně těch volu jezdí na cestě mezi námi.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od ppp »

nevybavili nedavno policiu novymi radarmi ?
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od aumirek »

ano ale i tam nastavěj plus desek konkrétně to psali u těch novejch dálničnich
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od V.Brousek »

Překročení o 3km/hod je čistá buzerace, která nemá z bezpečností provozu nic společného. Jinak já bych toleroval překročení o 8 km/hod. To se dá již udržet. Více je to neukázněnost. To že na Slovensku došla trpělivost plně chápu. Zbytečně při nehodách umírají nevinní lidé. Škoda že takto vysoké pokuty nejsou i u nás. Jistě pamatujete dobu, kdy se zavedl bodový systém. První dny v uvedení do praxe, jsme jezdili jakž takž slušně. Selhala ale policie, vůbec nebyla a dodnes není na silnicích vidět. A když , tak musí být úsek měření označen nesmyslnou značkou "měření rychlosti". K čemu je potom takové měření ? Někteří se tu vztekáte, že může měřit i městská policie. Samozřejmě že byla zřízena k jiným účelům, ale když již tu pravomoc dostala, tak ať měří. Zrovna asi před týdnem tu přejeli na přechodu starší ženu. Mě osobně nevadí, že měří. Spíše mě vadí, ty extrémy, překročení o 3 km/hod, jak bylo uvedeno v prvním příspěvku. Když se podíváte na dnešní stav nehodovosti, je to hrůza. Jsme na silnicích dnes a denně, já tedy ano a vidím tu neukázněnost, ten zbytečný spěch, to riskování a ohrožování ostatních. Naše silnice jsou jedny velká jatka.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
aumirek
Příspěvky: 207
Registrován: stř bře 07, 2007 22:55
Bydliště: Klimkovice

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od aumirek »

V.Brousek píše:Překročení o 3km/hod je čistá buzerace, která nemá z bezpečností provozu nic společného. Jinak já bych toleroval překročení o 8 km/hod. To se dá již udržet. Více je to neukázněnost. To že na Slovensku došla trpělivost plně chápu. Zbytečně při nehodách umírají nevinní lidé. Škoda že takto vysoké pokuty nejsou i u nás. Jistě pamatujete dobu, kdy se zavedl bodový systém. První dny v uvedení do praxe, jsme jezdili jakž takž slušně. Selhala ale policie, vůbec nebyla a dodnes není na silnicích vidět. A když , tak musí být úsek měření označen nesmyslnou značkou "měření rychlosti". K čemu je potom takové měření ? Někteří se tu vztekáte, že může měřit i městská policie. Samozřejmě že byla zřízena k jiným účelům, ale když již tu pravomoc dostala, tak ať měří. Zrovna asi před týdnem tu přejeli na přechodu starší ženu. Mě osobně nevadí, že měří. Spíše mě vadí, ty extrémy, překročení o 3 km/hod, jak bylo uvedeno v prvním příspěvku. Když se podíváte na dnešní stav nehodovosti, je to hrůza. Jsme na silnicích dnes a denně, já tedy ano a vidím tu neukázněnost, ten zbytečný spěch, to riskování a ohrožování ostatních. Naše silnice jsou jedny velká jatka.
plně se pod to podepisuji
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od seky »

Pri dnešnych radaroch RAMER rady 7 a 9 je presnosť merania rýchlosti do 100km/h +-3km a nad 100km/h +- 3%. Všetko záleži od pánov policajtov,ako si to nastavia a ako to potom meraju.Veď včera vyhlásil minister vnútra,že dali do konca mesiaca imunitu pre všetkych čo neprekročia rychlosť do 10km/h,teda ich budu riešiť dohovorom
TACUMA 1.6/16V LPG Magic3 , strieborna 92U , JVC KD-R801
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Hynek »

Dost lidí o mě ví, že jsem spolumajitelem bezpečnostní služby, jejíž těžiště je v elektronické ochraně majetku. Osobně jsem dost známý v našem dvojměstí, tedy i strážníci MP, se kterými v mnoha případech spolupracujeme mě dobře znají.
Ještě nedávno byl k naší radnici zakázán vjezd s doplňující tabulkou.Budova byla napojena na náš PCO, tedy pult centrální ochrany no a když se něco dělo, musel náš zásahový vůz zajet k radnici aby prověřil důvod k poplachu. Jednoho krásného dopoledne,vyrazili strážníci MP do města ,do akce. No a co čert nechtěl,v tu chvíli na obecním úřadě poplach. Výjezdová hlídka tedy skočila do vozu a hurá k radnici. U radnice stáli MP a když naše vozidlo projelo kolem značky zákazu vjezdu,"odloupl" se jeden policajt ze skupiny , ale nepoužil terčík k zastavení vozidla.Chytil se ho za sloupek mezi předními a zadními dveřmi a otevřeným okýnkem křičel na řidiče:" Zastav vole, zastav!!!" Já seděl na zadním sedadle!
Výjezdové vozidlo je popsáno asi půl metru velkými popisy ze všech stran a má nezaměnitelnou barvu. Ten dotyčný policajt se s ním několikrát vezl do práce! Takže o inteligenci některých lidí u MP mám silné pochybnosti.
A vy se tu přete o nějaké tři kilometry! "Těrazky som majorom ......... :o) :o) :o)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od V.Brousek »

Přesně tak Hynku, jsou ty tu vyjimky, které by u městské policie neměli být. Ale zase na druhou stranu, já bych jejich práci dělat nechtěl. Jsou lidé, kterým chybí jakokoliv pokora a slušnost, kteří se chovají k MP jako Kingové a potom se občas stávají tyto přehmaty od strážníků MP, protože v daném okamžiku nevědí, s kým mají tu čest. Možná že jsem měl vždy štěstí, ale pokud jsem se choval slušně, nikdy jsem neměl a nemám potíže jak ze státní, tak ani s MP.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Stanleyk »

takze vraj osobne pan Kalinak predlozil vlade toleranciu do 10 a oni to schvalili.. na mieste toho cloveka idem na dopravny inspektorat, alebo nieco take a ziadam o odpustenie pokuty...
Ja osobne som dostal vratene ked sme prerabali byt, zastavil som jednym kolesom na trave. Auto nalozene cementom a tehlami.. ja som vzal prvu varku a siel odniest hore.. medzitym aktivny MP prisli vyfotili poriadne auto a nechali pozdrav... Na dopravnom inspektorate ked si vytiahol fotky a videl ako je nalozene auto, nepekne sa vyjadril na adresu MP a pokutu mi vratil :-)
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Hynek »

Víš Vendo , ono je opravdu horší,když se jako Kingové chovají strážníci MP!!! :mrgreen:
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Polícia na cestách...

Příspěvek od Muco »

Stanleyk píše:takze vraj osobne pan Kalinak predlozil vlade toleranciu do 10 a oni to schvalili.. na mieste toho cloveka idem na dopravny inspektorat, alebo nieco take a ziadam o odpustenie pokuty...
Ja osobne som dostal vratene ked sme prerabali byt, zastavil som jednym kolesom na trave. Auto nalozene cementom a tehlami.. ja som vzal prvu varku a siel odniest hore.. medzitym aktivny MP prisli vyfotili poriadne auto a nechali pozdrav... Na dopravnom inspektorate ked si vytiahol fotky a videl ako je nalozene auto, nepekne sa vyjadril na adresu MP a pokutu mi vratil :-)
A je to aj na papiery????
Bodaj by si mal pravdu,lebo naozaj také prekročenie rýchlosti o 3km/h je obyčajná buzerácia!!!!
Ja sa však obávam,že ak natrafíš na nejakého magora,(ak to je naozaj tak),tak to aj tak neuhádaš. Čo mu povieš...Počul som,že vraj Kaliňák...Atd...?! Potom nebudem nič inšieho robiť,než si s niekým dopisovať a čakať,či mi dajú za pravdu...A už len to je blbosť,že ti môžu za všetko zobrať vodičák .Myslím tým hlavne to,že aj keby si mal pravdu a na základe toho odmietneš zaplatiť pokutu, aj tak ti vodičák zoberú,lebo pán policajt také info nemá...(aj keby si nakoniec "vyhral" pri sťažovaní sa...)
Apropo- tie pokutové cenníky su písané tak, že :prekročenie rýchlosti o viac ako 10km/h = 60€ . Kde je potom napísané,kolko môže dať o prekročenie rýchlosti do 10km/h ????? To sme kde?-v súkromnom štáte,kde si cenníky robia sami "obchodníci"?!
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „POKEC“