Problém s LPG

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Montuju LPG v Brezne a tam ked som bol zhanat atuator, tak to fungovalo bez problemov (nastavenie RJ a vyjadrenie, ze RJ je OK). Chyba sa mi opakovala az po dvoch dnoch. Odvtedy sa mi to stava kazdy den, v podstate auto na LPG uz pomaly nejazdi. Aj ked prepnem na LPG a skapina, tak ledky na RJ preblikavaju tak ako maju, ale buhuzial to zakape. Po vypnuti zapalovania ostava tak jemnucko piskat atuator a ked vytiahnem konektor z RJ, tak prestane. Myslim si, ze je to RJ a prejavuje sa to sporadicky.
Co sa tyka toho netlacenia cerpadla, no nemalo co tlacit :(( , vrcat vrcalo, ale kedze tam nebol benzin, tak nemalo co tlacit.
Ukazovatel stavu paliva mi stale ukazuje, ze palivo v nadrzi je aj ked tam nie je a to bol cely problem, ze mi to prestalo jazdit aj na benzin. Dokonca ked som mal cele cerpadlo aj s plavakom a cidlom pre hladove oko von, tak aj tak aj po dvoch dnoch nezapojeneho plavaku mi to ukazovalo 1/3 nadrze. Niekde musi byt nejaky kondenzator, ktory sa nevybija alebo nico co drzi tu rucicku v jednej polohe. A hladove oko preco mi nereagovalo ospo ono neviem.
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Problém s LPG

Příspěvek od Blue Lanos »

Skontroluj ci mas vedla baterky dobre dotiahnute - (minusko) na kostre a ci nie je zaoxidovane spojenie ! Ja si pamatam, ze ked som raz povolil tu skrutku lebo som tam este pridaval jedno ocko na kostru a vtedy mi ukazovatele "zblbli" ale potom sa to upravilo :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Blue Lanos, vyzera, ze to s tym precistenim spoja kus pomohlo, ukazovatel zacal "asi" ukazovat aktualny stav. Vdaka.
Co sa tyka toho pohonu na plyn bude to mat urcite nejakeho spolocneho menovatela. Uz si asi nemyslim, ze by to mohla byt RJ plynu, ale asi nejake cidlo spolocne pre obidva pohony, ale pre LPG citlivejsie. Uz som zistil, ze ked mi nastane ten stav, ze mi prestane tahat na LPG, tak mi aj na benzine poklesne vykon (zacne slabsie tahat ako keby ho prechlastavalo) a zvysi sa asi aj spotreba. Na benzine sice viem chodit, ale strasne citit benzin a zavse to aj potrha, poskacka... Musi byt odidene alebo nespravne fungujuce nejake spolocne cidlo, na ktore je LPG ovela citlivejsie. Skuste prosim poradit ak by vas nieco napadlo.
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Problém s LPG

Příspěvek od Blue Lanos »

Som rad, ze to pomohlo -i Keby som to nevidel na vlastne oci co robi ta kostra tak by ma to nikdy nenapadlo :o
Tato porucha mi trocha evokuje ako keby zlu lambda sondu kedze to ma spolocneho menovatela ale nie som mechanik ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Zdravim, predvcerom ked som siel z prace domov, tak mi slo na LPG a zrazu kontrolka motora. Bolo citit, ze slabsie taha, tak som si dal vyblikat chybu a to chyba 44 (slabi signal z Lambda sondy - chudobna zmes). Uz asi pred mesiacom sa mi raz toto objavilo a bola to chyba 13 (neviem presne znenie, ale tiez lambda). Kedze sa mi uz dva krat vyhodnotila chyba lambdy, tak som si objednal univerzalnu lambda sondu a vymenil som povodnu. Isiel som na LPG a po zohriati motora znova kontrolka check. Davam vyblikavat chybu a znova 44 aj s novou lambdou. Na aute citit, ze az tak netaha a na benzine zera skoro 15l/100km. Uz fakt neviem co by s nim mohlo byt.
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Problém s LPG

Příspěvek od Blue Lanos »

Tak to je sila a tiez ma to hneva, ze mas s tym taketo problemy lebo ked si predstavim, ze to moze postihut aj mna tak by ma to tiez pekne stvalo :|

Mna zatial hneva, ze po prepnuti na lpg mam nizke otacky a motorom to trasie a stane sa ze to po prepnuti zdochne pokial nepridam plyn. Ale prikladam to surovemu systemu mam cca 1500km a chystam sa na prve "dostelovanie"
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Este som skusil odpojit vecer baterku nech sa vyresetuje RJ a nech si po zapojeni nacita novu lambdu (ak to takto funguje). Mozno to pomoze a mozno nie. Ak nie, tak budem zhanat financ, aby som mohol ist do autorizovaneho servisu na celkovu diagnostiku. Mozno tie chyby lambdy su len sekundarne chyby niecoho ineho, neviem coho. :(
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Problém s LPG

Příspěvek od Blue Lanos »

Zeby chyby nespravnej zmesi??
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: Problém s LPG

Příspěvek od lanos&renault »

Tu by teraz mohol pomoct Peha. Oni v RV montuju LPG, tak ci je potrebne RJ plynu nastavit na novu lambdu alebo si to spravi RJ sama? Preto uvazujem o lambde, lebo som od Pehu v niektorom prispevku cital, ze LPG je plne zavisle od lambdy a ked je lambda nafigu, tak vlastne ani LPG nejde, co by som uvazoval pri mojom pripade. Este je LPG mozno zavisle od nejakeho ineho snimaca napr. teploty chladiacej kvapaliny a pokial je tento vadny, tak sa moze zle vyhodnocovat zmes aj pri LPG a aj pri benzine, to iste aj ak je vadne cidlo prisavaneho vzduchu. Tot moja teoria, ale prax moze byt ina mne neznama. :( :( :(
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
solimx
Příspěvky: 124
Registrován: stř lis 18, 2009 13:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s LPG

Příspěvek od solimx »

Blue Lanos píše:Len sa ja lpg novacik zamiesam :lol: Mne to zdochne tak okolo 100km/h ked vykvaltujem. Do 90km je to v poriadku. Ma zmysel na tento fakt upozronovat v AGF na prvej "doladovacke" ? A este posledna vec ako som inde pisal pri prvom prepnuti na plyn ked nedam pozor to zdochne bude sa dat toto aspon doladit? Jedine toto ma trapi inak som na 98% spokojny :PP:
Ahoj,

to mi robilo sem tam ked som valil z kopca cez 100km/h na LPG volnobehom, nepomohlo nic, iba jemne doladenie klapiek v nasavani este pred vzduchovym filtrom v kasni pred kolesom. Osobne som to nevidel ani nesahal do toho, robil to mechanik. Pri tej rychlosti bol napor vzduchu moc velky a tym sa to zadusilo.
Lanos 1.5 8V, 63kW, disky 13" Alu Enzo, gumy Kleber, LPG Tartarini, spotreba leto 5.8l/100km :)
mikrovlnka Daewoo, radio Daewoo, babetta 210, 2 rychl.
cestný zavodny bycikel
pred Langosikom: s105, s120, s130, fav 136L LPG karbec,fiat polsky,oltcit,format 135LXi LPG
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Problém s LPG

Příspěvek od Blue Lanos »

No odkedy som bol na tej prvej kontrole tak som sa pri tej prilezitosti postazoval na nizke otacky na volnobehu pri lpg. Zdvihli ich a co je mile zdochnutie motora pri vykvaltovani pri 100km/h sa uz nekona :idea:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
solimx
Příspěvky: 124
Registrován: stř lis 18, 2009 13:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s LPG

Příspěvek od solimx »

Blue Lanos píše:Tak tu som odfotil moju montaz u AGF :D Odbornici sa mozete vyjadrit nakolko ja som ich moc nevidel takze to neviem posudit :oops:

Atuator mam "na lezaka" A este je tam jedna krabicka schovana Lambda emulator pod tou lovtec riad. jednotkou.

Ahoj mas to pekne, spravene :)

Ja mam splynovac uchyteny nad tycou riadenia nad pravym kolesom. Hadicu do nasavania mam robenu takou sluckou a atuator zhodou okolnosti mam umiestneny v strede hadice (normalne na stojaka) v najnizsom mieste hadici. Toto bola velka zrada. Ked sa menili membrany, tak ta hruba si sadla a do plynu sa dostala chladiaca voda. Mal som nizky volnobeh nevedl som ho dvihnut a auto pri vyradeni zdochynalo. Rozobral som ho dotiahol ale zas sa povolili, asi bolo dobre kvapnut tam trochu farby do zavitov splynovaca. Potom som to dotiahol, vodu z druheho stupna splynovaca som vypustil, takze v plynovej ceste uz nebola voda, ale robilo to furt problemy. Uz som nevedel co s tym, tak som vybral hadicu od splynovaca do nasavania. Bola mierne zanesena nejakym prachom ale v dolinke kde bol atuator stala voda, takze plyn mal problem prejst tymto zatopenym miestom. Vycistil som to a zase to frci otacky lahoda, kolko nervov ma stala gravitacia co drzala vodu v tej dolinke hadice s atuatorom kym som to zistil.
Lanos 1.5 8V, 63kW, disky 13" Alu Enzo, gumy Kleber, LPG Tartarini, spotreba leto 5.8l/100km :)
mikrovlnka Daewoo, radio Daewoo, babetta 210, 2 rychl.
cestný zavodny bycikel
pred Langosikom: s105, s120, s130, fav 136L LPG karbec,fiat polsky,oltcit,format 135LXi LPG
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Problém s LPG

Příspěvek od Blue Lanos »

Ale si sikovny, ze si si nato prisiel sam to je chvalihodne :PP: A inak akeho lanosa mas napis si "konfiguraciu" do podpisu :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „LANOS“