El. stahování oken

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

mario.sudzin
Příspěvky: 43
Registrován: úte dub 10, 2007 13:56

Re: El. stahování oken

Příspěvek od mario.sudzin »

FoXo píše:
mario.sudzin píše:Tak se mě zdá že ten motorek si ze mě děla srandu.Včera sem to zapl a točil se jak měl.Jenže problem byl v tom že když sem ho vrazil z pět do te černe skřinky aby se stahovali okna a utahl sem to tak se přestal točit a jen sem slyšel jak někde pod palubovku něco cvaká když sem sepnul stahovaní.Když sem motorek trošku povolil tak se zase točil v pohodě ale oknu se moc nechtělo stahovat,jak kdyby zabíral jen v nějaky moment.Tak mě to docela zarazilo.Možna jestli nebude lepší rozdělat aj tu černou skřinku a ten motorek tam zasunut přesně na svoje místo
No este ti skusim daco poradit co sa stalo mne.
Neviem teraz sice co mas na mysli ciernu skrinku ale ja som mal problem so ovladacou kde mas tlacitka na chod okien hore dole. Dole okno islo niekedy pekne niekedy s problemom a hore vobec ale vobec jedine urobilo cudny zvuk. Potom som ale zistil ze ked na to tlacitko poriadne pritlacim vtedy to ide. Cele som to rozmontoval do plosaku a spinacov ktore trebalo poriadne pritlacat aby to islo. Rozobral som aj tie ale neuspesne zlamali sa mi. Neviem ci sa pliesky dako blbo pohli a ci od zimy alebo z coho ale proste dal som novy ovladac a islo pekne.
No a teraz som to spravil este aj podsvietene tlacitka na cerveno :-P
černu skřínku myslím,jak je motorek shřidelkou tak ta je zasunuta ve vnitř aby okno šlo dole a nahoru,myslím ve dveřach.Jinač v ovládáni to asi nebude,to sem měl rozdělane a je to Ok.Ale abych řekl pravdu tak to okno mě zatim tak moc nesere.Problem mam v autoalrmu CA 320 od Jablotronu.Nějak mě přestal fungovat tak jak ma a místo toho když chcu otevřit dveře tak to má 2 krat pípnut a bliknut blinkry jenže v tom jen kratce pípne a dveře se neotevřou,Tak musim do toho vlezt klíčkem.Když chcu nastartovat tak poprvni nesepne palivove čerpadlo,Musím vydělat klíček zmačknut 2 krat tlačitko na ovladačipak v tom zasej kratce pípne a pak když nastartuju tak čerpadlo sepne a možu jet.je to prostě nějake divne.Už sem to tady popisoval ale alarm asi tady nikdo nema.Nedošlamě skoro žadna odpověd.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Blue Lanos »

Autoalarm na lanose ma asi malo kto :roll: Inak by mi toto robilo by som to dal radsej vymontovat jak to ma porad zlobit... Ja som si dal asi pol roka po kupe lanosa este pred 10r namontovat len dialkovy central a funguje super -i
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
mario.sudzin
Příspěvky: 43
Registrován: úte dub 10, 2007 13:56

Re: El. stahování oken

Příspěvek od mario.sudzin »

Blue Lanos píše:Autoalarm na lanose ma asi malo kto :roll: Inak by mi toto robilo by som to dal radsej vymontovat jak to ma porad zlobit... Ja som si dal asi pol roka po kupe lanosa este pred 10r namontovat len dialkovy central a funguje super -i
Jo asi to tak aj udělam
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Blue Lanos »

Mne tie alarmy pridu ako zbytocnost lebo ak zlodej chce tak ukradne cokolvek :? Ale zacina ma stvat tiez to pomale zatvaranie soferskeho okna :oops:
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
mario.sudzin
Příspěvky: 43
Registrován: úte dub 10, 2007 13:56

Re: El. stahování oken

Příspěvek od mario.sudzin »

No uvidím,když tak ho vyhodím a dam tam jen dálkový central.Jinač okenka s tema su ja spokojeny,teda nemyslím zrovna ted když mě jedno nejde ale když to šlo v pohodě tak u řidiča co mam tak tam jen zmačknu a okno jede nahoru a nemusim nic držet,až dojede tak se samo tastavi ale to druhe tam to musim držet pořad,je to trošku na prd ale co se da dělat
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: El. stahování oken

Příspěvek od FoXo »

mario.sudzin píše:
Blue Lanos píše:Mne tie alarmy pridu ako zbytocnost lebo ak zlodej chce tak ukradne cokolvek :? Ale zacina ma stvat tiez to pomale zatvaranie soferskeho okna :oops:
No uvidím,když tak ho vyhodím a dam tam jen dálkový central.Jinač okenka s tema su ja spokojeny,teda nemyslím zrovna ted když mě jedno nejde ale když to šlo v pohodě tak u řidiča co mam tak tam jen zmačknu a okno jede nahoru a nemusim nic držet,až dojede tak se samo tastavi ale to druhe tam to musim držet pořad,je to trošku na prd ale co se da dělat
A potom sa ti vypinas vrati aj to tej istej polohy ako ked je v klude? Lebo tuto funkciu u lanosa som este nevidel. Sice neviem ako lanos 2 ale lanos 1 to nemal urcite neviem aky model mas ty. Jedine co ma napada je zeby si mal strunku zlamano alebo dakym sposobom pokazenu. Vtedy nemusis drzat tlacitko a ide to samo ale je tam hacik ten ze ten motorcek sa ti sily pretoze ho nezastavis cize stale tlaci bud hore alebo dole kym ho nedas do strednej polohy. Ktore to mas pokazene ? :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Blue Lanos »

:shock: Foxo dobre hovori to by aj mna zaujimalo ako sa vodicove sklo zatvori tak ako popizujes lebo toto som ani ja na lanose ece nevidel ;)
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
mario.sudzin
Příspěvky: 43
Registrován: úte dub 10, 2007 13:56

Re: El. stahování oken

Příspěvek od mario.sudzin »

FoXo píše:
mario.sudzin píše:
Blue Lanos píše:Mne tie alarmy pridu ako zbytocnost lebo ak zlodej chce tak ukradne cokolvek :? Ale zacina ma stvat tiez to pomale zatvaranie soferskeho okna :oops:
No uvidím,když tak ho vyhodím a dam tam jen dálkový central.Jinač okenka s tema su ja spokojeny,teda nemyslím zrovna ted když mě jedno nejde ale když to šlo v pohodě tak u řidiča co mam tak tam jen zmačknu a okno jede nahoru a nemusim nic držet,až dojede tak se samo tastavi ale to druhe tam to musim držet pořad,je to trošku na prd ale co se da dělat
A potom sa ti vypinas vrati aj to tej istej polohy ako ked je v klude? Lebo tuto funkciu u lanosa som este nevidel. Sice neviem ako lanos 2 ale lanos 1 to nemal urcite neviem aky model mas ty. Jedine co ma napada je zeby si mal strunku zlamano alebo dakym sposobom pokazenu. Vtedy nemusis drzat tlacitko a ide to samo ale je tam hacik ten ze ten motorcek sa ti sily pretoze ho nezastavis cize stale tlaci bud hore alebo dole kym ho nedas do strednej polohy. Ktore to mas pokazene ? :)
No tak ja tomu nerozumím.Než sem to kůpil tak sem měl 5 let škoda 120L a tam bylo všecko ručně ale když sem kůpil lanosa tak už to tam tak bylo a nějak sem po tom nepatral-Prostě když sem chtěl stahnut okno u řidiča tak sem zmačkl cuplík a když sem ho pustil tak okno jelo pořad dole.Až dojelo tak se zastavilo a motorek přestal jít a to samé aj nahoru
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: El. stahování oken

Příspěvek od FoXo »

No mozno ze si ho lennepocul ze ide hore alebo dole :)
Proste ono ho tlacilo stale a stale ale nevrcal motorcek.
Ak sa ti pokazil ten motorcek na tej strane na ktorej ti to robi tak vies mozno ze preco.
Nevravim ze je to na 100 % kvoli tomu ale vravim takuto funkciu lanos nemal urcite nie Lanos 1
neviem ako bol na tom lanos 2. Jedine ze by to bolo dorabane to je dalsia moznost ale neviem komu by sa s tym chcelo hrat.
Skus miesto motorcek dat voltmeter a zmerat hodonoty ked to bude zatlacene.
Pripadne este moze byt domontovany doraz okien ale to tiez neviem neviem.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
mario.sudzin
Příspěvky: 43
Registrován: úte dub 10, 2007 13:56

Re: El. stahování oken

Příspěvek od mario.sudzin »

EDIT!! Mario PROSIM necituj stale predchadzajuci prispevok!!! Vlavo dole mas ODPOVEDET tlacitko.


No tak když sem viděl co tam všecko bylo udělane nebo možna dodrbane tak bych se ani nedivil jestli tam ten borec pře demnu něco do toho nevrtal.Jinačmotorek si semnu hraje.Když sem ho měl rozdělany tak sem to zkušal a zasej normalně šel tam i zpět ale když sem ho zapojil a utahl ty 3 šroubky tak to zas nešlo,zkusil sem je trošku povolit a slyšel sem jak se tam motorek toči ale jak když v tom naprazdno a okno šlo trošku dole ale když sem to zas utahl tak to zas nešlo,tak už nevím.Jo ještě mam jednu otazku.Potřebuju proklemovat imobilizer autoalarmu aby se vždy seplo palivove čerpadlo.Mam s tym nějaky problem tak než to dam zpravit tak abych mohl aspon jezdit.Borec z Jablotronu mě napsal že na svorkovnici musim proklemovat 3 imobilizačni okruhy a to zpusobem 1 a 3, 2 a 4, 5 a 6 nevíš jak to mam udělat?
mario.sudzin
Příspěvky: 43
Registrován: úte dub 10, 2007 13:56

Re: El. stahování oken

Příspěvek od mario.sudzin »

Zdravím.Tak autoalarm sem dal do pořadku,byla tam jen nejspíš z oxidovaná pojistka na kteru sem došel až po delši době ale už to funguje.Jinač k tomu oknu.Motorek je v pořadku,ovládání je taky v pohodě.Jen sem se dival že z ovladani oken a od motorku vedou dratky pod palubovku do takove krabičky tak tam byl asi jen špatny kontakt ale v tom zas ta největší závada nebude.Když na ovládáni stlačím hore nebo dole tak okno ma někdy snahu sjet dole a na horu to de ztěží.Někdy se stane že okno nereaguje vubec a jen v tom cvaka když stisknu ovladaní.Boužel nevim na jakem principu funguje ten mechanizmus stahovani oken,protože bych řekl že problem bude asi v tom,se mě zda jak kdyby to občas drhlo
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: El. stahování oken

Příspěvek od FoXo »

No mozno ze to bude zadrhavat v tych gumennych kolajnickach. Chystam sa ich poriadne vycistit dako a vystriekat a este sa pohrat s oknom pretoze ten bazmek co drzi okno ako keby bol vykyvany a okno sa hybe cize ako keby sa vzpriecilo v kolajnickach a islo tym padom tazsie.
Teraz som dal aj deflektory tak prave ma niekedy problem az hore treba mu pomoct ale ked sa pohram hore, dole , hore, dole tak ide :)
Este si musia zvyknut :)
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
mario.sudzin
Příspěvky: 43
Registrován: úte dub 10, 2007 13:56

Re: El. stahování oken

Příspěvek od mario.sudzin »

No akorat je blbé že se tam nejde skorojak dostat,je to docelana prdkdyž tam nic nevidím
mario.sudzin
Příspěvky: 43
Registrován: úte dub 10, 2007 13:56

Re: El. stahování oken

Příspěvek od mario.sudzin »

Zdravím.Jen sem se chtěl zeptat jak máte zapojene el.stahovani oken?Sem se dival že mě vedou 2 dráty z motorku do takove černe krabičky pod palubovkou a par dratu z ovladani taky do te krabičky.Tak nevim jestli je to normalni nebo ne.Asi tam bude někde blby kontakt a proto mě to občas blbne to stahovaní,že nesepne relé
Odpovědět

Zpět na „LANOS“