El. stahování oken

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

mario.sudzin
Příspěvky: 43
Registrován: úte dub 10, 2007 13:56

El. stahování oken

Příspěvek od mario.sudzin »

Čau lidi.Nějak se mě porouchalo levé stahování okna.Nevíte jak se tam dostanu?musim sundat cely ten bok abych se dostal k motorku a zistil jestli je špatny?Pravě okno mě de v pohodě a pojistky sem přeměřal a sou taky dobré.Středový panel kde je ovládani ke stahování ten sem měl taky rozdělany a tam je vše v pořadku tak si myslím že bude asi motorek nebo možná jen někde kontakt ale to si nemyslím že by se tam něco odpojilo.Dík za radu.Ahoj
Reklama
 

Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: El. stahování oken

Příspěvek od FoXo »

Par tem na tuto temu tu uz je :)
Aby si sa dostal k motorceku musis zvesit cely dverny tapacir. Pod nim by si mal mat este taky tesniaci alebo ako ho nazvat igelit a potom drzi motorcek na 4 skrutky
Naposledy upravil(a) FoXo dne čtv črc 02, 2009 16:37, celkem upraveno 1 x.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
mario.sudzin
Příspěvky: 43
Registrován: úte dub 10, 2007 13:56

Re: El. stahování oken

Příspěvek od mario.sudzin »

FoXo píše:Par tem na tuto temu tu uz je :)
Aby si sa dostal k motorceku musis zvesit cely dverny tapacir. Pod nim by si mal mat este taky tesniaci alebo ako ho nazvat igleit a potom drzi motorcek na 4 skrutky
jj ještě se tu mrknu jestlio tom něni nějak psane víc.Ale dik za odpověd
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Blue Lanos »

Ja by som musel toho sundavat viiic aj vytlmenie ach jo... tiez sa mojmu, uz moc hore nechce :evil: Este som par rad videl v sekcii Espero tusim.
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: El. stahování oken

Příspěvek od FoXo »

mna to tlmenie caka tiez preto chcem aj ja cim skor dat dokopy okna. Mal som v plane objednat komplet nove stahovanie aj s motorcekm. Vtedy mi JRD povedal ze este nevidel ze by sa motorceky pokazili ze ka treba najskor skusit vystriekat kolajnicky silikonovym sprejom. To mne nepomohlo takze pravdepodobne uz bude dost vysuchana guma v kolajnickach.
Skusim asi najprv tu zohnat a uvidim ci to pomoze.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Tonik
Příspěvky: 73
Registrován: sob čer 20, 2009 21:02
Bydliště: Kezmarok

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Tonik »

Hm...v prvom rade pozri kabele v prechodke dveri zvykli sa lamat a potom to robilo sarapatu.
Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Blue Lanos »

Vacsinou co som aspon tu cital tak sa ako keby tie motorceky unavili ale to by sa nemalo stat skor bud spina alebo sa nieco vydralo, drhne...
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: El. stahování oken

Příspěvek od FoXo »

Mne to strasne aj piska vrzga a neviem co vsetko a ked som skusil motorceky bez okien a zatazil ich tak to nerobilo cize naozaj ako keby to o tie gumy dako drelo navyse som si vsimol, ze ked davam okno hore je v nejakej polohe v ktore ide a ta je ako keby predok bol viac do predu nakloneny ako zadok lebo ked uz dotahujem okna tak sa najprv dotlaci prava strana a potom lava ku gume hore
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: El. stahování oken

Příspěvek od Igi »

To sa mne nemoze stat, moju spartanskú výbavu kazí iba posilovac riadenia :o)

K tomu tlmeniu mám jeden tip > vnútornú stranu dverí, myslím tým plech, na ktorom drzí reprák, sa mi podarilo
spevnit hliníkovým joklom 15x15mm od spodu dverí az po "zrkadlo" to na chlp voslo pod dverový tapacír. Takto to
je o kúsok tuhsie.
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
mario.sudzin
Příspěvky: 43
Registrován: úte dub 10, 2007 13:56

Re: El. stahování oken

Příspěvek od mario.sudzin »

Tak sem to měl rozdělané.K moteručku sem se dostal a měl sem ho aj rozdělaný.Zkušal sem to aj když byl venku ale ani se nehl.Přece kdyby byl nějak zadrhnuty tak by aspon vrčel nebo něco.Nejsu elektrikář ale nejde nějak zkusit jak by se tam dalo změřit napětí?Jestli tam nějake napětí jde?Ještě když sem ho měl venku myslím aj cívku z magnetu tak sem si všiml že na te cívce z venku sou takové zářezi,tak nevím jestli to tam ma byt nebo je to nějak vychozene ale to si nemyslím,protože motorek se toči do kola v mahbetu a ty zářezi sou svisle
mario.sudzin
Příspěvky: 43
Registrován: úte dub 10, 2007 13:56

Re: El. stahování oken

Příspěvek od mario.sudzin »

Tak nevím.Když sem zapl klíček v zapalovaní a zkusil sem stahnout okno tak v motorku se ani nehlo.Ale když sem to dal na adapter tak v tom aspom vrčelo ale motorek se točit nechtěl.Jak kdyby to bylo někde zadrhle.Jenže je divne že se mě to vysralo zrovna v tu dobu kdy se vyjebal alaram.Tak nevím jestli to nemože souviset nějak s tym alarmem
Uživatelský avatar
lanos&renault
Příspěvky: 62
Registrován: čtv led 29, 2009 07:57
Bydliště: Hnúšťa

Re: El. stahování oken

Příspěvek od lanos&renault »

Zdravim, nie je to na nejakych spolocnych poistkach? Poistky (v motore, v stlpiku) mas skontrolovane vsetky (predpokladam, ze ano, ale pre istotu sa pytam)?
Lanos 1,5 sedan r.v. 1999, 63kW (LPG + benzin)
Renault Kangoo 1,4 r.v. 2000, 55kW
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: El. stahování oken

Příspěvek od FoXo »

Vyskusaj prehodit motorcek z druhej strany na tu pokazenu ci pojde alebo ti bude robit to iste. Ak ti bude robit to iste je nikde zrada v kabloch pripadne RJ. Ak nebude vies ze mas motorcek v rici .
Poistky na el. okna su v motorovom priestore 30 A poistka ja som ich vymenil 6 :) Ale to bol iny dovod vyhadzovania poistiek :)
Adapter ti ich uvladze samozrejma zase pozri ci je to na jednosmerny prud a kolko ma ten adapter mA lebo ak ma menej tak nemusi potiahnut a preto len zavrci troska a nepohne sa. Ale najlepsie je vymenit morotceky a len ich pripojit na konektor a vyskusat. Hned budes vediet na com si.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
mario.sudzin
Příspěvky: 43
Registrován: úte dub 10, 2007 13:56

Re: El. stahování oken

Příspěvek od mario.sudzin »

Tak se mě zdá že ten motorek si ze mě děla srandu.Včera sem to zapl a točil se jak měl.Jenže problem byl v tom že když sem ho vrazil z pět do te černe skřinky aby se stahovali okna a utahl sem to tak se přestal točit a jen sem slyšel jak někde pod palubovku něco cvaká když sem sepnul stahovaní.Když sem motorek trošku povolil tak se zase točil v pohodě ale oknu se moc nechtělo stahovat,jak kdyby zabíral jen v nějaky moment.Tak mě to docela zarazilo.Možna jestli nebude lepší rozdělat aj tu černou skřinku a ten motorek tam zasunut přesně na svoje místo
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: El. stahování oken

Příspěvek od FoXo »

mario.sudzin píše:Tak se mě zdá že ten motorek si ze mě děla srandu.Včera sem to zapl a točil se jak měl.Jenže problem byl v tom že když sem ho vrazil z pět do te černe skřinky aby se stahovali okna a utahl sem to tak se přestal točit a jen sem slyšel jak někde pod palubovku něco cvaká když sem sepnul stahovaní.Když sem motorek trošku povolil tak se zase točil v pohodě ale oknu se moc nechtělo stahovat,jak kdyby zabíral jen v nějaky moment.Tak mě to docela zarazilo.Možna jestli nebude lepší rozdělat aj tu černou skřinku a ten motorek tam zasunut přesně na svoje místo
No este ti skusim daco poradit co sa stalo mne.
Neviem teraz sice co mas na mysli ciernu skrinku ale ja som mal problem so ovladacou kde mas tlacitka na chod okien hore dole. Dole okno islo niekedy pekne niekedy s problemom a hore vobec ale vobec jedine urobilo cudny zvuk. Potom som ale zistil ze ked na to tlacitko poriadne pritlacim vtedy to ide. Cele som to rozmontoval do plosaku a spinacov ktore trebalo poriadne pritlacat aby to islo. Rozobral som aj tie ale neuspesne zlamali sa mi. Neviem ci sa pliesky dako blbo pohli a ci od zimy alebo z coho ale proste dal som novy ovladac a islo pekne.
No a teraz som to spravil este aj podsvietene tlacitka na cerveno :-P
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Odpovědět

Zpět na „LANOS“