ako umyt nubiru ?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od lemun »

V pohodke,sak nato je tu forum,aby sa diskutovalo :lol:
Hovorim len to,co viem z vlastnej skusenosti ;)
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Reklama
 

tommula
Příspěvky: 14
Registrován: úte kvě 19, 2009 07:13

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od tommula »

S tim tempem sem si taky pohraval... hlavne jsem s nim cistil predni svetlomet, a chtel jsem i zbytek laku napastovat a preletet ale nebyl jsem si jisty zda na metalizu muzu. V sobotu bude nubirka delat svatebni kočár, tak chci aby vypadala. Takze nic nezkazím kdyz ji umyju vodou, napastuju, rozlestim, a pak pouziju nejaky autosampon s voskem ze? Bohuzel nevim co jsem to dostal za znacku, jen mi bratr rikal ze to ma vyzkousene a overene tak snad to bude v pohode. A nakonec sem si rikal ze bych to setrel jelenici, ale nevim zda to z tama nesebere ten vosk... Takze jelenici mozna vypustim.. :) Co vy na to bude to ok aby se Nubirka blýskla? :)

Díky
stryker123
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 21, 2009 17:00

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od stryker123 »

tak nakoniec sa nic nekonalo, nieco mi do toho vbehlo :? :(
ale vyzera to tak ze zajtra uz ma uz nic nezastavi pred umytim auticka :lol:

chcem sa este dodatocne opytat, cim aplikovat ten vosk? respektive ci na to treba volaku specialnu handricku alebo co....



edit : pozeram na internete co stoja tie sampony a vosky (ak by bolo v obchode drahsie tak objednam cez internet) a chcem sa spytat ze som nasiel nejaky sampon s voskom, ked kupim ten tak to netreba voskovat? alebo je to len reklamny tah ? :-D popripade ci staci nejaky obycajny sampon, ze ci nemusi byt ten turtle alebo co :-)
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od Jura »

Šampon s voskem na naleštění určitě stačí a je to skoro bez práce, ale ochranný efekt nevydrží dlouho. Navíc mi vadilo, že když s tím umyješ i okna, tak se potom při stírání za deště dělal za stěračem na skle takový bělavý film. Proto raději myju většinou jen vodou a tak 3-4x do roka teplá voda se šamponem a potom kvalitní leštěnku (Turtle PTFE).
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od lemun »

tommula píše:S tim tempem sem si taky pohraval... hlavne jsem s nim cistil predni svetlomet, a chtel jsem i zbytek laku napastovat a preletet ale nebyl jsem si jisty zda na metalizu muzu. V sobotu bude nubirka delat svatebni kočár, tak chci aby vypadala. Takze nic nezkazím kdyz ji umyju vodou, napastuju, rozlestim, a pak pouziju nejaky autosampon s voskem ze? Bohuzel nevim co jsem to dostal za znacku, jen mi bratr rikal ze to ma vyzkousene a overene tak snad to bude v pohode. A nakonec sem si rikal ze bych to setrel jelenici, ale nevim zda to z tama nesebere ten vosk... Takze jelenici mozna vypustim.. :) Co vy na to bude to ok aby se Nubirka blýskla? :)

Díky
Jelenicov nic nepokazis,nemusis sa bat
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od Jura »

Taktak, jelenicí se určitě nic nepokazí, pěkně se dá kastle vytřít skoro do sucha a nezůstávají na laku (hlavně tmavým) mapy po zaschlých kapkách. Skoro stejně dobře funguje i pořádně vyždímaná utěrka z "mikrovlákna", jak se tomu původně říkalo švédská utěrka, stálo to přes čtyři stovky a dneska něco kolem 19 korun.
Jenom nerozumím pracovnímu postupu -
kdyz ji umyju vodou, napastuju, rozlestim, a pak pouziju nejaky autosampon s voskem ze?

Podle mě je to takto:
První varianta: umýt teplou vodou s autošamponem, lak utřít do sucha nebo nechat uschnout - aplikovat leštěnku - nechat zaschnout - rozleštit.
Druhá varianta: umýt teplou vodou se šamponem s obsahem vosku - vysušit jelenicí nebo mikroutěrkou (nebo nechat jen uschnout, podle návodu na šamponu).
Třetí varianta: u pravidelně ošetřovaného laku v mezidobí mezi pastováním jen umýt vodou a vysušit.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
stryker123
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 21, 2009 17:00

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od stryker123 »

tak nakoniec to dopadlo tak ze som to rucne nemohol umyt, (dovody uz neviem, ale dost ma to nastvalo) tak som skocil do autoumyvarky, auticko je ciste, a este si musim najst cas na povysavanie, a umytie prahov a dveri,...

chcem sa opytat, ked umyjem prahy,dvere(myslim tie medzidverne priestory :lol: ) a este ten odtokovy kanal nad kufrom Jarou, neuskodim tak laku? neni Jar moc agresivna na lak ? ci mam radsej pouzit autosampon ?


kazdopadne v buducnosti si to umyjem trebars aj na sidlisku :lol: chcel by som kupit Turtle wax high gloss konkretne http://www.autosuciastky.com/shop/index ... nfo_id=299 nevadi ze to aplikujem na metalizu ? lebo nasiel som 3 p*dele voskov, a vobec neviem aky mam kupit, nechcel by som si nejakym sposobom poskodit lak

nema niekto skusenosti s tymto ? Turtle nano-tech vosk na disky http://www.autosuciastky.com/shop/index ... nfo_id=451
ci po naneseni vosku na disky, vydrzia byt dlhsie ciste, hlavne od toho brzdneho prachu lebo predne disky su podstatne ciernejsie ako tie zadne....
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od Jura »

Jar není problém, v obvyklé koncentraci se ho neboj. Uvedený Turtle wax je i na metalické laky - viz. popis na např. http://internetovy-obchod.msbox.cz/high ... dp-175986/
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od lemun »

Presne,jary sa bat nemusis.Aj ked disky umyjes neviem cim,tak dlhsie ciste neostanu.Len sa budu po umyti viac lesknut ako keby si ich umyl len jarou alebo v umyvarke.Tie svedske utierky fakt nechapem,kedysi cez 4OO,- a ako pisal Jura,dnes za par supiek.Ja ich kupujem po 0,35 eura,cize asi 10 korun kus :lol: A cistim s nimi vsetko od auta po notebook -i
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od cobyll »

Jsme tací, kteří Nubiru umýváme komplet, nejlépe v rozvodněné řece. Má to výhodu - je umytá zvenku i zevnitř... ;) (viz téma utopená nubira
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od lemun »

Poezeral som temu "utopena nubira".Tej utopenej nibiry mi je fakt luto a dufam,ze bude v poriadku,ale mas moj obdiv.Ludi,ktori si z vlastneho nestastia dokazu robit srandu je velmi malo -i .klobuk dolu ;)
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od cobyll »

lemun píše:Poezeral som temu "utopena nubira".Tej utopenej nibiry mi je fakt luto a dufam,ze bude v poriadku,ale mas moj obdiv.Ludi,ktori si z vlastneho nestastia dokazu robit srandu je velmi malo -i .klobuk dolu ;)
...tak já jsem na tom ještě dobře... měl jsem v autě vodu jen těsně nad prahy - i když i tak to byl slušný bazén - ale Vladan si mákne slušně, než to dá dokupy.
Já se snažím na všechno dívat z té lepší stránky. Měl jsem sice vodu v autě, ale narozdíl od spousty jiných mám auto a mám kde bydlet...
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
Ivo R.
Příspěvky: 870
Registrován: úte dub 05, 2005 00:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od Ivo R. »

cobyll píše:Jsme tací, kteří Nubiru umýváme komplet, nejlépe v rozvodněné řece. Má to výhodu - je umytá zvenku i zevnitř... ;) (viz téma utopená nubira
A z gruntu :lol:
CHEVROLET AVEO 1.4 16V ( 100 k ) bílá barva
DAEWOO LEGANZA - automat (předáno ml. synovi)
CHEVROLET SPARK
nový FORD S-MAX - bílá barva , automat , pohon 4x4
Člen SK fóra Daewoo http://www.daewooforum.cz/
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od lemun »

cobyll píše:
lemun píše:Poezeral som temu "utopena nubira".Tej utopenej nibiry mi je fakt luto a dufam,ze bude v poriadku,ale mas moj obdiv.Ludi,ktori si z vlastneho nestastia dokazu robit srandu je velmi malo -i .klobuk dolu ;)
...tak já jsem na tom ještě dobře... měl jsem v autě vodu jen těsně nad prahy - i když i tak to byl slušný bazén - ale Vladan si mákne slušně, než to dá dokupy.
Já se snažím na všechno dívat z té lepší stránky. Měl jsem sice vodu v autě, ale narozdíl od spousty jiných mám auto a mám kde bydlet...
A tak to mabyt.treba vidiet pohar poloplny a nie poloprazdny. :PP:
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od koniQ »

umyta nubira by mala vyzerat takto :lol:
07072009205 (Small).jpg
07072009205 (Small).jpg (53.11 KiB) Zobrazeno 2423 x
a myslite si ze vecer pršalo? správne pršalo :? ale čo uš :)
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“