ako umyt nubiru ?

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

stryker123
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 21, 2009 17:00

ako umyt nubiru ?

Příspěvek od stryker123 »

v pondelok planujem umyt nubirku(ak bude pekne pocasie) ale rucne, nemam totizto co robit :o)
chcel by som sa opytat ze ako postupovat? lebo je aj osr..kakane od vtakov, prilepene chuchvalce z topolov (alebo z akeho stromu)
najprv to splachnut vsetko vodou, a potom nasamponovat? ci staci rovno nasamponovat a splachnut ?
a este sa chcem spytat nieco na ochranu laku, postaci nejaky vosk, alebo nieco ine.... nikdy som nevoskoval auto, tak by som uvital nejake rady od tych co to robili, popripade kolko casu to zabere + ci treba kupit volake specialne handricky na to... i ked s tym voskom treba tak dlho kym to nebude vylestene ze ? :)

chcel by som aj umyt tie medzidverne priestory, alebo ako to nazvat :D bo som si vsimol ze ako dlho ta nubira stala tak sa tam nastahovali volake pavuky, ale je to aj spinave uz dlhsiu dobu, tak nech je cela nubira cista ked uz :-)

v obchodoch predavaju aj specialne pripravky na umyvanie elektronov, predne elektrony su vzdy spinavsie ako zadne, tak myslite ze tie specialne pripravky na cistenie diskov ochrania trosku pred tou spinou??

alebo sa mam na to vykaslat, a zajst do umyvarky kde mi preplachnu aj podvozok(ani neviem kedy bol preplachnuty) a navoskuju auto?

dakujem za rady a napady :o)
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od -peha- »

Téda Ty si číslo :lol: :lol: :lol: Tu sa preberalo hoci-čo ale tohle .... no ale dobrá - do myčky to nedávaj lebo kefy nie sú dobré na farbu takže radšej domácká robotička tak že opláchnúť - troška autošamponu - opláchnúť - mekúčká jelenica a do sucha vytrieť (samo aj vnútorné priestory dverý a prahou) no a potom aplikovať leštenku(lepšia je jemná vo flaši treba Turtle)no a potom palubka a sedačky - vyluxovať a prípravkom na palubky naleštiť a navoňat :lol: :lol: :lol: :lol: Je to stručné ale asi tak -i
stryker123
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 21, 2009 17:00

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od stryker123 »

a co sa tyka toho podvozku, je dobre ho raz za cas preplachnut(v umyvarkach) alebo ani netreba??

uz len dufat ze v pondelok bude pekne :PP:
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od Ivoš »

Podvozek je fajn opláchnout po zimě...přece jen je tam spousta soli apod., takže pokud jsi to neudělal, tak je to lepší udělat ;)
Jinak jak psal Peháček ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od -peha- »

Jo jo Ivoško na to kápnul ten podvozek doma (pokud nemáš wapku)neočistíš takže asi tak 2x ročne je to dobré dakde na myčke spláchnúť -i Sôl je mrcha :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od lemun »

Ahoj,tak to je velmi zaujmava tema :mrgreen: -i
Ja by som ti este poradil kupit si TEMPO pastu,ma to taky cierny obal s nakreslenim autom.Ked to umyjes a nasamponujes a splachnes,tak este pred voskom to napastuj s tou tempo pastou.perfektne ozivuje lak a vrati mu lesk.Stoji asi 3eury a jedno balenie ti bohate vystaci.Neveril som tomu,dokedy som ju nevyskusal.Je to dobra vecicka :PP: A voskovat az po napastovani.A znacka vosku:tiez by som ti odporucil turtle.
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od Ivoš »

Tempo je zázrak....rozleštil jsem jím škrábance o nehtů (jak se bere za kliky dveří) a jak kdyby tam nikdy nic nebylo ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od lemun »

Mas pravdu Ivoš.je to zazrak za par korun -i -i -i
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od -peha- »

Alespon dačo zo socializmu nám ostalo(mám na mysli to dobré nie politikov)a v tedy stálo Tempo fakt pár korun no a hlavne bolo len Tempo a FIX :lol: :lol: :lol:
Přílohy
tempo-voskova_pasta.jpg
tempo-voskova_pasta.jpg (6.39 KiB) Zobrazeno 2531 x
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od Vlasta »

Ivoš píše:Tempo je zázrak....rozleštil jsem jím škrábance o nehtů (jak se bere za kliky dveří) a jak kdyby tam nikdy nic nebylo ;)
Závidím, taky bych potřeboval rozleštit škrábance, ale ne od nehtů. Mám tam pěkný od klíčů, na obou stranách a ty nerozleštím.:cry: Nejraděj bych někomu rozleštil něco jinýho a určitě by to nebylo tempo pastou. :evil:
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od lemun »

Mne tiez jeden pako oskrel zadny naraznik pred kauflandom na parkovisku,tiez som ho chcel rozlestit :lol: .Len mi curak ufujazdil :oops:
Chcem sa este spytat,nema dakto z vas skusenosti s tymi farebnymi ceruzami na skrabance,co predavaju v tescu?Ze ci sa mi za to oplati dat 9eury. :?:
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od vado »

Mne ktosi na parkovisku oskrel naraznik, miestami boli skrabance az do plastu. Skusil som to s ceruzkou. Na ciastocne zneviditelnenie to postacuje, ale vzdy je to vidiet. Navyse casom ta pastelka vypadava alebo vyplavuje sa.
Na malicke skrabance/ryhy na chvilu hadam aj postaci, ale na vaecsiu plochu je to nepouzitelne.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od Jura »

Pozor na Tempo!
Funguje sqěle, ale obsahuje prý silikon a ten infiltruje lak pod ním a běda, když by bylo potřeba někdy v budoucnu znovu nastříkat, prý na tom barva nechce držet. A na metalízu už vůbec nebrat. Na rozleštění škrábanců bych použil spíš brusnou pastu (dá se koupit v každých autopotřebách, my jsme kupovali v Halfords), perfektně rozleští a pak stačí ošetřit dobrou leštěnkou - mám nejlepší zkušenosti s "Turtle + PTFE". Brusná pasta výborně pomohla i při vyleštění zašlých - zoxidovaných krytů předních světel u kamarádova Matize (nejdřív pod vodou šmirgl zrnitosti 1500, pak brsná pasta a nakonec ževa PTFE).
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
lemun
Příspěvky: 94
Registrován: úte dub 28, 2009 12:31
Bydliště: Trenčín

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od lemun »

Jura,musim ti protirecit.To,ze nechyti farba na stary lak,ktory bol pastovany tempo pastou,nie je pravda :o .Auto,ktore som mal pred niakym casom,som cele tempopastoval.A neskor sa ohlasila hrdza,tak som po vymene podbehov a zadnych lemov,dal nastriekat cely káár a neboli s tym problemy.Ale to nemalo metalizu,tak to neviem ci by tempo pasta tomu ublizila,ale myslim si,ze asi nie.Ved je to v podstate len brusna pasta,ako vsetky ostatne -i
Tak umyvaniu a lesteniu "cimkolvek" ZDAR :PP:
Daewoo Nubira , sedan , Zelená metalíza , 1.6 16V , 1997 , servo , klima , 4x el.okna
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: ako umyt nubiru ?

Příspěvek od Jura »

Možná máš pravdu, tuhle informaci jsem měl jen z doslechu. :oops:
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“