Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Boban
Příspěvky: 30
Registrován: stř led 26, 2005 12:58
Bydliště: Skoro Praha

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od Boban »

Tak pánové taky se mi porouchal zámek u řidiče,tak jsem se do toho pustil
a podařilo se mi to vyháčkovat a otevřít dveře asi za 30 vteřin.
Po otevření jsem sundal tapec cca 3minuty práce a vyndal zámek,
problém byl v pružince která vrací zámek a nebyla na svém místě,
tak jsem jí tam dal všechno zadělal a hotovo všechno funguje jak má.
Nubira 2.0 16v rv.2000
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od Ládin »

Bobane a to jsi dělal poprvé? Jestli ano,pak Tě obdivuju.Dveře sem dělal asi 3krát a nikdy se mi nepodařilo sundat nebo nandat tapec za 3 minuty.Asi si k Tobě s Ivošem zajedem,protože sem ho včera s tapecem docela strašil. :twisted:
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
Uživatelský avatar
Boban
Příspěvky: 30
Registrován: stř led 26, 2005 12:58
Bydliště: Skoro Praha

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od Boban »

Jo poprvé,ale hlavní je se nebát že se něco ulomí i když to hrozí jen
u kliky na otvírání jinak pohoda.
Nubira 2.0 16v rv.2000
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od Ivoš »

No to já mám právě strach...potřebuju jen kosmetické úpravy čalounění dveří...u řidiče a spolujezdce je to "odchlípnuté", takže to nějak přilepit nebo tak....a mrknout na repráky ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od Ládin »

Slyšíš Ivoši, vůbec se toho neboj a třeba něco ulomíš :lol:
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
chacharMATES
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 22, 2009 08:56

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od chacharMATES »

:D Ahoj Pánové , musím se pochlubit :D . Díky Vaší nápovědě jsem zámek v sobotu konečně opravil. Byla to ale fuška. Sedadlo ven a pak v naprosto nepřirozené poloze na zádech SAXANA. Tahal jsem za všechno , mačkal , brácha zkoušel odemykat a najednou šup a bylo to ! Zámek jsem vytáhl (prasklá pružina) chvilku mi trvalo zjistit princip toho zámku a proto , že jsem náhradní pružinu neměl (ani nevím jak bych ji vyměnil - je zalisovaná) dal jsem takovou , jakou jsem v garáži našel a celé vymyslel trošku jinak. Teď už funguje zase perfektně. Jediná oběť která to odnesla je plastový šroubek s jakoby hmoždinkou který drží tapecirunk a při demontáži se k němu nedá dostat- uřízl jsem ho. Večer jsem to s radostí s bráchou oslavil v hospodě :PP: . Ještě jednou Vám dík za pomoc .
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od palikx »

tak slava
to me moc tesi ze se to povedlo a byla opet praskla pruzinka.no proste klasika.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od cobyll »

chacharMATES píše::D Ahoj Pánové , musím se pochlubit :D . Díky Vaší nápovědě jsem zámek v sobotu konečně opravil. Byla to ale fuška. Sedadlo ven a pak v naprosto nepřirozené poloze na zádech SAXANA. Tahal jsem za všechno , mačkal , brácha zkoušel odemykat a najednou šup a bylo to ! Zámek jsem vytáhl (prasklá pružina) chvilku mi trvalo zjistit princip toho zámku a proto , že jsem náhradní pružinu neměl (ani nevím jak bych ji vyměnil - je zalisovaná) dal jsem takovou , jakou jsem v garáži našel a celé vymyslel trošku jinak. Teď už funguje zase perfektně. Jediná oběť která to odnesla je plastový šroubek s jakoby hmoždinkou který drží tapecirunk a při demontáži se k němu nedá dostat- uřízl jsem ho. Večer jsem to s radostí s bráchou oslavil v hospodě :PP: . Ještě jednou Vám dík za pomoc .
...taky jsem měl problém s pružinkou a taky jsem to vymyslel jinak. Do toho "dzindziku - krásné Ostravské slovo - který se má díky té pružince vracet, jsem navrtal dírku, zavěsil do ní pružinu a její druhý konec jsem zavěsil do dírky, která je ve vzpěře dveří. A funguje to už přes rok...
Až zase budu někdy rozebírat dveře, tak vezmu fotyho aparát a spáchám kartinku... :lol:
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od megajvr »

No ty zámky jsou trošku chatrnější, ale dají se opravit. Ta demontáž tapicerungu se dá zvládnout opravdu do 5 minut :) Jediný problém je vyloupnout rámeček kolem kliky tak aby člověk něco nezlomil, nebo nepoškodil tapicerung. Kvůli centrálu jsem to sundávál několikrát a po druhé to už šlo jak pomásle :lol:
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
Uživatelský avatar
Mr.Stick
Příspěvky: 5
Registrován: stř říj 27, 2010 00:43
Bydliště: Hradec Králové

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od Mr.Stick »

Zdravím, mám drobný problém. Dneska jsem přišel k autu, odemknul ... a u dvěří spolujezdce povyjelo to zacvakávátko jen do půlky. Zkusil jsem ho vytáhnout ručně, ale bylo cítit, že se uvolnilo lanko, či co. Dvěře nejdou otevřít klikou ani zevnitř ani z venku. Co s tím? :)
Nubira Wagon 1.6 16V, r.v. 2000
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od palikx »

budto zkusit nechat rozmrznout -mohlo se stat-a nebo jak vyse nekdo popisoval vyndat sedadlo uvolnit tapecirunk a zkusit zatahat za zamek a mit stesti ze se povede odemknout.
jina moznost neni.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
barticz
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 25, 2009 12:54

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od barticz »

Ahoj Palixi prosím tě klička na okno drží za pérko??zkoušel jsem jí sundat a nejde ani náhodou poradíš prosím??
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od palikx »

ahoj
ano je tam perko.
ja mam vyrobeny malinkaty hacek ze svareciho dratu a tim ho vytahuju.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
barticz
Příspěvky: 22
Registrován: pát zář 25, 2009 12:54

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od barticz »

Ahoj Paliksi prosím tě můžeš mi ještě popsat jak se to sundavá??Kde je to pérko??
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od ppp »

ahojte, takze klasika sa zase prihodila, prasklo perko, zamok ostal zablokovany, stylom saxana sa to podarilo odomknut, lenze hladam aky zamok vlastne kupit a netusim ktora verzia je vhodna, na drafeli dostat napriklad:
http://www.czdrafel.cz/zamek-lp-dveri-b ... j100-p1432
http://www.czdrafel.cz/zamek-lp-dveri-s ... j100-p1430
a nie som si isty, ci je mozne zobrat mechaniku centralu z toho zamku co mam a naskrutkovat do lacnejsej cverzie zamku bez centralu alebo to mozne nie je?

Sice som stary zamok spravil pruzinkou zo stareho zamku z espera ale cap pod pruzinkou som pri odvrtavani dost ponicil a bojim sa aby zvar, ktorym som ho zaistil casom nepovolil.

Tu nieco pisu, ze by malo z verzie bez motorceka? centralu? spravit prehodenim motorceka cez 3 skrutky verziu s centralom, ale fotky mi velmi nepomohli:
http://moto.allegro.pl/nowy-mechanizm-z ... 53398.html
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“