Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

chacharMATES
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 22, 2009 08:56

Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od chacharMATES »

Zdravím pánové , mám problém a prosím o radu , jak se s ním mám poprat. Mám Nubiru r. 1998 . Stalo se mi to , že ze dne na den mi přestal fungovat zámek u dveří řidiče , asi nějaká mechanická závada v zámku. Nemohu dveře nijakým způsobem otevřít , abych mohl zámek vyměnit. Na těchto dveřích je centrál , který funguje jen při uzamykání(zavře všechny dveře ) ale na otevření nereaguje . Vím už , že problém je přímo v zámku dveří(černá krabička). Klíček do dveří normálně zasunu a otáčím. Nejde otevřít ani zevnítř. Poraďte mi prosím , jak mohu otevřít zamčené dveře tak , abych je nepoškodil. Díky za každou radu.
Mates
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od Richard »

Tak to je zapeklitá situace....... mě taky trochu blbne centrál ve dveřích řidiče, ale je to jen v mrazu, blbě odemyká, bude to chtít rozebrat a prostříknout WD.....
Jen pro info co se může stát.: syn byl na horách odemkl auto dálkou, vlez do auta, nastartoval, zabouch dveře a chtěl očistit auto od sněhu a jak mi ten centrál v mrazu trochu drhne, zřejmě se neotevřel naplno, jen napůl a jak syn dveře zabouchl, central se zamkl. SUPER auto s běžícím motorem zamčené :!: :!: :!: :!: naštěstí tam v hospodě byl nějaký mechanik a ten mu pomohl auto otevřít, ale samo to šlo otevřít zevnitř. Pokud to nejde ani zevnitř fakt nevím jak na to asi bude nějaká mechanická závada přímo v zámku, nebo v jeho ovládání (přenos od zámku na klíč, nebo od centrálu) možná bych se mrkl do druhých dveří jak to vypadá a zkusil bych mrknout na to ovládání zámku, třeba by to šlo nějakým háčkem .........

Když otáčíš klíčem dálka se zamyká, ale na druhou stranu neodmyká? Cvaká na obě strany(odemknout zamknout)?
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od palikx »

no to je prusvih
aby se nic neznicilo musi sedacka ven a povolit sroubek v madle a 2 plastove uchyty u sloupku-ty plastove sroubky-pak odklonit tapec a v poloze lezmo zkusit zamek odjistit.kdysi se mi to taky stalo.praskne pruzinka v zamku a ten je zablokovany.a druha moznost zablokovanY ovladaci motorek.ten by mel jit odpojit a pak odemknout.
hodne stesti
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od Ládin »

Mám podobný problém.Vypadali mě ze zámku 2 šrouby, takže se mi zámek ve dveřích úplně pohnul a nemohl jsem zavřít dveře,protože zámek nepadl tam kam měl.Abych mohl ty 2 šrouby přišroubovat zpět a seřídit opět zámek do původní polohy, kde by zapdl do dveří jako dřív,musel jsem rozdělat tapec ve dveřích a vytáhnout ven celý zámek i s táhlama,odpojit el.,apod.Je to pěkně těžká prácička.Po vytažení zámku jsem zjistil, že se mi ulomil kousek uměle mhoty(už přesně nevim kde to bylo) a kvůli tomu sem do ní musel navrtat rezervní šroub,aby mě držel alespoň zámek pohromadě.Teď to mám v takovém stádiu,že mám zamčené dveře, které klíčem neodemknu ani nezamknu.Od té doby lezu do auta přez spolujezdce.Byla zima, takže sem na to prděl,ale jakmile se trochu oteplí dám to dohromady.Budu muset sehnat asi celý nový zámek.Mno ještě nevim jak to pořešim.Každopádně obrovská prácička to bude.Pro Tebe bude hlavně nejdůležitější dostat se pod tapec,protože se zámkem stejně všechno uděláš v ně vozidla.
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
chacharMATES
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 22, 2009 08:56

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od chacharMATES »

Pánové zatím děkuji za rady. Zkusím se k zámku dostat a nenadělat víc škody než užitku !!
Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od Ládin »

Kdyby si měl nějaký problémy tak se klidně ozvy,já sem potom taky napíšu podrobnost práce jak sem to dělal.Tenhle případ se může stát každému.

Všichni za Daewoo - Daewoo pro všechny :lol:
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
REBEL

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od REBEL »

a umis zadelat klicky na ty blby perka ja menil repraky sundat to slo a nejde to tam dat zpatky
Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od Ládin »

Ted nevim co tim myslis Rebele...
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
REBEL

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od REBEL »

tapec drzi na trech sroubech a aby sel oddelst tak musim sundat klicku kde je jako zavlacka perko vydat me to slo za pul hodky sem na to prisel ale zadelat uz to neumim
Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od Ládin »

už chápu,ta klička se tam musí potom zpátky šikovně navléknout, tím způsobem,že držíš kličku v poloze otevřeno a soukáš ten tapec na tu kličku.V praxi na to přijdeš,ale uplně poprvé jsem si taky tu kličku urval.Je to složitější postup.Jo a ještě kromě šroubů ten tapec drží na asi 5ti bílých kolíkách které jsou pouze na zacvaknutí,na to je potřeba trochu síly.
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
REBEL

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od REBEL »

ja uz je mam rozdelany a nejdou me zadelat
Uživatelský avatar
cobyll
Příspěvky: 266
Registrován: čtv kvě 31, 2007 05:15
Bydliště: Wallachia Kingdom (Velká Lhota)

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od cobyll »

palikx píše:no to je prusvih
aby se nic neznicilo musi sedacka ven a povolit sroubek v madle a 2 plastove uchyty u sloupku-ty plastove sroubky-pak odklonit tapec a v poloze lezmo zkusit zamek odjistit.kdysi se mi to taky stalo.praskne pruzinka v zamku a ten je zablokovany.a druha moznost zablokovanY ovladaci motorek.ten by mel jit odpojit a pak odemknout.
hodne stesti
Já už mám tento úkon taky za sebou, a nejlepší je mít v ruce dva až tři lokty, aby bylo možno ruku poohýbat podle potřeby. Ale protože to nejde, tak se s tím člověk hooodně natrápí. Je třeba odšroubovat všechny přístupné šroubky, tapec ode dveří odchlípnout, prostrčit ruku ochranným igelitem do dveří a zámek zručně otevřít. Opravdu je to fuška a dá se to. Jen je třeba se trošku poskládat aby se dosáhlo kde se třeba a moooc velká trpělivost... :lol:
EX"PLAVÁČEK" Daevoo Nubira I wagon 2,0 16V CDX 1997 - utopeno při povodni,
pak Renault Scenic 2,0 - zemřel mrazem,
teď návrat Chevrolet Nubira SX wagon 1,6/16V "Černoušek"
Cobyll (čti jednoduše "Kobyl") Valmez ID 2933
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od palikx »

REBEL píše:ja uz je mam rozdelany a nejdou me zadelat
co ti proboha nejde?
klicku na okno?to perko vezmi vsad ho do klicky tam kam ma prijit tedy do drazky v klicce a pak jen klicku nasun na curo mechanismu okna.nic na tom neni
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Stanleyk
Příspěvky: 252
Registrován: úte led 02, 2007 18:32
Bydliště: Huddersfield
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od Stanleyk »

chacharMATES píše:Zdravím pánové , mám problém a prosím o radu , jak se s ním mám poprat. Mám Nubiru r. 1998 . Stalo se mi to , že ze dne na den mi přestal fungovat zámek u dveří řidiče , asi nějaká mechanická závada v zámku. Nemohu dveře nijakým způsobem otevřít , abych mohl zámek vyměnit. Na těchto dveřích je centrál , který funguje jen při uzamykání(zavře všechny dveře ) ale na otevření nereaguje . Vím už , že problém je přímo v zámku dveří(černá krabička). Klíček do dveří normálně zasunu a otáčím. Nejde otevřít ani zevnítř. Poraďte mi prosím , jak mohu otevřít zamčené dveře tak , abych je nepoškodil. Díky za každou radu.
Mates
Keby si pri nohach sofera nasiel kable od motorceka centralu, pripojil ho na priamo, malo by Ti tie dvere odomknut
Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: Porucha zámku dveří řidiče-Nubira

Příspěvek od Ládin »

REBEL píše:ja uz je mam rozdelany a nejdou me zadelat
Kdyby Ti to fakt nešlo,tak dej vědět a přijel bych se Ti na to klidně mrknout ;)
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“