škube na plyn

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Drobek
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 01, 2009 13:56
Bydliště: Havířov

Re: škube na plyn

Příspěvek od Drobek »

zdravím jak tak koukám tak bys mi mohl taky poradit prosím,mám nubiru 1,6l ale bez plynu a za studena při přidání plynu,to vždycky pěkně cukne až se zahřeje tak je to v klidu.taklhe mi vždycky škubala stará škodovka když byl špatně nastavený předstih,nevíš co by to mohlo být?DIK
-peha- píše:Fúúúú chlope je toho tu plno :twisted: Takže

1 - sviečky
2 - káble
3 - modul zapalovania

Hladaj v tomto poradí a na to prečo to na benzin ide sa nepítaj lebo je to tak :D :D :D
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na plyn

Příspěvek od -peha- »

No ten saamý postup od 1-3 ale 3 zatial vynechaj a skús nataviť doraz klapky a hlavne vyčisti krokový motorček lebo ono to práve pri tom keď je zanesený má takú dieru v chodu motora jo a premeraj lambdu lebo vlastne píšeš že pri zohriatí to šlape takže treba skúsiť aj to ale sviečky a káble sú srdcom motora :D
Uživatelský avatar
megajvr
Příspěvky: 198
Registrován: stř led 14, 2009 19:05
Bydliště: Ostrava

Re: škube na plyn

Příspěvek od megajvr »

Souhlasím s Pehou. Mám BRC Just a ikdyž jsem měl skoro neprůchodný filtr LPG auto neškubalo, ale nemělo výkon :( Po výměně filtru auto začalo jezdit jak z praku :lol
Exauta : nějaká Tatra,Praga V3S,Karosa,Zetor,Olcit,Simca,Renault,Nissan,Škoda 100,1000,1203,Fabia,Nubira a teď Tacuma
Současné služ. : Škoda Octavia 1.9 Tdi
pigim
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 13, 2009 19:05

Re: škube na plyn

Příspěvek od pigim »

Pre pehu...Ahoj som síce žena,ale tiež tak trošku blázon do aut....takže vravíš,že jednoznačne by mala pomôcť ta výmena sviečok či káblov??a čím začať sviečkami??Dík...
Uživatelský avatar
Ládin
Příspěvky: 106
Registrován: úte bře 10, 2009 12:55
Bydliště: Pardubice

Re: škube na plyn

Příspěvek od Ládin »

Díky za vaše postřehy, i na toto jsem se chtěl taky zeptat.Už vim co mám dělat.Taky mě napadli ty svíčky s kabeláží :) Škubánímu STOP :D
Daewoo Nubira 1,6 - Červenej drak - účastník hasičských vozidel červených Nubir,kdo byl na srazu tak ví.
Dan 71
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 12, 2009 18:54

Re: škube na plyn

Příspěvek od Dan 71 »

Takže jsem se radoval předčasně.Škubání pokračuje.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na plyn

Příspěvek od -peha- »

Pre pigim -no či to pomôže to nie je tak isté ale vetšinou ano a je to asi najlevnejšie no a od výmeny je dobré si sledovať km do dalšej výmeny podla typu sviečok a odporučení výrobca :D

No Dane tak pokud sú sviečky nové a káble tiež tak ješte premerať lambdu a potom už asi len modul no a to už je trocha drahšie,inak dobré je keď sa dá vyskúšať od dakoho ale to je velmi velká náhoda :idea: No a abych potešil tak aj po mojom trhaní sa po výmene ustálilo lenže dneska už zasa trocha nepravidelný chod takže už som objednal káble a ideme dalej,je dosť smola že diagnostika práve tieto 3 elementy neodhalý len vypíše že vynechává valec a to je teda málo.
Tu lambdu Ti môžu skuknúť aj v LPG servise lebo LPG diagnostika ju ukazuje no a dá sa aj premerať ale v okruhu elektriky som trocha laik na to mám kamoša takže ako sa to merá som len videl ale presné údaje neviem :D Len ma napadá Tebe to trhá alebo vynechává lebo prvé je elektrika ale vynechávanie môže spôsobovať lambda a dokonca len zlé nastavenie splynovača takže by som asi navštívil servis na diagnostiku LPGčka tam Ti vlastne sfúknú aj lambdu :idea: Tak držim palce :D
Dan 71
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 12, 2009 18:54

Re: škube na plyn

Příspěvek od Dan 71 »

Peho ptal ses,jestli to trhá,nebo vynechává.
Škube to tak,jako bych vypínal a zapínal klíček.Prostě on-off.
Pokud to zrovna funguje,tak to spolehlivě začne dělat,pokud motor vytočím nad 3000 obrátek.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na plyn

Příspěvek od -peha- »

No tak tam ma fakt napadajú len tie 3 veci ale než bych kupoval modul tak radši skus ten LPG servis,ono je to bohužial smola že na benzin to nerobí ale to pre to že LPG je strašne závislé na plnej funkčnosti elektriky,ješte sa Ti zajtra ozvem urobím v robote konzultáciu :D
Drobek
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 01, 2009 13:56
Bydliště: Havířov

Re: škube na plyn

Příspěvek od Drobek »

ahoj dík že jses ozval.no svíčky mám nové cca 200km nastavení dorazu klapky jsem udělal tak před měsícem asi jestli je to teda to že se přitáhne to lanko tak to bych měl asi vyřešeno,ale píšeš ještě něco o krokovém motorku,vůbec nevím kde bych ho našel a jak na to?kdybys měl někdo po ruce aspon foto toho motorku kde zhruba se nachází moc by mi to pomohlo a nějaký stručný popis jak na to bylo by to fajn.teda jestli se to dá dělat takhle v garáži.moc díky
-peha- píše:No ten saamý postup od 1-3 ale 3 zatial vynechaj a skús nataviť doraz klapky a hlavne vyčisti krokový motorček lebo ono to práve pri tom keď je zanesený má takú dieru v chodu motora jo a premeraj lambdu lebo vlastne píšeš že pri zohriatí to šlape takže treba skúsiť aj to ale sviečky a káble sú srdcom motora :D
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na plyn

Příspěvek od -peha- »

No teraz neviem presne kde ho má Nubi ale isto dakde pri klapke teda pod nou no tady je ako vyzerá a kde ho má Lega a asi ho tamm budeš mať aj Ty jo a po tom čo ho vyberieš,vyčistíš a vrátiš nazad tak pozor (v predchodzej odpovedi som na to zabudol a bol problém :D ) ak ho nasadíš tak sadni za volant a 3x za sebou zapni klúčik ale neštartuj a on sa dostaví to zapnutie urob zakaždým tak na 10 sekund :D :D :D

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php ... 8&start=15
Dan 71
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 12, 2009 18:54

Re: škube na plyn

Příspěvek od Dan 71 »

Tak Nubira byla v servisu.Elektro v pořádku.
Snížili tlak v reduktoru a funguje to.
Pokud přestane,nutná výměna reduktoru.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na plyn

Příspěvek od -peha- »

Fí ty tam máš sekvenc lebo na tej sa nastavuje tlak,pri elektroniku je to od výroby kalibrované a na podtlaku sa mení membrána. :D :D :D No hlavne že funguje -i
pigim
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 13, 2009 19:05

Re: škube na plyn

Příspěvek od pigim »

Takže sviečky i káble mám nové asi cca 3 týždne a bez zmeny stále to šklbe čo teraz???
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: škube na plyn

Příspěvek od ppp »

otazka na pehu hlavne:
nubira 1, lpg 4 roky a 70tkm vstrekovacka lovato, na plastovom veku nad vekom ventilov su 4 ventily? od ktorych idu rurky do sania, k ventilom? ide jedna rurka od splynovaca
na benzin ide tichucko, pravidelne, tak povediac hladko
na lpg aj po zahriati v otackach okolo 2 az 2.5tisic zacne motor pulzovat, takisto na volnobeh motor pulzuje, nie je to vynechavanie, je to proste pravidelne asi tak 1/4 az 1/2 sekundove pulzovanie, kedy motor straca a znovu ziskava vykon, v pripade volnobehu klesaju otacky a stupaju, po chvili sa to ustali, ale otacky su kusok nizsie nez na benzin a potom to znovu zacne.

Co s tym moze byt? Tipujem na membranu alebo nejaky filter v lpg systeme. Inac tie cervene vstreky? lpg priserne cvakaju, asi ako kuchynske hodiny. Nemaju tieto vstrekovacie systemy interval udrzby a vymeny membrany 50tkm? Pripadne sa tam meni aj nieco ine?

A este jedna podotazka. Tie vstreky aj s plastovym deklom na motore sa daju zlozit, bez poskodenia? Pytam sa kvoli pretesnovaniu veku ventilov.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“