škube na plyn

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Dan 71
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 12, 2009 18:54

škube na plyn

Příspěvek od Dan 71 »

Zdravím všechny.
Před časem mi Nubira začla poškubávat v režimu LPG a zhoršuje se to.
Pokud je to chladné,tak s tím nejde jet.Po zahřátí to sem tam funguje,nebo začne silně
škubat a zdechat.
Mám 1,6 ku , tovární zástavba LPG BRC rok výroby 99.
Pokud máte někdo zkušenosti,poraďte.Dík
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na plyn

Příspěvek od -peha- »

Fúúúú chlope je toho tu plno :twisted: Takže

1 - sviečky
2 - káble
3 - modul zapalovania

Hladaj v tomto poradí a na to prečo to na benzin ide sa nepítaj lebo je to tak :D :D :D
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: škube na plyn

Příspěvek od Jura »

Lambda?
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na plyn

Příspěvek od -peha- »

Aj to ale to pokud už majitel vie kedy menil sviečky tie sú pri LPG 90% príznak šklbania a skákania no a lambda sa dá premerať jo a na diagnostike LPG sa lambda vždy ukazuje takže postup 1-2-premerať lambdu-3 :D :D :D
Mauner78
Příspěvky: 49
Registrován: pon říj 29, 2007 08:34
Bydliště: Usti nad Labem

Re: škube na plyn

Příspěvek od Mauner78 »

Ze své zkušenosti (půlroční trápení), než začnete s čímkoliv jiným, koukněte na baterku. Přesně to co popisujete sem měl a způsobovala to odcházející baterie. (nikdo nevysvětlil proč, ale po výměně jede super)
Změřit v klidu nestačí, mě dávala dobré hodnoty, starty taky dobrý. Ale prostě byla v čudu, poznal jsem to při nabíjení (nabila se se za 5minut). Později jsme zjistil, že tam bylo málo elektrolytu (ač bezúdržbová).
Pokud jí máte déle jak 3 roky, měl jste jí párkrát do mrtě vybitou (světla) a kolem zátek máte takovej ten mech tak to ani nezkoušejte a vyměnit.
no a pak kabely, svíčky, ... ;-)

jo a jinak taky Nubira 1999, 1,6 LPG, SMART BRC "tovární" ;-)
Nubira 1999, 1,6 LPG, SMART BRC
Dan 71
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 12, 2009 18:54

Re: škube na plyn

Příspěvek od Dan 71 »

Dík za tipy,ale moc se mi to nezdá.
Baterku mám novou.Svíčky a kabely to podle mně nebudou,protože to škubání je takové,jako
když vypnu jiskru na všech válcích,nebo odstavím dodávku paliva.
Mám podezření na odcházející reduktor.Asi to dám na diagnostiku.
tomg60
Příspěvky: 58
Registrován: stř led 14, 2009 20:57

Re: škube na plyn

Příspěvek od tomg60 »

Dan 71 píše:Dík za tipy,ale moc se mi to nezdá.
Baterku mám novou.Svíčky a kabely to podle mně nebudou,protože to škubání je takové,jako
když vypnu jiskru na všech válcích,nebo odstavím dodávku paliva.
Mám podezření na odcházející reduktor.Asi to dám na diagnostiku.
buď svíčky,plynové filtry,nebo membrány nic jiného tam není,začal bych od svíček pokud mají víc jak 15t,zkusit nejobyčejnější a uvidíš
pigim
Příspěvky: 7
Registrován: pát bře 13, 2009 19:05

Re: škube na plyn

Příspěvek od pigim »

tiež mám Lanos a BRC 99 a šklbe i,ked mám všetko nové od sviečok cez káble atd a predsa takže čo s tým...myslím,že už,len pretesniť to bude zostávať hmmm??
Dan 71
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 12, 2009 18:54

Re: škube na plyn

Příspěvek od Dan 71 »

A co by si chtěl přetesnit ?
novacan
Příspěvky: 29
Registrován: čtv led 22, 2009 14:04

Re: škube na plyn

Příspěvek od novacan »

Skús vyčistiť filter u el- ventilu LPG.9 rokov prevádzky je predsa niečo nečistôt a potom brzdí prietok plynu.Tento stav sa prejavuje aj keď dochádza plyn.Sviečky,baterka to určite nie je,to by robilo problém aj na benzín,aj keď nie tak výrazný.Je nutné demontovať el-ventil a rozobrať-vyčistiť.Niekedy rozdiel vo výkone robí aj kvalita LPG,ktorá sa mení podľa dodávateľa.Väčšina plynu vraj dochádza z Ukrajiny a nie vždy požadovanej kvality.Na voľnobeh ide v poriadku?Až ano tak je treba sa ešte pozrieť na regulačný ventil/skrutkový/ ktorým sa reguluje množstvo plynu a je umiestnený medzi odparovačom a klapkou.Skús označiť jeho polohu a potom ho povoliť o 1 -2 otáčky a skúsiť.Keď nie vrátiť späť.To vykonaj ako prvé.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na plyn

Příspěvek od -peha- »

10 rokov montujem a servisujem LPG ale ješte nikdy sa pri filtry nedocházalo k cukání verte alebo nie je to vaša vec ale to to je na poslední čo k tomu poviem

1-- Malý výkon = problém 1-Filter vzduchu,2-Klapka,3-Membrány a nastavenie systému.

2--Cukanie a trhanie = vždy len elektrická závada 1-Sviečky,2-Káble,3-Lambda,4-Modul.

Regulačný ventil majú len podtlakové systémy určené na KARBURÁTORY a pri dočasnej nefukčnosti ATUÁTORA ktorý je výhradne určený na el.systémy.
Atuátor ani regulačný ventil nemajú za následok šklbanie.

Tu sú systémy BRC Blitz a Just ktoré sú oficiálne schválené na vozidla Daewoo takže žiaden škrtič a regulačný ventil ale ATUÁTOR a ten sa dá nastaviť len softvérom.


http://www.autogas.sk/auto_na_lpg.htm
Dan 71
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 12, 2009 18:54

Re: škube na plyn

Příspěvek od Dan 71 »

Pro Pehu.
S tou elektrikou je to zvláštní,ale pokusím se věřit.
Jaké svíčky koupit?Dal sem tam Denso tak před 5000 km.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na plyn

Příspěvek od -peha- »

Sviečky aké chceš treba podla doporučenia výrobcu lebo pri našich autách to už netreba riešiť tzv.LPG sviečkami :idea: Len pokud ich tam máš len 5000 km tak to by mali byť dobré (DENSO je dobrá volba) ale jedma možnosť ako rýchlo zistiť čo je chyba tak stačí kúpiť najlacnejšie sviečky (treba BRISK ) založiť a potom postup takto-pokud to bude robiť od začiatku tak chyba môže byť v kábloch ale pokud to zo začiatku bude dobré a prejaví sa to po pár km tak vetšinou je problém v modulu.V každom prípade skús najprv dať nové lacné sviečky :idea: :D :D :D
Dan 71
Příspěvky: 10
Registrován: čtv bře 12, 2009 18:54

Re: škube na plyn

Příspěvek od Dan 71 »

Peha měl pravdu.
Při výměně svíček jsem na třetím válci odhalil utrženou koncovku kabelu(zůstala na svíčce)
Vyměnil jsem kabel a funguje to.Nechápu,jak to mohlo na benzin běžet na čtyři válce.
Takže díky.
Ještě jednu věc.Je pravda,že by odtrh na svíčce při provozu na plyn měl být 0,7mm?
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: škube na plyn

Příspěvek od -peha- »

Nie sviečky sa môžu nastaviť podla výrobca :D

Ale aby si nebol jediný tak dneska mi moja kočka na LPG začala skákať a buchať ako divá no a než mi na obed došli nové sviečky tak pomali ani na benzin neťahala :D A to som mal NGK deklarované na 30 000 km a vydržali len 19 000 km ale to len dúfam že to boli sviečky lebo ak sa to o týžden prejaví zasa tak idem na káble a tak dále :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“