Aveo sedan a kvalita ?!

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Rastos píše:
Krtek píše: Takže pak je člověk rozčarovanej z mizernecjh jízdních vlastností Lacettiho
Neviem ako je to so sedanom Nubira, ale ja som po Matizovi a Kalosovi s jazdnymi vlastnostami Lacetti HB spokojny. Stabilita na ceste je o triedu inde, auto dovoluje jazdu zakrutami vo vyssich rychlostiach. Je mozne, ze naladenie sedan verzus HB a kombi, alebo rocnik 2003 verzus novsie, je ine.
Takisto zadna viacprvkova naprava prispieva k stabilnejsej a komfortnejsej jazde cez nerovnosti.
Jo po přesednutí ze Sparka mi taky Soptík připadá jak soprťák co sedí jak motokára. Ovšem obráceně to je po přesednutí z Koktávky nebo Fobie :?
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Tompetr »

Pokolgep píše:Tak ahoj nechcelsom nikoho uraztit kto valastni aveo. Konkretne mi po asi 13 000 km menily lambdu a potom 18 000 zase, chek minymalne 3kart,
trhanie motora aj chek v servise mi povedali ze vynechal jeden valec ze to vynulovali ale pravda je ze potom to uz bolo v pohode.Este raz nikoho som nechcel urazit s tou kvalitou bol to blby vyrok asi preto lebo teraz som mal problem z trasenim volantu posiel som do servisu tam podotahovalinapravu aj vyvazili kolesa a podely ze je to vporiadku a potom mi to zacalo tahat do prava aj geometriu urobily a stale nic tak som sa vratil ten isty den vymenil mi predne kolesa pravea a lave zacalo to tahat do lava a potom mi povedal technik ze to je guma a mal pravdu lebo som vymenil zadne lave s prednym a je to v poriatku asi zato ten unahleny vyrok o kvalite.
jestli je Aveo tak kvalitní jako Kalos tak se nedivím a pod tvé názory bych se klidně podepsal protože můj Kalos si na vysvědčení zaslouží tak 3-
Majkl
Příspěvky: 6
Registrován: sob úno 24, 2007 21:06
Bydliště: Jablonné v Podještědí

Příspěvek od Majkl »

Dobrý den, pánové. Vaše zkušenosti mě odrazují od případné koupě Avea v budoucnosti! Nečekal jsem takové strašlivé zážitky/závady. Můj Spark měl právě včera najeto 30.000 km a jedinou závadou za 13 měsíců byly odřené dveře (mým zaviněním).
Chevrolet Spark 0,8, fmetle (stříbrné). v provozu od ledna 2007, najeto 25.000 km, průměrná spotřeba 5,8 l. Pravidelně k vidění na trase Liberec-Bratislava.
majosko
Příspěvky: 25
Registrován: úte led 20, 2009 17:11

Re: Aveo sedan a kvalita ?!

Příspěvek od majosko »

Ahojte ja som tu novy aveo sedan mam asi 9 mesiacov.mam najazdenych asi 13000km a zatial som nemal na nom ziaden problem.Len sa mi niekedy stava ze pri troska vysich otackach sa mi neda dobre preradit z 3jky do 2ky.
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Aveo sedan a kvalita ?!

Příspěvek od saamm »

Co to je "troska vysich otackach"? /to je asi kolik?/
Pomalej zařazuj nižší převodový stupeň nebo jestli umíš řadit s meziplynem tak to je nejšetrnější podřazování ale za cenu vyšší spotřeby.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Lucas
Příspěvky: 79
Registrován: pon úno 12, 2007 07:54
Bydliště: Havířov - Šumbark

Re: Aveo sedan a kvalita ?!

Příspěvek od Lucas »

Kvalita si myslím je ok, ale spíš někteří lidi jsou moc nároční a detailisté. Osobně zatím 10000km a ok, sice hatchback a ne sedan.
Aveo 5dv. 1,4 LT
Ex:Daewoo Lanos
člen AVEO fanklubu
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: Aveo sedan a kvalita ?!

Příspěvek od Tompetr »

majosko píše:Ahojte ja som tu novy aveo sedan mam asi 9 mesiacov.mam najazdenych asi 13000km a zatial som nemal na nom ziaden problem.Len sa mi niekedy stava ze pri troska vysich otackach sa mi neda dobre preradit z 3jky do 2ky.
řazení je u Kalose hodně nepřesné, ale dá se na něj zvyknout, jen nesmíte střídat více vozů, pak vás to začne štvát :evil:
nováčik
Příspěvky: 3
Registrován: sob úno 21, 2009 15:14

Re:

Příspěvek od nováčik »

Muco píše:Cau,ty Pokolgép ! -to je myslím z maďarčiny preložené ako pekelný stroj,ak sa nemýlim(pekný názov)....
No najskôr by ma zaujímali tie kilometre...25 5000...????Asi tá posledná nula tam byť nemá..ŽE?

Ja len toľko : Mal som Kalos (r.v.2006),naj.20tis.km .Jediné,čo mi žralo nervy,bola hlučná prevodovka-presnešie-pri stud.naštartovaní to hrozyvo rachotilo,keď som pustil spojku...V servise vymenili ložiská a robilo to to isté.Keď som išiel nazad,zistili,že je prasknutý obal prevodovky :shock: .Vymenili obal a bolo to opäť to isté! potom zasa asi zle namontovali prevodovku,lebo tiekol olej pri tesnení.Vymenili ho,potom zasa tiekol olej na druhej strane tiež tesnenie prevodovky. A zasa objednať a čakať-už ma to prestalo baviť,tolko tam chodiť a vždy čakať min.7 dní na material...nakoniec som ho predal,ale nie kôli autu,ale kôli servisu,lebo sídli dosť od ruky...Nehovoriac o servise ako takom...a ešte som čakal na ložisko mesiac,pokiaľ doviezli z Budapešti material(to je centralny sklad pre vých. europu).Vlastnil som ho 3 mesiace a z toho som mal Kalosa v servise bez mála 2 mesiace,ale to len kôli "pružnosti "servisu :cry: :cry: !! Inak auto ako také bolo veľmi slušné a naozaj pooohodlné vozenie! A priestoru tam bolo habadej... !
Apropoooo-aké máš konkrétne problémy s tým??? sú tu samí dobrí ľudia,ktorí Ti určite pomôžu a poradia,čo s tým a či je ta "vada" vážna ,alebo je to len nejaká tzv."vrodená",ktorá vôbec nemusí vadiť autu,ledaže to vadí majiteľovy. ;) A hlavne nezabudni napísať,aký model máš !!! Inak je ťažké poradiť... ;)
a teraz si spokojny s toyotou?
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od jari »

martincakl píše:No hele...mohl jsi mít smůlu...Ono to nemusí nutně souviset s typem auta...respektive nelze z toho usuzovat že Aveo je špatné auto...Možná jsi měl jen smůlu na kus...to se stane i u lepších značek.
Znám osobně majitele prodejny a servisu Renault,Kia,Dacia...a dle jeho slov je v poslední době z těchto třech značek nejporuchovější Renault...to prý jde v záruce do opravy skoro každé auto co prodají...Kia a Dacia jsou prý v pohodě.
Zatím u Avea nechci dělat závěry...máme najeto jen necelé 3000km,a zatím zcela bez závad...,ale to by na závadu bylo opravdu hodně brzo..
No také záleží na kvalitě tankovaného benzínu. Špatný benzín braný u pofiderních benzínových stanic udělá své....
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6262
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Aveo sedan a kvalita ?!

Příspěvek od Scorpion.11 »

Nevím, ale jak to tu na našem foru čtu tak zatím Aveo je spolehlivé autíčko bez vážných závad, toť můj názor i zkušenost :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Aveo sedan a kvalita ?!

Příspěvek od Jarik »

Scorpi ved to sú ešte nové autá!!!!!!!!!
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Aveo sedan a kvalita ?!

Příspěvek od 18lukin18 »

Ahojte všeci,já mám avejko od září 2009,druhá garančka byla také bezproblému a žádný problém zatím nemám,všechno mě bez problému funguje a jsem sním naprosto spokojený,mám tam najeto cca 37000km
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo sedan a kvalita ?!

Příspěvek od jari »

Mě měnili brzdové kotouče a řemen s kladkou... Jinak ok.
Je smutné, že servis kde jsem auto koupil na to nepřišli a byli strašně neochotní, a vše bylo velký problem, a měsíc po garanče jsem jel ke konkurenci, a tam mě vše bez řečí vyměnili v záruce....
Najeto 11 500 km.
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Aveo sedan a kvalita ?!

Příspěvek od jamal89 »

ja som prekrocil uz davno 60 000km a stazovat sa na kvalitu, nemozem, normalne zavady ako kazde ine auto, nepodarene kusy su, ale moj nazor, za dane peniaze je to vyborne
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo sedan a kvalita ?!

Příspěvek od jari »

jamal89 píše:ja som prekrocil uz davno 60 000km a stazovat sa na kvalitu, nemozem, normalne zavady ako kazde ine auto, nepodarene kusy su, ale moj nazor, za dane peniaze je to vyborne
Ale víš co, lepší, když se Ti projeví závada ihned, když to můžou v záruce bezplatně opravit, než kdyby i za to po pár letech platil...
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“