Aveo sedan a kvalita ?!

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Pokolgep
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:22
Bydliště: Košice

Aveo sedan a kvalita ?!

Příspěvek od Pokolgep »

Ahoj vseci mam aveo sedan najazdenych 25 5000 a ne mam dobre skusenosti je to sice lacny sedan ale ta kvalita nie je moc dobra. Obrázek Obrázek
Reklama
 

Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

To bol vyčerpávajúci popis :roll: :shock: Čo tak napísať niečo konkrétne? Lebo inak ti tu nikto neuveri :)
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
srneček
Příspěvky: 106
Registrován: čtv říj 05, 2006 10:40
Bydliště: Oslavany, Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od srneček »

Já osobně mám najetých 32500km a mimo problémů s kotoučama si nemůžu stěžovat. (pominu-li malý výkon, ale na 1.2 je pořád pěkný)

Jinak jezdím s ním denně do práce, v létě byl v Chorvatsku, 4x ročně jezdím na druhý konec republiky za rodinou. Občas za ním tahám i vlek - tak 5% jízd, z toho občas i vlek o celkové hmotnosti 900kg.

Tak by mě zajímalo na co si stěžuješ ty, uveď nám v čem spočívá tvá nespokojenost.
CHEVY AVEO 1.2 sedan 2006
dříve KADETT Caravan 1.4i /1.6i 3dv
Škoda 120L
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo sedan a kavalita

Příspěvek od Slavek »

Pokolgep píše:Ahoj vseci mam aveo sedan najazdenych 25 5000 a ne mam dobre skusenosti je to sice lacny sedan ale ta kvalita nie je moc dobra.
Nooo myslim v tom ze ma ty svoje km najeto, tolik nenalitaj ani letadla :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

promin chlape, ale zasmal sem se :D :D
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
jovannno
Příspěvky: 55
Registrován: stř kvě 30, 2007 16:04
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od jovannno »

Ja mam tiez Aveo sedan, ma najazdenych 12345km ( https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=9900 ) a tiez mam zle skusenosti.

Napr.:
1.Voda v ostrekovacoch! No mynula sa, je to mozne ved je to nove auto!
2.Smerovka! Raz ide raz nejde, svieti nesvieti svieti nesvieti svieti nesvieti.....
3. A tato kontrolka mi zase stale sviety Obrázek aj ked som priputany.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Cau,ty Pokolgép ! -to je myslím z maďarčiny preložené ako pekelný stroj,ak sa nemýlim(pekný názov)....
No najskôr by ma zaujímali tie kilometre...25 5000...????Asi tá posledná nula tam byť nemá..ŽE?

Ja len toľko : Mal som Kalos (r.v.2006),naj.20tis.km .Jediné,čo mi žralo nervy,bola hlučná prevodovka-presnešie-pri stud.naštartovaní to hrozyvo rachotilo,keď som pustil spojku...V servise vymenili ložiská a robilo to to isté.Keď som išiel nazad,zistili,že je prasknutý obal prevodovky :shock: .Vymenili obal a bolo to opäť to isté! potom zasa asi zle namontovali prevodovku,lebo tiekol olej pri tesnení.Vymenili ho,potom zasa tiekol olej na druhej strane tiež tesnenie prevodovky. A zasa objednať a čakať-už ma to prestalo baviť,tolko tam chodiť a vždy čakať min.7 dní na material...nakoniec som ho predal,ale nie kôli autu,ale kôli servisu,lebo sídli dosť od ruky...Nehovoriac o servise ako takom...a ešte som čakal na ložisko mesiac,pokiaľ doviezli z Budapešti material(to je centralny sklad pre vých. europu).Vlastnil som ho 3 mesiace a z toho som mal Kalosa v servise bez mála 2 mesiace,ale to len kôli "pružnosti "servisu :cry: :cry: !! Inak auto ako také bolo veľmi slušné a naozaj pooohodlné vozenie! A priestoru tam bolo habadej... !
Apropoooo-aké máš konkrétne problémy s tým??? sú tu samí dobrí ľudia,ktorí Ti určite pomôžu a poradia,čo s tým a či je ta "vada" vážna ,alebo je to len nejaká tzv."vrodená",ktorá vôbec nemusí vadiť autu,ledaže to vadí majiteľovy. ;) A hlavne nezabudni napísať,aký model máš !!! Inak je ťažké poradiť... ;)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Taky by mně zajímalo co si představuješ pod pojmem kvalita... Já rozlišuju kvalitu zpracování (výroby) což už neni taková tragédie a kvalitu kosntrukce, což ještě pořád bejvá. Takže pak je člověk rozčarovanej z mizernecjh jízdních vlastností Lacettiho, háků na zvedání víka kufru (koukal sem Aveo má nemlicht ten samej paskvil), nedotaženejch některejch ovládacích prvků atd. Ale to musí člověk nejdřív pořádně okouknout než autom koupí. Kvalitu zpracování sice napoznáš ale jde líp vyreklamovat než vrozený blbý vlastnosti.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Tak,tak... - pekne KRTKU ! :)
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
bandolik
Příspěvky: 178
Registrován: čtv bře 15, 2007 19:32
Bydliště: Třinec :-)

Příspěvek od bandolik »

to jovannno:to mně pobavilo jako ty kilometry od Pokolgép
jinak mám najeto 17 500km za půl roku, :lol: :lol: v pondělí jdu na garančku která měla být při 15 000 ale nějak nevyšlo a zatím jsem si nevšim ničeho co by mi na autě vadilo nebo snad nefungovalo
:lol: :lol:
od 07.04.2007 CHevrolet AVEO 1,2 sedan,sunset orange ,2xabg,abs,central,el. okna, 14 alu.disky Dotz Imola,podsvícení zelený neon
Prostě supr kárka :-)
ex: Daewoo Espero 2,0i v plné palbě

člen AVEO FANKLUBU
Pokolgep
Příspěvky: 2
Registrován: čtv zář 27, 2007 12:22
Bydliště: Košice

Příspěvek od Pokolgep »

Tak ahoj nechcelsom nikoho uraztit kto valastni aveo. Konkretne mi po asi 13 000 km menily lambdu a potom 18 000 zase, chek minymalne 3kart,
trhanie motora aj chek v servise mi povedali ze vynechal jeden valec ze to vynulovali ale pravda je ze potom to uz bolo v pohode.Este raz nikoho som nechcel urazit s tou kvalitou bol to blby vyrok asi preto lebo teraz som mal problem z trasenim volantu posiel som do servisu tam podotahovalinapravu aj vyvazili kolesa a podely ze je to vporiadku a potom mi to zacalo tahat do prava aj geometriu urobily a stale nic tak som sa vratil ten isty den vymenil mi predne kolesa pravea a lave zacalo to tahat do lava a potom mi povedal technik ze to je guma a mal pravdu lebo som vymenil zadne lave s prednym a je to v poriatku asi zato ten unahleny vyrok o kvalite.
martincakl
Příspěvky: 89
Registrován: čtv čer 07, 2007 08:49
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martincakl »

No hele...mohl jsi mít smůlu...Ono to nemusí nutně souviset s typem auta...respektive nelze z toho usuzovat že Aveo je špatné auto...Možná jsi měl jen smůlu na kus...to se stane i u lepších značek.
Znám osobně majitele prodejny a servisu Renault,Kia,Dacia...a dle jeho slov je v poslední době z těchto třech značek nejporuchovější Renault...to prý jde v záruce do opravy skoro každé auto co prodají...Kia a Dacia jsou prý v pohodě.
Zatím u Avea nechci dělat závěry...máme najeto jen necelé 3000km,a zatím zcela bez závad...,ale to by na závadu bylo opravdu hodně brzo..
Chevrolet Aveo 1,2 sedan-sunset orange metalíza
Uživatelský avatar
jovannno
Příspěvky: 55
Registrován: stř kvě 30, 2007 16:04
Bydliště: Slovakia

Příspěvek od jovannno »

Este k tomu checku, skus opisat styl tvojej jazdy, kedy preradujes v jakich otackach ho priemerne drzis, ci ho sem tam prefuknes (ci nahodou nechodis na patke 60 po meste) a podobne,
tu na fore sa dost o checku popisalo a mozno ti aj poradia. (ja som zatial problem s checkom nemal, chvala bohu)
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Krtek píše: Takže pak je člověk rozčarovanej z mizernecjh jízdních vlastností Lacettiho
Neviem ako je to so sedanom Nubira, ale ja som po Matizovi a Kalosovi s jazdnymi vlastnostami Lacetti HB spokojny. Stabilita na ceste je o triedu inde, auto dovoluje jazdu zakrutami vo vyssich rychlostiach. Je mozne, ze naladenie sedan verzus HB a kombi, alebo rocnik 2003 verzus novsie, je ine.
Takisto zadna viacprvkova naprava prispieva k stabilnejsej a komfortnejsej jazde cez nerovnosti.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Pokolgep píše:Tak ahoj nechcelsom nikoho uraztit kto valastni aveo. potom mi povedal technik ze to je guma a mal pravdu lebo som vymenil zadne lave s prednym a je to v poriatku asi zato ten unahleny vyrok o kvalite.
Nemusiš sa až tak veľmi ospravedlňovať(to vieš...-tiež ak pôjdeš napr.na forum škodoviek a začneš tam písať o ich mizernej kvalite,nebudú ťa za to chváliť ;) ;) )-to si len pichol ako sa hovorí do "osieho hniezda" :lol: :lol: :lol:
Vlastnil som Kalosa(2006),terazky mám TOYOTU yaris VVTi 1.0 /51kW
Zrýchlenie z 0-100km/h : nestíham to zmerať.. ;-))
Preťaženie : od xxxG do - xxxG a aj viac - nedá sa to vyrátať :-(
Reálna spotreba - priemer cca 5/L
+DAEWOO mikrovlnku od r. 1996-do dnes
Obrázek
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Tak to jsem rad, ze to ma i nejaky vady nakonec, auto bez zavady to by nebylo ono :D
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Pokec“