Zimní Pneu

Moderátor: Blue Lanos

Zimní pneu

Anketa končí za čtv kvě 21, 2009 23:11

Určitě, pak se dá jezdit i v zimě
19
100%
Na Matize? LOL :)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 19

bero
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 17, 2007 15:49

Příspěvek od bero »

Ajo, máš pravdu, tenhle bude asi 1.0 turbo
Obrázek
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Neviem ale považujem za velkú debilitu pítať sa na to či mám v zime používať zimné gumy :evil: Pokud dakto nechápe čo je to bezpečnosť na cestách tak nech sedí doma a na vozovku nelezie lebo okrem neho tam jazdia aj ludia ktorý za demenciu človeka na letných nemôžu :evil: Už som to písal nie len zákonom ale aj vysokým trastom by som to nariadil,a pokud ten čo nechápe čo je to zima tak nech príde občas robiť ku nám na stanicu a na pár výjazdou kde uvidí nešťastie ludí čo doplatili na umelcou s driftom na letňákoch :evil:
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

Před chvílí jsem s Matizem na zimních pneu vyjel bez problémů ze dvora do kopce, Fiestu vyjíždějící přede mnou z toho dvora vytlačovali. Tak nevím, asi dělám něco špatně :lol: ?
bero
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 17, 2007 15:49

Příspěvek od bero »

-peha- píše:Neviem ale považujem za velkú debilitu pítať sa na to či mám v zime používať zimné gumy :evil: Pokud dakto nechápe čo je to bezpečnosť na cestách...
Tak verze i pro tebe: Neptám se zda v zimě zimní gumy, ale zda se v zimě dá matizem alespoň trochu slušně jezdit.
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Ja to vcelku chapem. Keby som nejazdil s tym autom predtym na snehu, tiez by som sa spytal, ci ma zmysel na tak lahke auto dat tie zimaky a o kolko sa zlepsi stabilita, zaber, brzdenie atd.

Bero :arrow: definitivna odpoved: ano, ma to zmysel. Rozdiel je obrovsky. Skusal som aj na snehu s letnymi totizto, ale to som sa ani na rovine nepohol z miesta. So zimnymi Matizek jazdi v poho, ako kazde bezne auto.

Jedine co som mal zainvestovat je kupa dalsich plechacov, na ktore by som trvale nazul zimaky. Nemusel som chodit 2 x rocne na prezuvania.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
bero
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 17, 2007 15:49

Příspěvek od bero »

Díky, snad třetí normální odpověď v tomhle blábolu.
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

Mám dojem, že existuje nějaké rčení "na blbou otázku blbá odpověď"... Když se ti to tady zdá jako bláboly, běž se optat na Autorevue, tam ti na tvůj debilní dotaz jistě odpoví kvalifikovaně :twisted: .

A když už jsme u těch blábolů, tak tenhle tvůj vejšplecht "Citroen AX je normální dospělé auto, tam není celkem co řešit. Otázka zní jaký rozdíl bude v Matizu na kolečcích od rudlu" blábol není, co? No je alespoň vidět, že se v autech vyznáš :evil: .
bero
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 17, 2007 15:49

Příspěvek od bero »

Neříkám že se v něčem vyznám. Ano, je, byla to replika na předchozí offtopic.
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

bero píše:
-peha- píše:Neviem ale považujem za velkú debilitu pítať sa na to či mám v zime používať zimné gumy :evil: Pokud dakto nechápe čo je to bezpečnosť na cestách...
Tak verze i pro tebe: Neptám se zda v zimě zimní gumy, ale zda se v zimě dá matizem alespoň trochu slušně jezdit.
Pěkný den :D
Nemusíš se zlobit ale mě ta otázka připadala taky trochu až naivní :? Matýzka nemám ale taky si myslím,že je to jako každý jiný auto !Podívej se tady na první fotku je to Ondrás sice na parkovišti ale ten měl Matýzka udělanýho a dovedl ho vodit a nejen na parkovišti !!!
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?t=4407&start=0
Jinak mě taky docela vadí ty temata jestli v zimě zimní gumy :twisted:
Podle mě bych nařídil v zimě zimáky a šmitec :!: Takový lidi ohrožují nejen sebe když se rozmlátěj dobře jim tak a což když zabijí neviného ?
Radši končím nebo bych se rozčílil a to nemám zapotřebí :lol:
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Hehe, cau Topol :D Uz som sa zlakol, ze na konci prispevku nedas svoje heslo "Ať nám jezdí a nezlobí" :D
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
bero
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 17, 2007 15:49

Příspěvek od bero »

Však se nezlobím, jenom se tu, přiznávám, trochu bavím tím flame. První fotografie je dostatečně ilustrující. Trochu jsem se domníval, že si matýzkáři dokáží ze sebe udělat legraci (proto ty kolečka od rudliku které M13/145/70 na vysokém úzkém autě prostě připomínají). Leč, asi jsem přestřelil.

Jako jiné auto Matiz není. Je to skutečně lehké, úzké, vysoké a s tvrdým podvozkem. Navíc docela pružný motor a poměr hmotnost/výkon nevychází zle. Situaci, kdy tě boční vítr odhodí o metr, zažiješ jen v Matizu (a na motorce a nejspíš v tom úzkém Mitsubishi kterým jsem nikdy nejel).
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr S. »

Proč zimní gumy? V úterý valim do Budějek a ve vesnici na plný (jel jsem 55km/h) mě předjel frajer s koktávkou no a o 15 km dál na D3 to rozbil o svodidla. Jen plechy,ani bagy neměl vystřelený. Na tom samém úseku jsem jel 140km/h,ale na zimních,zato on na letních.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Příspěvek od mino »

Hociaká zimná aj protektor je lepšia ako letná pneu...
Škoda Roomster TSI
bero
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 17, 2007 15:49

Příspěvek od bero »

mino píše:Hociaká zimná aj protektor je lepšia ako letná pneu...
Neřeším zimní X letní gumy, řeším zda koupit zimáky nebo jiné auto. Uznávám, že jsem to napsal asi vzhledem k zimogumové mediální masáži nejednoznačně.
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

Ty si fakt kup jiný auto a ještě si nech vyměnit pracky. Jestli tě vítr s Matizem odhodí o metr, tak není co řešit. Koktáfka f metle f turbodieslu, to je to pravý auto pro tebe. A garaz.autorevue.cz to pravé diskuzní fórum. HOWGH.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“