Zimní Pneu

Moderátor: Blue Lanos

Zimní pneu

Anketa končí za čtv kvě 21, 2009 23:11

Určitě, pak se dá jezdit i v zimě
19
100%
Na Matize? LOL :)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 19

bero
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 17, 2007 15:49

Zimní Pneu

Příspěvek od bero »

Na Matize - Má to smysl?
Pokud ano, jaké doporučíte?
Reklama
 

Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Nazdar. Tak poviem za seba ze rozdiel som citil brutalny. Hlavne na take lahke auticko. Jazdil som na zimnych po zasnezenych kopcoch, kde predo mnou este ziadne auto neslo - holy teren, do kopca, cuvacky. Proste parada.

Celkovo rozdiel na zasnezenej vozovke bol velky. Poviem rovno - s letnymi aj ked naprsalo som mal sem-tam problem :)

Mal som nejake "no name" zimne pneu, ale fungovali. Takze ja davam jednoznacne za zimne.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

Fíha, koukám, že oni skutečně existují jedinci, kteří si myslí, že v našich končinách nejsou nutné zimní gumy. Pak už není s podivem, že kvůli ignoranci řidičů musí vznikat úřední nařízení a nové dopravní zančky. Pokud jsou lidi blbí, tak se prostě utáhnou šrouby.

Pokud chceš odpověd jasnou a snadno pochopitelnou pak ano, zimní gumy mají smysl. Na Matizu jsem k plné spokojenosti užíval Debica Frigo Dir.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
bero
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 17, 2007 15:49

Příspěvek od bero »

No já v zimě Matizem nikdy nejezdil, tak se radši zeptám než abych si pak nadával že jsem vyhodil zbytečně peníze a výsledek nebyl téměř poznat.
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Re: Zimní Pneu

Příspěvek od Telekom [Bot] »

bero píše:Na Matize - Má to smysl?
Pokud nejezdíš na sněhu, tak ne. Pokud jsi alespoň 1x vyjel na zimních, tak nevím, proč se takhle blbě ptáš.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Asi dakto nechápe M+S na gumách takže letné v LETE a zimné v ZIMEObrázek
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

bero píše:No já v zimě Matizem nikdy nejezdil, tak se radši zeptám než abych si pak nadával že jsem vyhodil zbytečně peníze a výsledek nebyl téměř poznat.
Ujišťuju tě, že ten rozdíl je kurevsky poznat... Měl jsem půjčeného od rodičů Citroena AX na letních gumách, a je to fakt nádherný pocit, když stojíš v kopci na náledí, a auto klouže zpátky jako sáně, a nemůžeš nic dělat :evil: .
bero
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 17, 2007 15:49

Příspěvek od bero »

Citroen AX je normální dospělé auto, tam není celkem co řešit. Otázka zní jaký rozdíl bude v Matizu na kolečcích od rudlu :)
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

bero píše:Citroen AX je normální dospělé auto, tam není celkem co řešit. Otázka zní jaký rozdíl bude v Matizu na kolečcích od rudlu :)
Nech si tam letní a jeď to rozsekat. Jen, prosím, nevezmi nikoho ssebou.
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

Odpověď zní, že to pochopíš, až budeš jezdit s něčím jiným, než s kačerem na špagátě :twisted: .

EDIT: to je odpověď na usera "bero", Ondras stačil odpovědět přede mnou...
bero
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 17, 2007 15:49

Příspěvek od bero »

OK, zeptám se tedy úplně polopaticky:
Až budu mít na Matizu zimní gumy, půjde s ním běžně jezdit alespoň po městě i v zimě? Jezdil jste někdo Matizem (kromě těch pár na začátku kteří se pokusili o slušnou odpověď bez flame) v zimě?
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

bero píše:Až budu mít na Matizu zimní gumy, půjde s ním běžně jezdit alespoň po městě i v zimě?
Já ti nevím, ale s každým dalším postem mi stále více připadá, že fičíš na nějakém divokém materiálu . To jako máš dojem, že na zimních gumách nelze jezdit v zimě po městě? Kde jsi na toto proboha došel?
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
Ondras
Příspěvky: 1623
Registrován: sob bře 27, 2004 22:21
Bydliště: Ostrava Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondras »

S matizem jsem jezdil i za takovýchto podmínek. Vždy jsem vyjel jen za pomocí motoru, nikdy jsem nezapadl tak, že by se Mates nevyhrabal.

A považ, s takto vybaveným vozem jsem si troufnul i do města!

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
|\/| /\ '|' | '/.

byl to - ročník 1998 / 0.8i / přes 136.000 km / přímé sání, 15" alukola, snížení o 30mm, palubní počítač, otáčkoměr, sportovní interiér, folie, svody, laďáček a další capiny
bero
Příspěvky: 33
Registrován: pon pro 17, 2007 15:49

Příspěvek od bero »

Ne, tohle je výchozí stav. Pneumatiky objednány, takže jestli napadne sníh, já vyjedu Matizem na krásných nových zimních gumách a ono to pojede jak sáně z kopce dolů, tak se něčím sjedu a budu vás sem chodit strašit :)
BTW díky za radu.
Rado77
Příspěvky: 1074
Registrován: čtv bře 01, 2007 14:24

Příspěvek od Rado77 »

Zimne maju zmysel na vsetkych autach. Vcera sme napr. isli s Meganom II (a to je tazsie auto, siroke kola atd) z ciech na slovensko, dialnica uzavreta, tak sme sa slizili cez dedinky, totlane zasnezene vsetko, kopce, serpentiny, proste brutal cesta. Nebyt zimnych gum, tak nevylezeme ani jeden kopcek. Takto sme si ficali vcelku svizne.
Matiz 0.8 - predany, 8 rokov sluzil v podstate bez problemu
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“